Informacje

09.07.2018 21:35 Prokuratura zaskarżyła decyzję sądu

Sąd zwolnił go z aresztu, ostrzelał dom dziewczyny. Poszukiwany

SERWISY:


Sąd Okręgowy Warszawa-Praga rozpatrzy zażalenia prokuratury na brak aresztu Przemysława M.
Mężczyzna dwa tygodnie temu został zwolniony, a w sobotę przyjechał przed dom byłej dziewczyny w Markach i - jak ustalili śledczy - strzelił w kierunku jej obecnego partnera. Teraz okazuje się, że już wcześniej zdarzyło mu się strzelać w tym miejscu. 28-latek jest poszukiwany przez policję.

Mężczyzna, który w sobotę oddał strzał, miał już na koncie incydent z bronią. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, Przemysław M. został zatrzymany 13 marca 2018 roku - również w Markach - po tym jak ostrzelał dom byłej dziewczyny z "nieustalonej broni". Policja zabezpieczyła wtedy gumowe naboje kaliber 10 milimetrów. Sąd aresztował go wtedy na dwa miesiące.

Sąd zwolnił go z aresztu

W związku z tym zdarzeniem do Sądu Rejonowego w Wołominie trafił akt oskarżenia, w którym oprócz incydentu z bronią, zarzucono mu także uporczywe nękanie i kierowanie gróźb karalnych wobec byłej partnerki oraz jej matki. Miało to trwać od listopada 2017 do stycznia 2018 roku. Według oskarżyciela, 28-latek pisał SMS-y, dzwonił o różnych porach dnia i nocy, korzystał także z internetu, by grozić kobietom, że pozbawi je życia. Usłyszał także zarzut uszkodzenia mienia, bo w styczniu obrzucił dom byłej partnerki szklanymi butelkami, niszcząc elewację budynku oraz schody. Miał także wedrzeć się do mieszkania i grozić matce pokrzywdzonej.

Przemysław M. przed sądem przyznał się do winy i chciał dobrowolnie poddać karze. Sprawa, w związku ze sprzeciwem prokuratora, toczyła się normalnie i 22 czerwca sędzia Jacek Kulesza wydał wyrok. Skazał 28-latka na rok pozbawienia wolności, mimo że prokurator żądał dla oskarżonego dwóch lat i dwóch miesięcy więzienia. Sąd zwolnił także Przemysława M. z aresztu, decyzję uzasadniając nieprawomocnością zapadłego wyroku, a także postawą oskarżonego.

Prokuratura złożyła zażalenie na uchylenie środka zapobiegawczego. Jak podaje zespół prasowy Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, zostanie ono rozpatrzone 20 lipca.

Strzelał na imprezie rodzinnej

Tymczasem, po sobotnim zdarzeniu, które prokuratura zakwalifikowała jako usiłowanie zabójstwa, policja wciąż poszukuje Przemysława M. W akcję zaangażowano funkcjonariuszy z Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny.

Przypomnijmy, że 7 lipca po południu Przemysław M. zjawił się w Markach na posesji byłej partnerki, za nękanie której został dwa tygodnie wcześniej skazany. Trwała tam akurat impreza rodzinna, na tarasie znajdowało się kilkanaście osób, w tym czworo dzieci.

- Podejrzany oddał strzał najprawdopodobniej z broni palnej, w kierunku obecnego partnera pokrzywdzonej kobiety. Ranny w brzuch mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie był operowany - wyjaśnił prokurator Marcin Saduś z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, która przejęła śledztwo.

 

Wcześniej był karany

28-latek był w przeszłości karany, między innymi za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, jazdę samochodem mimo sądowego zakazu, a także za spowodowanie wypadku drogowego będąc pod wpływem alkoholu. Potrącił wtedy pieszego.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O STRZELANINIE W ZĄBKACH:

PAP/kk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jowitek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2018 11:05 ~jowitek

  Pewnie zgodnie z konstytucją obywatel ma prawo oczekiwać od wymiaru sprawiedliwości sprawiedliwego procesu wobec swojego oprawcy i sprawiedliwej a zarazem skutecznie zrealizowanej kary. A procedury prowadzące do absurdu nie powinny być jego problemem, prawda ? To tak jak sądy oczekują traktowania zgodnego z konstytucją.

 • faron

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2018 11:23 ~faron

  A takie zazalenia to sobie mogą wsadzić...... Nigdy nic z tego nie wynikło. Że też nikomu nie wydaje się dziwne że wszyscy narzekają na ''nie zawisłą, etyczną '' prace sądu w Wołominie ?

 • dren

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2018 11:17 ~dren

  [cytat_2866608]
  polskie sądy
  [/cytat_2866608
  ...wolne .......od myślenia

 • klm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 15:34 ~klm

  polskie sądy

 • Romek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 07:17 ~Romek

  Ciekawe czyim jest synkiem lub kogo zna bandyta z powyższego artykułu.

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2018 12:47 ~kubat

  No to cóż, pozamykać wszystkich, którzy potencjalnie mogą strzelać. Piękna perspektywa dla budowlańców, bo te ośrodki "wychowawcze" to będzie zbyt mało. W tym przypadku, ciekawostką jest czemu nie odnaleziono narzędzia przestępstwa i go nie zabezpieczono w celu orzeczenia przepadku?? No chyba, że była to proca bojowa.

 • Wiara4ever

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2018 12:25 ~Wiara4ever  Magda~Magda

  Dlaczego społeczeństwo godzi się na to by płacić sędziom wysokie pensje i emerytury skoro oni nie działają dla dobra zwykłych ludzi?
  Xavery~Xavery

  A kto jest tym "zwykłym człowiekiem"? Czy np. Tomasz Komenda jest takim człowiekiem? Czy miał osiemnastoletnią przerwę w byciu człowiekiem w ogóle?
  Jedno jest pewne - sprawiedliwość tzw. ludowa nigdy nie działa na dobro kogokolwiek oprócz politycznej kliki od której zależy.
  Diabeł Rokita~Diabeł Rokita

  Dokładnie. Tylko kretyni wieżą w niezawisłość sadów, czy trójpodział.

  Szczególnie na wysokiej wieży "geniuszu ortografii".....

 • oland

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2018 12:10 ~oland

  Gość~Gość

  To jest najlepszy przykład dlaczego właśnie trzeba te sądy zreformować. Te zaszłości z czasów PO.

  Oj chyba nie tylko PO. Trzeba szukać jeszcze wcześniejszych zdarzeń.

 • Niezawisłość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2018 12:10 ~Niezawisłość  Magda~Magda

  Dlaczego społeczeństwo godzi się na to by płacić sędziom wysokie pensje i emerytury skoro oni nie działają dla dobra zwykłych ludzi?
  Xavery~Xavery

  A kto jest tym "zwykłym człowiekiem"? Czy np. Tomasz Komenda jest takim człowiekiem? Czy miał osiemnastoletnią przerwę w byciu człowiekiem w ogóle?
  Jedno jest pewne - sprawiedliwość tzw. ludowa nigdy nie działa na dobro kogokolwiek oprócz politycznej kliki od której zależy.
  Diabeł Rokita~Diabeł Rokita

  Dokładnie. Tylko kretyni wieżą w niezawisłość sadów, czy trójpodział.

  A kto pisze " Wierzą " przez "Ż" ? Mędrcy ?

 • oland

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2018 12:09 ~oland

  Czy dalej aktywiści będą twierdzić, że reforma i wywalenie niektórych sędziów nie jest konieczne? A moze w zamian za każdego bandytę jakiś aktywista odsiedzi karę? Chętni mogą zgłaszać się już.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »