Informacje

17.03.2011 13:30 sesja rady warszawy

"Santo Subito" i "MO"
Kłótnia o gaszenie zniczy

SERWISY:

 

Radni PiS zażądali od prezydent miasta informacji na temat wydarzeń z 10 marca przed Pałacem Prezydenckim. Chodzi o gaszenie zniczy, które zapalono dla ofiar katastrofy smoleńskiej. Wniosek o informację do prezydent jednak nie trafi. Odrzucili go radni PO.

- Nie mam nic przeciwko temu, żeby sprzątać wypalone znicze, ale usuwanie tych, które wciąż się palą to skandal – uzasadniał wniosek Maciej Wąsik, przewodniczący klubu PiS.

- Sytuacja sprzed Pałacu Prezydenckiego przypomina wydarzenia z minionej epoki, kiedy milicja obywatelska rozbierała w nocy krzyż katyński na Powązkach – dodał.

"Chcecie Santo Subito?"

Na reakcję radnych PO nie trzeba było długo czekać. Po chwili głos zabrała Ligia Krajewska, wiceprzewodnicząca rady. – Nie róbcie z tej tragedii szopki. Znicze pali się w miejscu tragedii a nie przed Pałacem Prezydenckim - zaapelowała. – Czego jeszcze chcecie Santo Subito? – pytała na koniec.

- To miejsce należy do wszystkich warszawiaków, nie możecie go zawłaszczać – dodała Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca rady miasta. Radni PO domagali się także przeprosin za porównanie działań służb miejskich do milicji obywatelskiej.

Wniosek PiS skrytykował także Andrzej Golimont z SLD. – Przez wasze działania pamięć o ofiarach katastrofy smoleńskiej stała się groteską -.

Po wymianie wzajemnych pretensji i oskarżeń, radni odrzucili wniosek w sprawie informacji. Chwilę później samorządowcy PiS zapowiedzieli, że po zakończeniu sesji pójdą na Krakowskie Przedmieście gdzie zapalą znicze. 

PiS pisze list

Wyjaśnień w tej sprawie domaga się od prezydent miasta Mariusz Błaszczak. Szef klubu PiS wystosował przed kilkoma dniami list do Hanny Gronkiewicz-Wlatz.

Błaszczak w liście opisuje sytuację z wieczora 10 marca 2011 r. Wtedy pracownicy służb odpowiedzialnych za porządek, w obecności funkcjonariuszy straży miejskiej gasili i usuwali palące się znicze i kwiaty złożone przed Pałacem Prezydenckim z okazji kolejnej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. PiS uznał takie zachowanie za uwłaczające pamięci zmarłych.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dora

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2011 09:49 ~dora

  nawet nie wiedziałam,że w ludziach PO jest tyle jadu i nienawiści, a gdzie tolerancja. Każdy ma prawo do swoich poglądów na tym polega demokracja a nie wzajemne opluwanie się nie żyjecie na Kubie.Czytając te komentarze mam wrażenie że jestem w PRL-u,bo rację musi mieć tylko jedna strona

 • nauczycielka z KOSZALINA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2011 15:18 ~nauczyciel…

  JESTEM oburzona dzialaniami warszawskich sluzb POrzadkowych -TO dzialanie nie jest POLSKIE -TO BARBARZYNSTWO .PREZYDENT WARSZAWY jest OHYDA -TO ze nie jest KATOLICZKA nie obliguje JEJ do nieakceptacji naszej wiary ,MY nie smiejemy sie z ZYDOWSKICH OBRZEDOW POSMIRTNYCH-SZNUJEMY JE !WYMAGAMY POSZANOWANIA NASZEGO BOLU i ZALOBY .WARSZAWA przestala byc POLSKA STOLICA ??? WSTYD za warszawskie wladze !!!!!!!!!!!! OHYDA sie dzieje ! WSTYD na CALY NORMALNY SWIAT -gnojki rzadza !

 • powstaniec wski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2011 12:54 ~powstaniec wski

  ZA KAŻDORAZOWE SPRZĄTANIE TEGO MIEJSCA MAGISRTAT WINIEN WYSTAWIĆ RACHUNKI WARCHOŁOWI I PIS-owi i ściągać należności przez komornika..Dla czego płacimy z podatków za wybryki warchołów?

 • zyga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2011 12:38 ~zyga

  p. KACZYŃSKI J.-chociaż nie powinienen pisać tego dużą literą,na autorytet trzeba sobie zasłużyć madrością zachowań.Błazeństwa na pokaz-żal mi LUDZI p.popierających!.

 • Normalny25

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2011 10:47 ~Normalny25

  Kaczyński wraz ze swoją partią fanatyków robi z Polski prywatny folwark. Dzieli Polaków i wprowadza zamieszanie i niepokój.

  Konkluzja końcowa

  Precz z Pis-em !!!!!

 • polak myślący

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2011 07:16 ~polak myślący

  i bardzo dobrzee że gasza chyba czas juz skonczyc z ta niby żałobą , napewno nie narodowa tylko fanatykow i za kasę a palac to nie cmętarz ani też miejsce katastrofy to jest na pokaż . gdyby tak obstawiali wszyszcy za swoich bliskich ,braklo by miejsca na przejścia a wdodatku to nie byli jacyś świeci

 • Jarek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2011 07:11 ~Jarek

  Słusznie jak niektórzy zauważają, wysłać PIS daleko poza granice RP, bo tutaj tylko wstyd

 • Eterno Vagabundo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2011 06:55 ~Eterno Vagabundo

  Troszeczkę za długo
  Trwa już ta żałoba.
  Dlatego większości,
  To się nie podoba.

  Zmarłych trza polecić
  Już opiece Nieba,
  A nam do przyziemnych
  Spraw powrócić trzeba.

  Kraj liczy na nasze
  Myśli i działanie.
  Więc teraz musimy
  Czas poświęcić na nie.

 • Klik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2011 04:43 ~Klik

  PRAWDZIWY POLAKU uważaj abyś się własnym jadem nie zabił ????

  A my właśnie walczymy z komuną pana Kaczyńskiego i z jego chorobą.

 • Nie dla kreatury

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2011 01:16 ~Nie dla kreatury

  przejęcie kontroli,nad tajnymi materiałami,w tym raport WSI.Zatrzymanie celowe Pana Sasina w 10 kwietnia 2010 w Rosji ,wbrew Konstytucji przejęcie obowiązków prezydenckich,przed identyfikacją zwłok L.Kaczyńskiego.,To widać,jak się bał WSI-owy,że utajnione uczynki wyjdą na jaw,A teraz wysyła "cyngli"N.K.W.P.by odwracali uwagę od hańbiących działań.Rząd podnosi VAT,a on usuwa krzyż,podaje się za"hrabiego";Walczy z pamięcią o 96 Osobach zabitych w Smoleńsku,by odwrócić uwagę od "swojego życiorysu".Nie przyjmuje do wiadomości "Kodeksu honorowego" w sprawie Szeremietiewa.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »