Informacje

06.08.2015 09:49 Brazylijska / Saska

Saska Kępa zyska nową sygnalizację

SERWISY:

Będzie łatwiejszy wyjazd z ul. Brazylijskiej w ul. Saską. Wszystko za sprawą sygnalizacji świetlnej, którą Zarząd Dróg Miejskich planuje zbudować w niecałe dwa miesiące.

Prace przy skrzyżowaniu już trwają. - Obecnie między innymi trwa budowa przepustów pod jezdnią w celu przygotowania terenu pod okablowanie - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Będzie pas do skrętu

Jak tłumaczą drogowcy, sygnalizacja świetlna w tym miejscu jest potrzebna. - Bez niej wyjazd z Brazylijskiej na Saską jest bardzo utrudniony przez potok pojazdów zjeżdżających z wiaduktu nad Trasą Łazienkowską - tłumaczy Gałecka. - Sygnalizacja poprawi także bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez ul. Saską - dodaje.

W ramach prac wydzielony zostanie pas do skrętu w prawo w ul. Brazylijską. Drogowcy zapewniają, ze sygnalizacja będzie skoordynowana z sąsiednią - na skrzyżowaniu z ul. Zwycięzców.

Gałecka wyjaśnia, że zanim wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu, prowadzone są analizy i pomiary, które mają na celu wyłonienie najlepszego rozwiązania.

Prace pochłoną ponad pół miliona złotych. Potrwaj do połowy września.

su

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2015 07:52 ~Jacek

  Idiotyzm. Tam światła nie są potrzebne!
  1. niczego nie ułatwią
  2. niczego nie poprawią
  3. wytworzą jeszcze większe korki
  i niech jeszcze jakiś idiota zimą zjeżdżając z wiaduktu nie zdąży wyhamować przed światłami i zabije pieszych lub zderzy się z innym pojazdem...

 • mał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2015 23:39 ~mał

  debile, a kolejne skrzyżowanie za 100 metrów... tym bardziej, że to proste skrzyżowanie a taka zmiana tylko powiększy tam korki :/

 • SloikZWysokaPensja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2015 20:44 ~SloikZWysokaPensja

  Kolejny bezsens, jakos jezdzilem tam 2,5 roku i nie mialem problemu nigdy z wyjazdem, teraz mieszkam w Anglii i mam na 2 km 15 swiatel i to wlasnie to do czego daza polacy .... bo swiatla to jedyny pomysl w tych ograniczonych umyslach HGW DO DOMU !!!!!

 • Kierownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2015 19:43 ~Kierownik

  otoja~otoja

  Kompletnie zły pomysł, po wprowadzeniu świateł, skręt ze Zwycięzców w lewo w stronę kładki będzie praktycznie niemożliwy, bo samochody stojące na Saskiej będą skutecznie blokowały to skrzyżowanie. Brawo dla ekipy rządzących kompletnych bezmózgów. Po co dublowac światła na odcinku 200 metrów. To może dołożyć światła, na przjściu dla pieszych na Saskiej na wysokości kościoła, tam też jest niebezpiecznie i jeszcze na skrzyżowaniu Saskiej z Walecznych i będzie cacy.  Co Ty pleciesz. Widziałeś kiedyś jak wyglądają światła na skrzyżowaniu?
  Myślisz że wszystkie staną zaraz obok przejścia czy jak?
  No chyba że jesteś jednym z tych którzy uważają że żółte to takie późne zielone i z rozdziawiona buzią udają że los tak chciał by blokowali skrzyżowanie i nie mogli z niego zjechać.

 • WF _dalej_sobie_dopowiedz_sam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2015 19:39 ~WF…

  Jedno z prostszych skrzyżowań w Wawie i już światła, to tak jak zrobili z rondem przy szkole podstawowej na skrzyżowaniu ulic Zwycięzców z Międzynarodową. Jest o wiele dużo cięższych skrzyżowań, na których nie ma odpowiednio dobranej sygnalizacji czy też oznakowania. Heh, co do tej sytuacji jeszcze to może postawią fotoradar, bo z górki samochody będą się rozpędzać :D

 • Mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2015 18:56 ~Mieszkaniec

  Zarówno prowadząc samochód czy przechodząc przez pasy nigdy nie miałem problemu... Jak dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto.

 • Godc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2015 17:24 ~Godc

  Ja sie pytam, po co?zeby byly jeszcze wieksze korki.

 • mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2015 17:22 ~mirek

  kierowca~kierowca

  ciekawe jak rozwiążą skręt autobusów z Saskiej w Brazylijską, teraz trzeba sporego wolnego kawałka przeciwnego pasa na Brazylijskiej by się zmieścić- a skreca się z Saskiej z środka jezdni, przy sygnalizacji i wydzielonym prawoskręcie moga być problemy i zamiast poprawić zatkają


  Kilka lat temu podczas remontu ul. Brazylijskiej zmniejszono promień łuku na skręcie w prawo z ul. Saskiej w ul. Brazylijską. Aby autobusy mogły skręcić w prawo w Brazylijską wyłączono z ruchu "prawy pas". Autobusy obecnie skręcają ze środka jezdni, a i tak mają problemy z bezkolizyjnym wjazdem na jezdnię ul. Brazylijskiej.

  Obecnie ruch będzie "usprawniony" bo autobusy będą musiały skręcać w prawo z pasa ruchu przylegającego do prawego krawężnika na ul. Saskiej. Tyle, że będzie to bardzo utrudnione.
  Widać, że ten kto to uzgadniał i zatwierdził nie ma żadnego pojęcia co robi.
  Powodzenia i spokoju ducha panie Inżynierze.

 • Sonny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2015 16:59 ~Sonny

  Fatalny pomysł. Skrzyżowanie jest łatwe, trzeba tylko umieć prowadzić i myśleć. Niestety, nasze społeczeństwo mózgu nie używa...

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2015 16:43 ~abc

  Światła są tam potrzebne, żeby zabezpieczyć dzieci idące z/do szkoły. Niestety kierowcy nie chcą sami się zatrzymać, żeby je przepuścić.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »