Informacje

05.04.2016 16:35 "donice mają zniknąć"

Sadzą drzewa do donic
na Świętokrzyskiej

SERWISY:

Trwa sadzenie drzew przy ul. Świętokrzyskiej. Jak informuje Zarząd Oczyszczania Miasta, platany zastąpią świerki. Na jesieni donice mają zniknąć.

W sumie ZOM posadzi 102 platany. - Są to drzewa, których walory dekoracyjne utrzymują się dość długo, ponieważ późno zrzucają liście - możemy przeczytać w komunikacie. Jak dodaje ZOM, platany dobrze znoszą zanieczyszczenie powietrza.

Drzewa, które posadzone zostaną przy Świętokrzyskiej, mają około 4-5 metrów, o obwodzie pnia od 16 do 18 cm. Podobna wymiana roślin odbędzie się na Nowym Świecie, w miejsce jodeł ustawione będą drzewa liściaste.

"Zielona Świętokrzyska"

Donice, ustawione przy ul. Świętokrzyskiej, budzą skrajne emocje. Niektórym się podobają innym wręcz przeciwnie. Początkowo miasto informowało, że wzdłuż ulicy posadzone zostaną drzewa, wówczas o donicach nie było mowy. W rezultacie zrezygnowano z tego pomysłu, bo jak tłumaczono, korzenie drzew zagrażałyby metru.

Mieszkańcy wywalczyli jednak zmiany. Jak pisaliśmy w lipcu, mieszkańcy, w ramach budżetu partycypacyjnego, wybrali projekty, które mają uwolnić zieleń z donic. Zmiany mają nastąpić także na pl. Powstańców Warszawy.

Obecnie wyłoniono już projektanta, który opracowuje koncepcję zmian na Świętokrzyskiej. - Zostanie ona pokazana mieszkańcom w ramach konsultacji społecznych. Potem powstanie ostateczny projekt, w którym donice mają zniknąć - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Drzewa mają byś sadzone na jesieni. 

su

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2016 12:17 ~warszawiak

  Powtarzanie IDIOTYZMU!

 • Maciek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2016 06:57 ~Maciek

  Najlepiej co roku sadźmy w doniczkach nowe drzewka, to bardzo tanio i pewnie ekologicznie.

 • Katarzyna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2016 23:19 ~Katarzyna

  Jak korzenie drzew mogą zagrażać metrze skoro M2 jest znacznie głębiej położona niż M1. W śródmieściu bardzo potrzebne są drzewa.Donice to wielka pomyłka i mam nadzieje ze sadzenie drzew nastąpi dużo wcześniej niż dopiero na jesień. Powiększenie świętokrzyskiej o większy chodnik rozumiem ze miało na celu przekształcić ulice w deptak tudzież miejsce do spacerów oraz miejsca gdzie można usiąść zdjęć coś dobrego i napić się dobrej kawy. Najchętniej jednak odpoczywa się wśród drzew a nie pustyni.

 • kpnejg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2016 19:10 ~kpnejg

  No i udało się ratuszowi. Dzięki doniczkom, co roku ktoś z kolegów zarobi na wsadzaniu i wyjmowaniu kija z ziemi. A drzew, które tam rosły nie da się już odtworzyć. Mamy piękną betonową pustynię. Mam wrażenie, że już nawet PiSowieskie oszołomy są lepsze. Przynajmniej zbudują ze 30 pomników poległym (tfu) bohaterom ale nie zniszczą tego co jeszcze w tym mieście działa.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »