Informacje

24.05.2019 19:49 sobotnie imprezy

Saska Kępa świętuje, Ursus biega. Będą utrudnienia i objazdy

SERWISY:


Na Francuskiej i Paryskiej zagości Święto Saskiej Kępy, a w Ursusie zaplanowano bieg. Organizacja obu sobotnich imprez będzie wiązała się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Święto Saskiej Kępy rozpocznie się o godzinie 14 przed PROMem Kultury przy ulicy Brukselskiej. Stamtąd wyruszyć ma barwna parada. Na ulicy Francuskiej przed rondem Waszyngtona i przy ulicy Obrońców, a także na Wersalskiej pomiędzy rondem a Bajońską pojawią się sceny z występami muzycznymi i koncertami. Z kolei na Francuskiej i Paryskiej staną stoiska gastronomiczne i rzemiosła artystycznego oraz wystawy. Tegoroczne święto odbędzie się pod hasłem "Jak dobrze mieć sąsiada".

Będą utrudnienia

Organizacja imprezy wiązać się będzie ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

"Już od piątku, 24 maja od godziny 18 do niedzieli, 26 maja do godziny 12 zamknięte dla samochodów i wyłączone z parkowania będą ulice Francuska i Paryska od ronda Waszyngtona do ronda na skrzyżowaniu z ulicami Brukselską i Wersalską. Zalecane objazdy ulicami Wał Miedzeszyński lub Saską. Autobusy linii: 117, 138 i 146 pojadą objazdem ul. Saską" - podaje urząd miasta.

Przejazd w ciągu ulic Zwycięzców i Walecznych zostanie utrzymany. Na pierwszej z ulic nie będzie można zaparkować po północnej stronie jezdni pomiędzy ulicami Saską i Nobla, a także Poselską i Katowicką.

Z kolei na Walecznych na odcinku od Nobla do Łotewskiej będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Na ulicy wprowadzony zostanie również zakaz zatrzymywania się.


Ponadto, ruch dwukierunkowy wraz z zakazem zatrzymywania się zostanie wprowadzony na ulicach:

Lipskiej, od bocznej jezdni alei Waszyngtona do ulicy Finlandzkiej;

Berezyńskiej, od bocznej jezdni alei Waszyngtona do ulicy Finlandzkiej;

Gruzińskiej, od ulicy Czeskiej do Berezyńskiej;

Szczuczyńskiej, od ulicy Zakopiańskiej do Paryskiej;

Meksykańskiej, od ulicy Wandy do Paryskiej.

Wymienione ulice nie będą miały połączenia z ulicami Francuską i Paryską. Bez wyjazdu będzie również ulica Obrońców. Nie będzie można tam także zaparkować, na odcinkach pomiędzy ulicą Francuską a ulicami Królowej Aldony i Poselską.

Veolia Ursus Biega

W sobotę o godzinie 17 odbędzie się siódma edycja imprezy Veolia Ursus Biega. Uczestnicy będą mogli wybrać bieg na pięć lub 10 kilometrów oraz kategorię Nordic Walking. Miasteczko, start i meta znajdować się będą w Parku Czechowickim.

Zawodnicy zmierzą się z trasą poprowadzoną ulicami: Brzechwy, Cierlicką, Rynkową, Bohaterów Warszawy (wstrzymany zostanie ruch na ulicach poprzecznych: Plutonu AK "Torpeda", Rakietników, 1 Maja, Obrońców Helu, Sławka, Kolorowej i Balbinki, Tomcia Palucha), Skoroszewską, W. Hassa, Tomcia Palucha, Kolorową, gen. Sosnkowskiego, aleją stadionową wzdłuż OSiR Ursus, al. Bzów, Słupską (zamknięty przejazd w ciągu ulic: Spisaka, Prawniczej, Michałowicza, II Armii Wojska Polskiego i Kuźnicy Kołłątajowskiej), A. Szomańskiego (utrzymany wyjazd od strony Alej Jerozolimskich w lewo w kierunku Regulskiej), Robinii, II Armii Wojska Polskiego (wstrzymany przejazd ul. Kompanii AK "Kordian"), Kaczorowską, Michałowicza, Żurawicką do mety w Parku Czechowickim.

"Zalecany objazd wyłączonych z ruchu dróg będzie prowadził ulicami Kościuszki – Dzieci Warszawy – Ryżowa. Autobusy linii 129, 177, 187 pojadą objazdem ulicami Kościuszki i Dzieci Warszawy. W przypadku długotrwałego wstrzymania ruchu na ulicy Skoroszewskiej autobusy linii 177, 178 i 207 będą kursowały ulicą Składkowskiego" - czytamy w komunikacie ratusza.

ab/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • test

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2019 22:19 ~test

  objazdy

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2019 20:18 ~mieszkaniec

  Dlaczego nie można zorganizować tego święta np. w Parku Skaryszewskim - są tam szerokie aleje, dużo miejsca?
  Dlaczego na 2 dni blokuje się mieszkańcom dojazd do ich posesji?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »