Informacje

22.10.2016 20:44 goście programu "fakty po faktach"

Sasin: wiceprezydent powinien rozważyć podanie się do dymisji

SERWISY:

Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl powinien poważnie rozważyć podanie się do dymisji. Zamiast cieszyć się z powołania komisji weryfikacyjnej, bardzo mocno napiętnował ten pomysł, mówiąc chociażby o inkwizycji, czy o paleniu na stosie przeciwników politycznych - powiedział w „Faktach po Faktach” Jacek Sasin, PiS.

Gośćmi sobotniego programu "Fakty po Faktach" byli wiceprezydent Warszawy Witold Pahl oraz Jacek Sasin poseł Prawa i Sprawiedliwości, kandydat w ostatnich wyborach na prezydenta stolicy.

Witold Pahl na wstępie zasugerował, że Jacek Sasin jest kandydatem PiS na ewentualnego komisarza Warszawy.

Sasin powiedział z kolei, że Pahl powinien poważnie rozważyć podanie się do dymisji po niespełna miesięcznym urzędowaniu. Powodem miałaby być jego publiczna wypowiedź na temat projektu powołania komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji w Warszawie.

- Komisja ma nie tyle wskazać winnych, bo tym się zajmie prokuratura, ale doprowadzić do tego, że Warszawa, którą pan m.in. współkieruje odzyska to, co utraciła podczas tej afery - powiedział Sasin. - Pan prezydent zamiast się cieszyć z tego. Zamiast przyklasnąć temu pomysłowi, to bardzo mocno, napiętnował ten pomysł mówiąc, że to nowa inkwizycja, że to narzędzie, żeby palić na stosie przeciwników politycznych - dodał.

Pahl podtrzymuje ocenę komisji weryfikacyjnej

- Żądanie dymisji odbieram ze strony przeciwników politycznych jako dowód skuteczności. Tych pierwszych działań w ratuszu. Wstrzymania reprywatyzacji, pierwszych zgłoszeń do prokuratury - ripostował Witold Pahl.

Według niego powołanie komisji weryfikacyjnej nie będzie służyć wyjaśnieniu kontrowersji wokół reprywatyzacji.

- Ma być organem wymiaru sprawiedliwości na czele którego będzie stal działacz partyjny. Tak naprawdę ma to być narzędzie walki politycznej - tłumaczył wiceprezydent Warszawy. - Z naszej strony jest wola współpracy. Wysyłamy mnóstwo zawiadomień do prokuratury. Od trzech lat gościmy u siebie CBA i prokuraturę, współpracujemy. Zostało przeorganizowane funkcjonowanie urzędu miasta - dodał.

Podkreślił, że weryfikacja spraw reprywatyzacyjnych dotyczy okresu sprawowania władzy w Warszawie zarówno przez PO, jak i PiS.

Pahl powiedział również, że to m.in. Sasin ponaglał stołeczny ratusz, aby przyśpieszać zwroty, wypłacać odszkodowania. - Przy ulicy Wałbrzyskiej, Młynarskiej, Wolskiej. Mamy te dokumenty - dodał.

- Wszyscy są winni, tylko nie Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej współpracownicy - odpowiadał Jacek Sasin. - Nie jest aferą, że stosowano prawo, które jest w Polsce, tylko że samorząd warszawski oddawał te nieruchomości, które w ramach tego ułomnego prawa nie powinny być oddane. Na podstawie sfałszowanego, wyłudzonego prawa do roszczeń - wyliczał.

"Działacie na pokaz"

Sasin zarzucił Pahlowi, że działania ratusza w sprawie wyjaśnienia kontrowersji wokół zwrotów stołecznych nieruchomości są pozorne i nieskuteczne.

- Pani Gronkiewicz-Waltz wysłała do prokuratury zawiadomienie, dotyczące wszystkich spraw reprywatyzacyjnych, jakie miały miejsce w Warszawie. Prokurator poprosił, żeby ratusz w określonym terminie uzupełnił dokumentację, czyli stwierdził w jakich przypadkach doszło do złamania prawa. Zgodnie z wiedzą ratusza. Zabrakło odpowiedzi, co oznaczało, że sprawę prokurator musiał umorzyć. Tak działacie, na pokaz a nie żeby coś wyjaśnić – powiedział polityk PiS.

Sasin dodał, że jednym z powodów dla których warszawski ratusz jest przeciwny powstania komisji weryfikacyjnej jest fakt, że Hanna Gronkiewicz-Waltz musiałaby przed nią stanąć.

skw/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Dosia125

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2016 09:12 ~Dosia125

  ręce precz od Warszawy, nie chcemy rządów PiS w Warszawie. Już raz były i iwemy, czym to może grozić naszemu miastu. Zacofanie, stagnacja i ogólnie beznadzieja. A tyle jest jeszcze do zrobienia.

 • naiwniaczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2016 23:19 ~naiwniaczka

  Reprywatyzacja, zwrot mienia, święte prawo własności ?
  W rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego byłam zapalić świeczkę Powstańcom na cm. wolskim. W naiwności swojej zapytałam Pani, która dorabia do emerytury sprzedając znicze ile dziś osób przyszło na cmentarz - stwierdzając, iż zapewne tłumy. Pani spojrzała na mnie dziwnie (emerytowana nauczycielka) i odpowiedziała, że zaskoczy mnie, ale - niewielu, coraz mniej.
  Pomyślałam refleksyjnie - ile jest warte życie tych, którzy zginęli w Powstaniu ?

 • qwwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2016 20:19 ~qwwerty

  Dlaczego tam gdzie coś, ktoś z PO to zawsze smród?

 • Pytko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2016 17:48 ~Pytko

  Jan~Jan

  Zarówno HGW jak i Pahl , należą do tych którzy uważają, że do nich należą kamienice, a do nas jedynie ulice.

  Skąd się ich tylu tam nabrało. Dopiero co Jóźwiaka wyrzucili, a wcale ich nie ubyło.

 • was

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2016 16:07 ~was


  michel40michel40

  Nie wyobrażam sobie prezydenta Sasina, przecież jego partia gorzej kradnie jak PO.
  Mic24~Mic24

  To można bardziej niz PO?


  A ja wyobrażam sobie nawet z prezydenta Warszawy z Bangladeszu, jak moze być taki Z Gorzowa. Co on wie o Warszawie? Nigdy juz nie zagłosuje na PO

 • emeryt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2016 16:00 ~emeryt

  Pan SASIN po przegraniu wyborów na prezydenta Warszawy,nie może darować mieszkańcom Warszawy,że wykluczyli go z rządzenia miastem.Robi wszystko aby usunąć urzędującą,wybraną w wyborach panią Waltz,a potem zemścić się na mieszańcach za to ,że poznali się na nim i go olali!!

 • Miczka Nurek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2016 15:58 ~Miczka Nurek

  A czy wiadomo coś o życiu seksualnym Witolda Pahla? Pytam ze względu na fryzurę.

 • wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2016 15:04 ~wawka

  Na pewno na tego Dziobatego Pana nigdy nie będę głosować

 • tezeusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2016 14:48 ~tezeusz

  Pan Sasin zna się na wszystkim. Gdzie nie spojrzeć, to się wypowiada na każdy temat. Tylko mówi ciągle to samo, niezależnie od meritum sprawy. To żenujące, że ktoś w ogóle chce z tym człowiekiem przeprowadzać jakiekolwiek wywiady, bo on nie ma nic do powiedzenia. Nie jestem fanem PO czy Pani Gronkiewicz. Ale za jej kadencji widać zmiany w ieście na korzyść. A reprywatyzacja?. Owszem, zapewne są szwindle. Ale odpowiada za top każdy rząd, który istniał od 1999 roku. Prawo nie zmieniono celowo, aby można było robić wszelkie szwindle. A za to nie odpowiadają samorządy, tylko0 Sejm

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2016 14:43 ~obserwator


  michel40michel40

  Nie wyobrażam sobie prezydenta Sasina, przecież jego partia gorzej kradnie jak PO.
  Mic24~Mic24

  To można bardziej niz PO?


  Oczywiście, że można. To się właśnie dzieje teraz, tylko że się nazywa dobrą zmianą.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »