Informacje

03.11.2014 17:10 postuluje urzędy otwarte do godz. 20.00

Sasin proponuje aplikację miejską. "Obecny portal to czysta fikcja"

SERWISY:

Uruchomienie mobilnej miejskiej aplikacji pozwalającej na załatwienie spraw urzędowych i kontakt z miejskimi urzędnikami zaproponował w poniedziałek kandydat PiS na prezydenta Warszawy Jacek Sasin.

Sasin chce uruchomienia elektronicznego systemu umożliwiającego kontakt mieszkańców z urzędem, dostępnego także za pośrednictwem tabletów i telefonów.

- Aplikacja będzie działała w dwie strony. Będzie umożliwiała urzędowi miasta przekazywanie wszystkich informacji o tym, co w mieście się w tej chwili dzieje, o utrudnieniach, o tych sprawach, o których obywatele powinni wiedzieć, by móc po mieście się chociażby poruszać - podkreślił Sasin na poniedziałkowej konferencji prasowej, na której zaprezentował koncepcję aplikacji.

W rok od wygranych wyborów

W jego ocenie, ważniejsza jednak będzie możliwość skontaktowania się mieszkańców z urzędem "bez konieczności dochodzenia do tego, z jakim urzędem, jakim urzędnikiem, jakim działem miałby się połączyć". Jak zapowiedział polityk, "to się będzie działo automatycznie".

- Będzie możliwe nawet natychmiastowe zgłoszenie usterki, dziury w jezdni, w chodniku, brakującej przykrywy studzienki z natychmiastową lokalizacją, co umożliwi urzędnikom natychmiastową reakcją - mówił Sasin.

Poseł PiS zapowiedział, że uruchomi portal w ciągu 12 miesięcy od objęcia fotela prezydenta Warszawy. Potrzebę stworzenia nowej aplikacji motywuje tym, że obecny miejski portal funkcjonujący pod adresem eurzad.um.warszawa.pl jest "czystą fikcją".

- Błędy systemowe, odnośniki, które do niczego nie odnoszą i "najnowocześniejsze technologie tworzenia aktywnych formularzy" kierujące do internetowej giełdy domen internetowych - argumentował radny m.st. Warszawy Tomasz Zdzikot, który zaprezentował niedziałające strony warszawskiego e-urzędu.

Urzędy do godziny 20.00?

Sasin zapowiedział także, że jako prezydent stolicy dwa dni w miesiącu będzie przyjmował osobiście warszawiaków; raz w miesiącu organizowane będą spotkania z udziałem prezydenta miasta w dzielnicach.

Sasin chce również wydłużenia pracy urzędów do godz. 20 dwa razy w tygodniu. - To tylko kwestia lepszej organizacji pracy. Na pewno wydłużenie godzin nie spowoduje zatrudnienia kolejnych urzędników - tłumaczył Sasin.

PAP/jb/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • yadzka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2014 14:49 ~yadzka

  ja korzystam z 19115 i to dziala - widze efekty: niezabezpieczona studzienka przy POW została zabezpieczona, dziura w asfalcie wycieta przy wejsciu do metra Dworzec Gdański została w koncu załatana, napis faszystowski na budynku PKP został zamalowany. Jak ktos nie korzysta i nie zgłasza usterek to nic dziwnego, ze aplikacja "nie dziala".

 • kamil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2014 12:10 ~kamil

  wreszcie ktoś pomyślał o godzinach pracy urzedów. Kto jest w stanie załatwić teraz swoje sprawy w urzędach nie biorąc dnia wolnego? z wyjątkiem emerytów nikt :) Takie zmiany jak chce wprowadzić sasin powinny byc juz wprowadzone dawno dawno temu, jak najbardziej jestem za :)

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2014 11:52 ~Warszawiak

  Brawo. Członek PiS jak zwykle w tej partii bywa, nie zna realiów otaczającego świata.
  Warszawa od roku posiada miejskie centrum kontaktu 19115, do tego aplikację mobilną Warszawa19115 na smartphony i stronę www.warszawa19115.pl. A Pan Sasin chce otwierać nową aplikacje. Super gratuluję znajomości miasta którego chce PAn być Prezydentem.

 • warszawiakos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2014 11:49 ~warszawiakos

  a kościoły czynne całą dobę..

 • absurd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2014 10:42 ~absurd

  fakt, aplikacja eURZAD absolutnie nie funkcjonuje, a jak się prezentuje też pozostawia wiele do życzenia...

 • sadam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2014 09:29 ~sadam

  Aplikacja w stylu proponowanej przez Sasina już istnieje – HGW rok temu wprowadziła „19115”. Zamierzam jednak dać Sasinowi szansę. Potraktuję to jako test przed wyborami parlamentarnymi w 2015. Jeśli przez rok doprowadzi do wydłużenia pracy urzędów i obniżki cen biletów, poważnie rozważę głosowanie na PIS. Jeśli natomiast jedyne co będzie robił za rok, to chwalenie się drugą linią metra z którego otwarciem HGW nie wyrobi się na wybory, to ani on, ani PIS nie zdobędą mojego zaufania.

 • voice

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2014 08:39 ~voice

  Sasin to NOWE otwracie dla Warszawy ! Dość próźności i kłmastw HGW !

 • Luke

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2014 07:58 ~Luke

  a Warszawa19115 to co niby jest? czyżby powielanie obecnych pomysłów i rozwiązań? ojj nieładnie...

 • Janusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2014 00:31 ~Janusz

  W Europie bezpłatna komunikacja funkcjonuje w kilkudziesięciu miastach. Największe z nich to Tallinn (około 400 tys. mieszkańców). W belgijskim mieście Hasselt bezpłatna komunikacja funkcjonuje od 12 lat. Mieszkańcy przesiedli się z samochodów osobowych do autobusów. Dzięki zmniejszeniu zanieczyszczenia powietrza znacznie spadła zachorowalność na raka, astmę i choroby układu oddechowego. Spadły wydatki na remonty dróg. Zwiększyła się liczba mieszkańców i wzrosły wpływy z podatków. Zwiększone dochody w pełni pokrywają ponoszone koszty.

 • Lilo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2014 23:15 ~Lilo

  Tak Tak Tak! :-)) Coraz bardziej mi się pan podoba i już wiem na kogo będę głosować 16-tego! Nie oddam głosu na HGW, wybieram Sasina i mam to w nosie, co kto powie.. :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »