Informacje

20.02.2015 16:49 Chce bezpłatnej komunikacji i trambuspasa

Sasin atakuje Gronkiewicz-Waltz.
Chce monitoringu mostów, nie tęczy

SERWISY:


Bezpłatna komunikacja, otwarcie mostu Śląsko-Dąbrowskiego przez całą dobę oraz uruchomienie trambuspasa na moście Poniatowskiego - Jacek Sasin ostro zaatakował Hannę Gronkiewicz-Waltz i zażądał dymisji szefowej Zarządu Dróg Miejskich.

W piątek poseł PiS i były kandydat na prezydenta Warszawy odniósł się do sytuacji po pożarze mostu Łazienkowskiego. Zwołał w tym celu konferencję prasową przed ratuszem.

Tęczę monitorują, a mostu nie

Sasin uważa, że do pożaru w ogóle by nie doszło, gdyby warszawskie mosty były monitorowane. - Nie rozumiem, jak taki most może być pozbawiony ochrony i monitoringu, szczególnie gdy instalacja tęczy na placu Zbawiciela, jest monitorowana całą dobę. To jest skandaliczna sytuacja  - mówił.

- Ponadto dowiadujemy się, że na moście znajdują się nielegalne instalacje. Taka sytuacja nie może mieć miejsca w stolicy. W związku z tym żądamy, aby do dymisji podała się szefowa Zarządu Dróg Miejskich (Grażyna Lendzion- red.) - dodał.

Za trudną sytuację w stolicy Sasin obwinił także Hannę Gronkiewicz-Waltz, która nie spełniła wyborczych obietnic. Chodzi o wybudowanie czterech nowych przepraw przez Wisłę oraz piątej, w ramach obwodnicy stolicy.

Bezpłatna komunikacja, trambuspas

- Żądamy od prezydent przestawienia pomysłu na rozwiązanie tej sytuacji. Projektu dalej idącego, niż tylko wezwanie do przesiadki do komunikacji miejskiej, która i tak stoi w korku - powiedział.

Sam uważa, że w pilnym trybie most Śląsko-Dąbrowski powinien zostać otwarty dla kierowców przez całą dobę. - Ponadto na moście Poniatowskiego powinien być wytyczony trambuspas, oraz - przynajmniej na czas wyłączenia mostu Łazienkowskiego - powinna być bezpłatna komunikacja - wymienił.

Prezydent odpowiedziała na zarzuty

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz odniosła się do zarzutów na konferencji prasowej dotycząsej mostu Łazienkowskiego. Powiedziała m.in., że monitoring "nie był praktykowany na mostach (....) swojego czasu założyliśmy i zakładamy monitoring, ale on jest w celu ochrony ludzi, szybkiego zobaczenia, że np. ktoś skoczył do wody z mostu. Tylko w takim zakresie mamy monitoring, żeby jak najszybciej uratować ludzkie życie". Dodała, że monitoringu "w zasadzie nie stosuje się w celach zabezpieczenia samego mostu, konstrukcji jako takiej".

Dała do zrozumienia również, że nie zamierza zdymisjonować dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. - Jeśli chodzi o kwestię polityki personalnej, to od ośmiu lat ją prowadzę i myślę, że nie muszę tu akurat zadowalać opozycji. I nie opozycja jest odpowiedzialna za politykę personalną w ratuszu - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

A co z darmową komunikacją? - Nawet w czasie powodzi tak nie było. Jednym słowem, nie praktykujemy komunikacji darmowej - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

PAP/su/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Dodo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2015 19:12 ~Dodo

  Brawo p.Sasin. Niech wreszcie ktoś zrobi porządek w Warszawie. Już mamy dość totalnie nieudanych rządów HGW.

 • wwiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2015 18:50 ~wwiak  jakis~jakis

  Jaki szef tacy pracownicy a najlepsza ta Fatyga-jak by żył kaczyński to Putin by się nie odważył napaść na Ukrainę-haha no ale jaki szef tacy ministrowie,sasin kolejny pisowski nieudacznik
  wwiak~wwiak


  Na szczęście mamy specjalistów z PO i nic nam nie grozi.
  nikifor~nikifor

  Straszyć (i manipulować) to można dzieci i elity z gimnazjów.
  Większość nie ma amnezji i dobrze pamięta politykę minimalizmu PIS gdy było był u władzy, również w Warszawie. Co do ich zasług dla miasta to właściwie nie ma o czym mówić.


  Tak, tak. Wyższy VAT, wiek emerytalny 67 lat, sześciolatki do I klasy. Oto polityka maksymalizmu PO. A jeszcze na początku wizyta u Putina i przywrócenie festiwalu w Zielonej Górze.

 • Pab_1970

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2015 16:11 ~Pab_1970

  Upał w Wawie- odwołać HGW, mróz w Wawie - odwołać HGW, ulewa w Wawie, odwołać HGW. Czy naprawdę PiS nie ma nic konstruktywnego do wniesienia w politykę Warszawy i Polski ?? Warszawiacy już wybrali, Panu już naprawdę dziękujemy.

 • Piotr Warszawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2015 13:52 ~Piotr Warszawa

  BRAWO, BRAWO Panie Sasin. HGW mówię dość.

 • ANTYpisIOR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2015 13:36 ~ANTYpisIOR

  A czemu kACZOR jak był prezydentem Wa-wy nie założył kamer na mostach? Kamera to by się przydała ale w rozbitym Tupolewie, to wiele faktów wyszło na jaw.

 • ANTYpisIOR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2015 13:33 ~ANTYpisIOR

  A może od razu nowe referendum za odwołaniem HGW?

 • mishon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2015 13:12 ~mishon  Zero~Zero

  Chcieliście kobietę na prezydebta to macie KIBLE nad wisłą za 5 MILIONÓW, Koncerty Madonny z kolejne 5 MILIONÓW .. Facet by postawił most a nie Teczę !!!!
  ugk~ugk  HGW zarządanie to jak londyńskie śniadanie. jaja, bekon i fasola (ciężko strawne) !
  troll~troll


  Teraz to żałujecie że Sasina nie wybraliście Co??? Jak tam spóźniające sie Metro i korki warszawiacy ?? Co!

  Jakie to smutne trzeba mieć życie...pisać prowokacyjne posty na forum i być zmuszonym samemu na nie odpowiadać....

 • nikifor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2015 13:10 ~nikifor


  jakis~jakis

  Jaki szef tacy pracownicy a najlepsza ta Fatyga-jak by żył kaczyński to Putin by się nie odważył napaść na Ukrainę-haha no ale jaki szef tacy ministrowie,sasin kolejny pisowski nieudacznik
  wwiak~wwiak


  Na szczęście mamy specjalistów z PO i nic nam nie grozi.

  Straszyć (i manipulować) to można dzieci i elity z gimnazjów.
  Większość nie ma amnezji i dobrze pamięta politykę minimalizmu PIS gdy było był u władzy, również w Warszawie. Co do ich zasług dla miasta to właściwie nie ma o czym mówić.

 • curly

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2015 11:08 ~curly

  Jaki mądry po fakcie... żałosne... Dlaczego nie chciał monitoringu przed spaleniem mostu??? Masakra z tym PISem... Ciągle tylko ujadają, jak wiejskie burki.

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2015 10:24 ~obserwator

  20.02.2015 17:32 ~Agata
  Brawo Panie Sasin ! Zgadzam się z Panem. Potrzebna nam ta tęcza jak psu trypel. Znam dużo osób, które uważają, że powinna stamtąd zniknąć, ale kogo to obchodzi co chcą mieszkańcy Stolicy.

  Mnie osobiście tęcza ani ziębi ani grzeje, tak jak sławetna palma. Ale jesk jest to jakiś wyróżnik dla naszego miasta, co powoduje zainteresowanie to niech sobie stoi i tęcza i palma a może nawet postawić jeszcze kilka takich obiektów.

  Natomiast argument "znam dużo osób" jest taki nijaki - bo cóż to znaczy "dużo osób". Ja mogę napisać, że znam bardzo dużo osób, które chcą aby tęcza (palma, miś koala etc.( stała i będzie to tak samo idiotyczny argument, który o niczym nie świadczy.

  Moim zdaniem za kadencji pani Gronkiewicz Warszawa się zmienia pozytywnie. Czy może być lepiej? Zapewne tak. Tak jak może być gorzej. Czy mogą denerwować utrudnienia - owszem, niekiedy bardzo. Tylko na całość trzeba patrzeć obiektywnie. I piszmy o błędach czy niedogodnościach, ale obiektywnie i przede wszystkim merytorycznie. Wizja bezpłatnej komunikacji w tak wielkiej aglomeracji jest nierealna. Poza tym co to znaczy bezpłatna?. Cos takiego nie istnieje. Moim zdaniem komunikacja publiczna powinna mieć priorytet w stolicy, tak jak w wielu metropoliach świata. Jest efektywniejsza i mniej szkodzi niż tysiące samochodów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »