Informacje

25.09.2018 20:48 w parku polińskiego

Samochód utknął w fontannie.
Pod kołami załamały się płyty

SERWISY:


Samochód dostawczy zawisł nad fontanną w parku Polińskiego na Pradze Południe. Prowizorycznie został zabezpieczony taśmą i otoczony parkowymi ławkami. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, kierowca przewoził przedmioty po organizowanym w parku festynie.

Zdjęcia samochodu, który wpadł do fontanny pojawiły się w poniedziałek w mediach społecznościowych. Udostępnili je pracownicy pobliskiej klubokawiarni Cała Jaskrawość. Post z fotografiami zatytułowali: "fontanna po nocnym najeździe".

Fontanna załamała się pod kołami

W niedzielę w parku odbywał się piknik Ośrodka Pomocy Społecznej, dzień wcześniej festyn Senioralia. Samochód prywatnej firmy, który utknął w fontannie został wynajęty przez dzielnicę do wywiezienia materiałów po imprezach. - Auto przewoziło sprzęt akustyczny. Było ciemno, padał deszcz, a kierowca nie znał terenu. Fontanna była wyłączona z powodu wydarzeń organizowanych w parku, nie była więc oświetlona - wyjaśnia Andrzej Opala, rzecznik południowopraskiego urzędu dzielnicy.

Samochód najechał na fontannę, ponieważ znajduje się ona w poziomie chodnika. Pod przednimi kołami zapadły się betonowe płyty. Samochód utknął tam na dobre.

We wtorek po południu na miejsce dotarł nasz reporter. Miejsce było otoczone biało-czerwoną taśmą i parkowymi ławkami. - Przednia oś samochodu tkwi w dziurze. Wygląda na to, że nie jest możliwe ani wyjechanie z tej pozycji, ani wypchnięcie auta. Konieczne będzie ściągnięcie dźwigu, który je wydostanie - opisuje Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl.

Jak wyjaśnia Opala, sytuacja została zgłoszona na policję i zakwalifikowana jako kolizja. - W tym miejscu nigdy nie było zakazu wstępu. Nie sądziliśmy wcześniej, że konstrukcja fontanny jest tak krucha. Mamy ubezpieczenie i pieniądze z niego zostaną przeznaczone na odbudowę obiektu - dodaje.

Analogiczna sytuacja na Śląsku

Samochód w osobliwym położeniu wzbudza spore zainteresowanie. - Ludzie przechodzący przez park spoglądają w jego stronę z zaciekawieniem. Wiele osób robi zdjęcia - mówi nasz reporter.

Podobna sytuacja miała miejsce na początku września w Dąbrowie Górniczej. Na deptaku w parku Hallera samochód wodociągów wjechał na fontannę z dyszami ukrytymi w chodniku. Nawierzchnia zapadła się, a na miejsce trzeba było wzywać podnośnik, który wydostał auto z opresji.

kk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »