Informacje

09.11.2014 10:11 Wybory samorządowe 2014

Sasin: Gronkiewicz-Waltz zamknięta na dialog

SERWISY:

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Jacek Sasin zaapelował w sobotę do premier Ewy Kopacz, by skłoniła urzędującą prezydent Warszawy do udziału w debacie przedwyborczej. Jego zdaniem Hanna Gronkiewicz-Waltz unika konfrontacji z pozostałymi kandydatami na fotel prezydenta miasta.

Sasin spotkał się w sobotę z kandydatami PiS do Rady Warszawy, rad dzielnic i sejmiku wojewódzkiego. Jak mówił, urzędująca prezydent stolicy odmawia wszelkich debat.

- Nie chce spotkać się z żadnym ze swoich kontrkandydatów. Nie chce przedstawić swojego programu dla Warszawy, nie chce skonfrontować go z tym, co mają do powiedzenia inni kandydacie na urząd prezydenta stolicy - powiedział.

W sobotę wysłał też list do Ewy Kopacz. Zwracam się do Pani w tym szczególnym dniu, kiedy przejmuje Pani stery partii, stając się przewodniczącą Platformy Obywatelskiej aby wpłynęła Pani na swoją podwładną, by ta zmieniła swoje stanowisko i przystąpiła do przedwyborczej debaty ze mną i z każdym kto jest jej przedwyborczym kandydatem – czytamy w liście Sasina do Ewy Kopacz.

Napisał również, że Hanna Gronkiewicz-Waltz od początku kampanii wyborczej jest zamknięta na jakikolwiek dialog i debatę z innymi kandydatami.


Debata w drugiej turze?

Pytany o wypowiedź Sasina, rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk ocenił, że debaty mają największy sens w drugiej turze wyborów, do której przechodzi dwójka kandydatów.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz nie unika debat. Jest jednak 11 kandydatów, więc trudno o merytoryczną debatę w tak dużej grupie, a nie wypada debatować z jednymi, a z innymi nie - powiedział PAP.

>> ZOBACZ TEŻ WYWIAD Z SASINEM DLA TVNWARSZAWA.PL <<

Sasin apeluje do Kopacz

Sasin odczytał list skierowany do Ewy Kopacz, w którym zaapelował, by premier skłoniła Gronkiewicz-Waltz do udziału w debacie przedwyborczej z nim i pozostałymi kandydatami. Zaznaczył, że list kieruje do Kopacz w dniu, w którym ta przejmuje stery Platformy Obywatelskiej.

"W ostatnim czasie słyszymy z ust pani premier wiele zapewnień o potrzebie rozmowy, otwartości i dialogu przedstawicieli różnych opcji politycznych. Niestety pani słowa stoją w sprzeczności z zachowaniem kandydatki Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Warszawy, która od początku kampanii wyborczej jest zamknięta na jakikolwiek dialog i debatę z innymi kandydatami" - napisał Sasin.

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy pisze, że wielokrotnie zapraszał Gronkiewicz-Waltz do publicznej konfrontacji poglądów na przyszłość Warszawy.

"Twierdzenia jej, jakoby debata z nią wyróżniała któregoś z kandydatów odbieram jako przejaw buty i arogancji władzy, z którą jak mniemam pani premier również zamierza walczyć" - napisał Sasin.

"Wielokrotnie pani premier dawała ostrymi słowami wyraz oburzeniu na brak dotrzymania właściwych standardów demokracji i tu, w Warszawie mamy kolejny taki przypadek. Uważam, że Polacy mają prawo wiedzieć, która twarz Platformy Obywatelskiej jest prawdziwa. Ta wzywająca do dialogu i debat, czy ta dialogu i debat unikająca" - czytamy w liście do premier Kopacz.

Sasin wyraził nadzieję, że do debaty przedwyborczej między kandydatami dojdzie jeszcze przed pierwszą turą wyborów.

- W przeciwnym razie, dla mnie jak i dla milionów wyborców pani słowa o otwartości, dialogu i potrzebie rozmowy pozostaną pustym, propagandowym sloganem, wymyślonym na potrzeby kampanii wyborczej - dodał.

Na sobotnim spotkaniu z kandydatami PiS w wyborach samorządowych Sasin zapowiedział, że kandydaci i on sam będą na ulicach stolicy rozmawiać z warszawiakami.

- Idziemy na ulice Warszawy. Rozmowa z ludźmi jest niezwykle ważna, tak samo jak ważne są debaty pomiędzy kandydatami. Chodzi o to, by warszawiacy, oddając głos 16 listopada, rzeczywiście wiedzieli, na jakich kandydatów i na jakie programy głosują, jakie pomysły na Warszawę mają poszczególni kandydaci - powiedział Sasin.

Wybory za osiem dni

O fotel prezydenta Warszawy ubiega się 11 kandydatów. Są to: starająca się o reelekcję Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO), kandydat PiS Jacek Sasin, Sebastian Wierzbicki z SLD Lewicy Razem, rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek startujący z list własnego komitetu, Przemysław Wipler z Nowej Prawicy, kandydatka Zielonych Joanna Erbel, Agata Nosal-Ikonowicz z komitetu Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza. Kandydatów wystawiły również komitety wyborcze: Demokracji Bezpośredniej - Andrzeja Gorayskiego, Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej - Piotra Guziała, Wspólnoty Patriotyzm Solidarność - Zbigniewa Wrzesińskiego, Warszawy dla Rodziny - Mariusza Dzierżawskiego.

Sasin twierdzi, że Lech Kaczyński był wielkim prezydentem Warszawy i chciałby mu dorównać:

kś, PAP

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • HUGO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2014 15:21 ~HUGO

  ulka~ulka

  Czy z "Małocetungem " mozna dyskutować. Czy ta poczfara na czymkolwiek się zna? Czy ta sekta coś dla Warszawy i Polski zrobiła w sowim zyciu za wyjatkiem rzucania kłód pod nogi, obrazania , msciwosci i wszelkiego typu zazdrosci.? co ten klamczuch za brednie wygaduje. czy mozna popierać kogos z sekty. Jest taki obywatel Nowak, ktory z sektami walczy.
  Lepsza sekta pisowska niż mafia PO,SLD,PSL,TR!!!

 • ulka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2014 12:07 ~ulka

  Czy z "Małocetungem " mozna dyskutować. Czy ta poczfara na czymkolwiek się zna? Czy ta sekta coś dla Warszawy i Polski zrobiła w sowim zyciu za wyjatkiem rzucania kłód pod nogi, obrazania , msciwosci i wszelkiego typu zazdrosci.? co ten klamczuch za brednie wygaduje. czy mozna popierać kogos z sekty. Jest taki obywatel Nowak, ktory z sektami walczy.

 • wujek dobra rada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2014 20:28 ~wujek dobra rada

  a Sasin jest zamkniety na rozum:-)

 • gość 56

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2014 19:54 ~gość 56

  KOLEJNY POLITYCZNY ZBAWICIEL NA PLEBSU !!!! NIE LA PARTII POLITYCZNYCH W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH !!!!! HOFMAN I KOLESIE PRZYKŁADEM DLA MOJEGO ZDANIA !!!!! I MAM NADZIEJĘ ŻE MÓJ WPIS BĘDZIE DODANY !!!!!

 • Zgred

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2014 17:15 ~Zgred

  "Pani premier, pani premier! A Hania nie chce się ze mną bawić!"
  Skarżypyta ;>

 • tak czy nie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2014 16:58 ~tak czy nie


  już wiesz~już wiesz

  Posłuchaj Sasin, dlaczego HGW nie chce z tobą rozmawiać. Jest takie powiedzenie: z fizycznym nie pogadasz.
  A to historia~A to historia

  Taki z niego fizyczny, jak z ciebie inteligent. Facet jest absolwentem wydziału historii.

  Też mi rekomendacja. Absolwent. A jakiej to uczelni? W psich pchelkach?

 • tak czy nie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2014 16:51 ~tak czy nie


  Piotrek123~Piotrek123

  Merytorycznie to nie ma na kogo głosować.
  Embarras de richesse~Embarras de richesse

  Wybredny jesteś. Dwanaście osób do wyboru i żadna ci nie odpowiada ?

  A ty niewybredny jesteś. Każdy ci odpowiada?

 • ivvan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2014 16:30 ~ivvan

  na rozmowe czy debate trzeba sobie zasluzyc. A czym szanowny pan sobie zasluzyl.Jest jednym z 11 kandytatow na prezydenta. Wiec jego szansze sa jak 1/12.Teoretycznie moze sie zdazyc ze hgw nie wejdzie do drugiej tury. Wiec po co ta debata. Moze sie tez zdazyc ze 2 tury nie bedzie.hgw jak na razie znamy z dzialania. Po kaczynskim/ okresie stagnacji w miescie/ pchnela wszystkie inwestycje mocno do przodu. Sasin opowiada jakies pierdoly co to kaczynski chhcial a czego nie dokonal. Przypomne sp... po 3 latach urzedowania choc wczesniej gadal co innego.Jedyny jego sykces to muzeum powstania. Nic wiecej dla miasta nie zrobil.A nie przez zastoj warszawa stracila 3 lata. Pamietam jak budowal na sluzewcu estakade ta w jedna strone cos ze 3 lata. Jak hgw objela wladze pierwsza jej inwestycja byl wiadukt nad popularna w osi alei jerozolimskiej. Wtedy bylem w szoku ze mozna wiadukt w dwie strony zbudowac w pol roku. Jesli ma on realizowac spuscizne kaczynskiego to lepiej uchowaj nas od tego sloja.

 • Miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2014 16:17 ~Miki

  Dwanaście wybitnych postaci na Prezydenta, żal im zrobić przykrość, więc postanowiłem oszczędzić wszystkie te osoby, wybór trudny, męczący, więc wszystkim mówię - popieram!!!

 • Piotrek123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2014 15:56 ~Piotrek123


  Piotrek123~Piotrek123

  Dlaczego nie będę głosował na tego pana:
  Do 2018 bezpłatna komunikacja miejska czyli,kontrolerzy biletów a jest ich 300 idą na zieloną trawkę, pracownicy POPÓW, idą na zieloną trawkę, pracownicy działu kontroli biletów (księgowość), na zielona trawkę.Sprzedawcy biletów(kioski,sklepy)tracą zyski ze sprzedaży.
  Likwidacja bramek wejściowych do metra, i całego systemu elektronicznego to są naprawdę duże koszty, o kasownikach nie wspomnę. I tak zamiast oszczędności robi się koszty.Komunikacja tańsza o 50% wydaje się bardziej racjonalna i ekonomiczna.
  darq~darq

  Człowieku, przecież te wszystkie prace, o których piszesz, nie tworzą żadnej wartości dodanej, nie zwiększają bogactwa! To tylko przelewanie kasy z jednej kieszeni do drugiej. Wartość dodaną stwarza usługa transportowa, a kontroler czy sprzedawca biletów tylko podraża jej koszty. Jeśli można się go pozbyć bez utraty wpływów, to jest to właśnie racjonalne i ekonomiczne!

  Inna sprawa, że i tak mijasz się z prawdą, bo komunikacja wg Sasina ma być płatna dla mieszkańców aglomeracji spoza Warszawy, dla turystów czy osób przyjeżdżających w interesach. Bramki i kontrolerzy muszą zostać.

  Z tego też powodu wyliczenia niektórych o brakujących 800 mln ze sprzedaży biletów można między bajki włożyć. Wystarczy popatrzyć, ilu przyjezdnych codziennie przewija się przy Wileniaku. Zresztą ekipa HGW podrożyła koszty komunikacji z 1100 mln do 2700 mln i jakoś kasa się znalazła (choć jeździ się coraz wolniej i mniej wygodnie).

  Może masz i rację, ale pomyśl, redukcja zatrudnienia czy to nie są koszty,odprawy a później zasiłek dla bezrobotnych. Lepsze rozwiązanie obniżka cen biletów i tyle.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »