Informacje

28.11.2014 15:40 Wybory samorządowe 2014

Sasin: Warszawa potrzebuje zmiany prezydenta

SERWISY:

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Jacek Sasin przekonywał w piątek - ostatniego dnia kampanii, że stolica potrzebuje zmiany na stanowisku prezydenta. Jak mówił, Hanna Gronkiewicz-Waltz jest nieskuteczna i nie rozwiązuje problemów mieszkańców.

Ostatnią przed II turą wyborów na prezydenta Warszawy konferencję prasową, Sasin zorganizował na Pradze Północ, w jednym z lokali przy ul. Ząbkowskiej. Zapewniał, że podczas ostatniego dnia kampanii zamierza spotykać się jeszcze z mieszkańcami Warszawy i przekonywać do pójścia do wyborów i zagłosowania za "dobrą zmianą dla Warszawy", czyli jego kandydaturą.

"Ta dobra zmiana dla Warszawy jest dzisiaj w zasięgu ręki - możemy mieć miasto lepiej zarządzane i bardziej przyjazne. Miasto, które będzie tańsze dla mieszkańców, oferowało lepsze warunki życia oraz będzie wykorzystywało ogromne szanse i potencjał, które drzemią w mieście i jego mieszkańcach" - powiedział Sasin.

"Szyldy partyjne"

Podkreślił, że niedzielne głosowanie nie będzie głosowaniem na "szyldy partyjne". "To jest głosowanie na konkretnych kandydatów i konkretnych ludzi, którzy oferują siebie i swoje pomysły, swój zapał i energię na to, jak Warszawa powinna być zarządzana. Nie kierujcie się państwo szyldami partyjnymi, nie kierujcie się wielką polityką. W samorządzie liczą się umiejętności i chęć działania" - apelował.

Przekonywał, że warto dokonać zmiany prezydenta stolicy. "Szczególnie zwracam się do tych wszystkich, którzy w ubiegłym roku poszli na referendum o odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz - dzisiaj możecie państwo dokończyć swojego dzieła i możecie Hannę Gronkiewicz-Waltz z funkcji prezydenta Warszawy skutecznie odwołać" - powiedział Sasin.

Zwrócił się także do wyborców, którzy w I turze poparli innych kandydatów poza Gronkiewicz-Waltz. Powiedział, że wszyscy mieli wspólne hasło, którym było odsunięcie od władzy obecnej prezydent stolicy "jako prezydenta, który się nie sprawdził, który nie gwarantuje dobrych rządów w Warszawie". Podkreślił, że Gronkiewicz-Waltz nie rozwiązuje najważniejszych problemów mieszkańców.

Przypomniał, że przed kilkoma dniami poparł go burmistrz Ursynowa Piotr Guział, który uzyskał w I turze trzeci wynik. "Dzisiaj na briefingu w Sejmie poparł mnie również Przemysław Wipler, który miał czwarty wynik w tych wyborach" - powiedział Sasin.

"Nie ma wiecznych prezydentów"

Zadeklarował, że jeżeli zostanie wybrany prezydentem stolicy "nie będzie takiego upolitycznienia samorządu, jak jest dzisiaj". "Będą to rządy nastawione na dialog i rozmowę z ludźmi. Dialog ze wszystkimi opcjami w samorządzie warszawskim, ze wszystkimi samorządowcami, którzy zostali wybrani i zostali radnymi, ze wszystkimi organizacjami i ruchami miejskimi" - zapowiedział Sasin.

Pytany przez dziennikarzy, na jaki wynik liczy, odpowiedział, że na zwycięstwo w II turze wyborów. "Można pokonać Hannę Gronkiewicz-Waltz, jest słabym prezydentem, bardzo wielu warszawiaków to widzi. Nie ma wiecznych prezydentów, nie ma wiecznych polityków" - powiedział Sasin.

Podkreślił, że chciał, żeby zakończenie kampanii miało miejsce na warszawskiej Pradze Północ. "To jest dzielnica, która jest mi bliska, ponieważ tę kadencję samorządu warszawskiego zaczynałem jako burmistrz dzielnicy Praga Północ, zostałem wybrany przez radnych dzielnicy. Niestety, przez działania mające mało wspólnego z samorządem - Platformy Obywatelskiej, ale również ratusza - skutecznie tego wyboru nie udało się wprowadzić w życie" - powiedział Sasin.

Nawiązał do sytuacji z przełomu 2010 i 2011 roku. Podczas odbywającej się 20 grudnia 2010 roku sesji i wyborze na burmistrza dzielnicy Sasina, przewodnicząca rady dzielnicy Elżbieta Kowalska-Kobus przerwała posiedzenie. Tym samym w ustawowym terminie radni nie mogli wybrać zastępców burmistrza, dzięki czemu zarząd mogła powołać prezydent miasta.

Sasin podczas piątkowej konferencji podkreślał też, że Praga Północ jest symbolem nierówności w Warszawie, ponieważ w stolicy są jednocześnie obszary bardzo zamożne i bardzo zaniedbane. "Warszawa potrzebuje prawdziwego scalenia. Praga potrzebuje dobrego gospodarza, doinwestowania, zainteresowania i równego traktowania z innymi miejscami w Warszawie. Praga może stać się perełką stolicy" - przekonywał.

Na zakończenie spotkania praska kapela zagrała kilka praskich szlagierów.

PAP/bf

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ubawiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2014 21:12 ~ubawiony

  Panie Sasin, Warszawa powiedziała panu że czas wracać do Ząbek i pilnować wywozu śmieci i ścieków.Tam jest pańskie miejsce.A tym wszystkim którzy tak go popierali proponuję wyprowadzkę za nim do jego raju.

 • sawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2014 21:01 ~sawa

  Kanon urody PiS. Po prostu brzydki pan.

 • Same kłamstwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2014 20:38 ~Same kłamstwa

  emerytka~emerytka

  Zachowam wszystkie obiecanki pana Sasina wypisane w dzisiejszej gazecie, zobaczymy ile z tego wypełni, czy okaże się że były to tylko chwyty reklamowe i same kłamstwa dla objęcia władzy i łatwego zarobku.

  A potem porównasz sobie z obiecankami HGW, na przykład tę sprzed ośmiu lat o szpitalu na Ursynowie, albo o tym, że Metro miało być otwarte na ME W 2012 roku.

 • Wnuk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2014 20:26 ~Wnuk

  Przecież wiadomo ,ze to kiełbasina wyborcza w dodatku kiełbasa sasina ma tylko 10 % mięsa.

 • emerytka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2014 19:08 ~emerytka

  Zachowam wszystkie obiecanki pana Sasina wypisane w dzisiejszej gazecie, zobaczymy ile z tego wypełni, czy okaże się że były to tylko chwyty reklamowe i same kłamstwa dla objęcia władzy i łatwego zarobku.

 • tia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2014 16:40 ~tia

  Warszawa potrzebuje zmiany od ponad 8 lat, kiedy to fartem rządy objęła Gronkiewicz. Warszawiacy i Warszawa potrzebują Sasina!
  >> http://demotywatory.pl/4423066/Koncowka-kampanii-wyborczej-robi-sie-naprawde-nerwowa

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »