Informacje

06.02.2014 09:26 decyzja NSA

Sąd oddalił skargi. Ekolodzy nie zatrzymają rozbudowy POW

SERWISY:

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargi ekologów, a to oznacza, że decyzja środowiskowa dla kolejnego odcinka POW została utrzymana w mocy. 18-kilometrowy fragment pomiędzy węzłami Puławska i Lubelska mają być gotowe do 2019 roku.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargi kasacyjne złożone przez Stowarzyszenia: Ekologiczny Ursynów i Światowid na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Oferty 3 marca

Innymi słowy decyzja środowiskowa dla trasy ekspresowej S2 Puławska-Majdan (Lubelska) jest ważna. "Zarzuty Stowarzyszeń dotyczyły między innymi braku wariantowego przebiegu trasy, czynnego udziału społeczeństwa w postępowaniu czy też nie przeprowadzenia oddzielnego postępowania środowiskowego na obszary NATURA 2000" - przypomina GDDKiA.

Przetarg na zaprojektowanie i budowę trasy został ogłoszony 18 grudnia 2013 roku. Termin składania wniosków mija 3 marca 2014 roku. Przetarg jest dwuetapowy, w pierwszym wnioski sprawdzane są pod względem formalnym – oceniane  będzie doświadczenie i potencjał techniczny, kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa wykonawcy. W kolejnym etapie kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena, ale również okres gwarancji.

Budowa 18-kilometrowego odcinka ma pochłonąć prawie 7 miliardów złotych. Powstaną tunel, most, gigantyczna estakada nad parkiem krajobrazowym i kilka węzłów komunikacyjnych. Według drogowców nowy fragment POW ma być gotowy do 2019 roku.

20 km POW

Na razie Południowa Obwodnica Warszawy ma 20 km. Można nią przejechać od węzła Konotopa (gdzie łączy się z trasami S8 i autostradą A2) do węzła Puławska.

Docelowo trasa ma przejść tunelem pod Ursynowem, mostem nad Wisłą i połączyć się z trasami S17- Wschodnią Obwodnicą Warszawy. Dalej znów przejdzie w autostradę A2 na wschód.


su,ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • deco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2014 09:41 ~deco

  mateusz ~mateusz

  drodzy kierowcy przypominam że w polsce jest ruch prawostronny i jedziemy obwodnicą prawym pasem lewym wyprzedzamy od niedawna mamy kawałek pięknej obwodnicy tylko szkoda że ludzie nie umieją po niej jeździć jak nie mistrzowie lewego pasa to każdy jedzie środkiem !!!!! a prawy wolny ???


  Święte słowa. Dodam jeszcze jedno: drodzy internauci przypominam że w języku polskim istnieją inne znaki interpunkcyjne niż wykrzyknik i znak zapytania. Dzięki ich użyciu wasza wypowiedż będzie przejrzysta, czytelna i nie będzie zmuszała czytającego do zastanawiania się gdzie się kończy jedno zdanie a zaczyna następne.

 • mateusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2014 01:10 ~mateusz

  drodzy kierowcy przypominam że w polsce jest ruch prawostronny i jedziemy obwodnicą prawym pasem lewym wyprzedzamy od niedawna mamy kawałek pięknej obwodnicy tylko szkoda że ludzie nie umieją po niej jeździć jak nie mistrzowie lewego pasa to każdy jedzie środkiem !!!!! a prawy wolny ???

 • gndoin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 20:39 ~gndoin

  Brawo NSA, nareszcie ludzka decyzja.

 • Anty PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 19:41 Anty PiS

  STOP EKO-terrorystom!
  WON!


 • zabsurdem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 19:24 ~zabsurdem

  NIE będzie kaski ekobalaski......bu ha ha.
  Na Dewajtis dobrze się chodzi nowym chodniczkiem...

 • Anty PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 18:58 Anty PiS

  STOP EKO-terrorystom!
  WON!


 • Stary_ursynowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 18:37 ~Stary_ursynowiak

  Iam~Iam

  Do URSYN CAR _ przebieg trasy przez Ursynów wyznaczony był w Planie Przestrzennego Zagodpodarowania od wielu, wielu lat!!! To słoiki nie bacząc na zatwierdzone plany wymuszały kolejne ustepstwa lokalizacyjne, aż wreszcie zblizyli się do do miejsca planowanej trasy! Słoikom będzie niewygodnie, trasa pod oknami... A kto zezwolił na budowanie osiedli w pasie ochronnym? Cierp ciało coś chciało! Chcesz słoju mieszkać w stolicy to musisz ponosić koszty urbanizacji i rozwoju komunikacji w tym transportu kołowego. Trzeba mieć nie lada tupet, żeby najpierw łamać prawo, a następnie wystepować o TUNEL i to w imię swoi partykularnych korzyści! Słoje WON!

  Co ty bredzisz o jakiś mających pretensje słoikach? Po pierwsze najpierw zobacz W KTÓRYCH LATACH postawiono bloki przy Płaskowickiej, Polaka, Meander, Na Uboczu itd. i wyjdzie ci, że wówczas o ŻADNYCH wolnorynkowych mieszkaniach "dla słoi" nawet NIKT nie śnił (dla ułatwienia, z wielkiej płyty zrezygnowano w końcu lat 80-tych).
  Po drugie - mieszkam na Ursynowie od 1977 roku i JUŻ WTEDY mówiło się o autostradzie W TUNELU. Podobny cel przyświecał lokalizacji remizy straży pożarnej (ok. 15 lat temu) by powstała WŁAŚNIE przy wlocie do tunelu z awaryjnym wjazdem rzecz jasna

 • AJB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 17:11 ~AJB

  STOP AntyPIS WON!

 • obywatel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 16:09 ~obywatel

  lelek~lelek

  tylko żeby tych ekranów nie stawiali jak na północnym


  Ekrany postawią w tunelach ! :D

 • sum

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 15:52 ~sum


  premiakwartalna~premiakwartalna

  Ciekawe czy GDDKiA nauczyła sie juz zatwierdzac projekty bez błedów czy jest szansa ze nie powstana takie budle jak wezel Salomea za kilkaset milionów złotych ktory generuju korki wieksze niz z przed przedbudowy.
  mmom~mmom


  Węzeł jest ok. Korki generują jadący od Pruszkowa którzy zamiast obwodnicą pchają się przez stare aleje które teraz są drogą lokalną.
  Na głupotę ludzką nie ma rady, proponowano już żeby im zrobić frezowanie to się nauczą jeździć jak biegnie droga.

  Głuptasku, lecz swoje wiesniackie kompleksy w przychodni. A ja, Warszawiak, powiem ci coś pożytecznego. Aleje były i są jedną z najważniejszych arterii komunikacyjnych Warszawy. Zwężenie ich do jednego pasa to absurd. I tak jeszcze przy okazji - Aleje poprowadzone są na linii NS. Obwodnica na linii WE.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »