Informacje

08.02.2017 12:50 zapowiada konsultacje

Sasin krytycznie o referendum:
jest przedwczesne

SERWISY:

Referendum jest przedwczesne, a zadane w nim pytanie nie odnosi się do intencji PiS - powiedział Jacek Sasin. Poseł PiS w rozmowie z TVN24 zapewnił, że projekt zmian w ustroju Warszawy nadal jest w Sejmie, ale nie będzie procedowany dopóki nie zostanie omówiony ze wszystkimi zainteresowanymi stronami.

- Dopiero zaczynamy pracę, więc trudno robić referendum. Po drugie, pytanie referendalne nie odnosi się w ogóle do naszego projektu ani jakichkolwiek zamierzeń i intencji, więc ono jest w próżni - przyznał polityk PiS pytany o decyzję Rady Warszawy w sprawie rozpisania referendum dotyczącego zmian granic stolicy.

Zapowiedź konsultacji

Na pytanie reporterki TVN 24 Katarzyny Drozd, dlaczego PiS wycofał projekt, Sasin odpowiedział krótko: bo będziemy go konsultować. - On jest w Sejmie. Natomiast póki nie będzie w takim stanie, że nie będziemy mogli powiedzieć, że jest skonsultowany i omówiony ze wszystkimi stronami, do tego czasu nie będzie procedowany w parlamencie - wyjaśnił.

Poseł PiS krytycznie odniósł się też do komentarza polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego, jakoby dyspozycje dla wojewody, co zrobić z referendum, przychodziły z Nowogrodzkiej, gdzie mieści się siedziba Prawa i Sprawiedliwości.

- PSL odzwierciedla tymi słowami, co działo się w czasach PO i PSL. Wojewoda jest organem powołanym do tego, żeby oceniać prawidłowość aktów prawnych wydawanych przez samorząd i będzie takiej prawnej oceny dokonywał - zapewnił Sasin.

Co z referendum?

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, mimo że Rada Warszawy zdecydowała o przeprowadzeniu referendum (ma się ono odbyć 26 marca), to ostateczna decyzja leży jednak w rękach wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery. To właśnie on - jako organ wyższego rzędu w stosunku do rady miasta - musi ocenić uchwałę pod kątem prawnym.

Politycy PO zapewniają, że uchwała jest zgodna z prawem, a referendum "i tak się odbędzie". - Jeśli wojewoda ją uchyli, zdecydują o tym pobudki polityczne (wojewoda jest z PiS - red.), ale na pewno nie proceduralne - przekonywał wczoraj przewodniczący klubu radnych PO Jarosław Szostakowski.

 

kw/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • II sort

    zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2017 15:38 ~II sort

    Tak jak się przestraszyli suwerena w grudniu 2016, tak też się przestraszyli obecnie. Spokojnie panie Sasin, to dopiero początek, zegar już zaczął tykać ......

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »