Informacje

25.09.2012 21:18 podwykonawcom pokrzywdzonym przez firmę DSS

Są pierwsze pieniądze
dla podwykonawców A2

SERWISY:

Czterech przedsiębiorców oszukanych przez firmę DSS, wykonawcę odcinka "C" autostrady A2, otrzymało we wtorek od zaliczki na poczet zaległych wypłat. W sumie wypłacono prawie 2 miliony złotych.

- Firmy te spełniły warunki Ustawy z dn. 28.06.2012r., składając kompletne dokumenty. W związku z tym zostały uznane zaliczki do 50% zweryfikowanej kwoty. Łącznie wypłacono prawie 1,7 mln zł. To pierwsze polecenia wypłaty dla przedsiębiorców, którzy złożyli do Oddziału w Warszawie wnioski o spłatę zobowiązań, jakie wobec nich mają wykonawcy – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

95 wniosków – 50 milionów złotych

GDDKiA weryfikuje pozostałe wnioski, które wpłynęły w liczbie 95, na kwotę ponad 50 milionów złotych. Kolejne dyspozycje wypłat zaliczek będą sukcesywnie przekazywane do banku, po zweryfikowaniu i uzupełnieniu dokumentów.

Jak informuje GDDKiA, wszystkie pieniądze na wypłaty dla poszkodowanych przedsiębiorców zostaną uregulowane ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. Generalna Dyrekcja będzie dochodziła zwrotu wszystkich środków od wykonawców.

Sprawa w CBA

Sprawa dotyczy budowy odcinka „C” autostrady A2. Po aferze z chińskim wykonawcą – firmą Covec - w 2011, budowę (bez przetargu) przejęła firma Dolnośląskie Surowce Skalne.

12 czerwca Warszawska Prokuratura Okręgowa zdecydowała o "powierzeniu w całości" CBA sprawy niewywiązywania się przez firmę DSS z umów wobec podwykonawców na autostradzie A2 i narażenia ich na wielomilionowe straty (brak rozliczeń w okresie sierpień 2011 - marzec 2012.

Przedsiębiorcy nie otrzymali zapłat m.in za transport, dostawy piasku, wynajem sprzętu budowlanego.

Biuro wyjaśnić miało również okoliczności używania tańszych materiałów, które były odpowiednikiem tych zapisanych w kontrakcie z GDDKiA oraz powody zawarcia z firmą DSS kontraktu wartego 756 milionów złotych mimo informacji na temat kontrowersyjnych procesów prywatyzacyjnych z udziałem tej firmy.

Więcej o sprawie przeczytasz na tvn24.pl.

su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Bob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2013 23:04 ~Bob

  Moja firma jest w upadłości !!!! 3 lata czekałem na zwolnienie z kosztów opłaty sądowej teraz pewnie będę czekał kolejny rok na wokandę ale z racji że moim bezpośrednim oprawcą jest BUDIMEX i tak sąd nie będzie się spieszył ,a dostarczyłem materiałów za ponad 3 mln .Chory kraj chory ustrój znowu wymyślą chorą ustawę żeby trochę sprawę uciszyć w międzyczasie zdążą nakraść i naoszukiwac podwykonawców na kolei .dramat dramat

 • emm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2012 12:30 ~emm

  to nasz pieniadze...
  niech sciagaja kogo trzeba a nie panstwo wypłaca...

 • porażka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2012 11:19 ~porażka

  jak mojej firmie nie zapłacił inwestor to już 4 lata dochodzę swoich roszczeń a państwo ma to w d... bo podatki dochodowy i vat z mojej firmy skasowało a konsekwencje dla inwestora? żadne a dlaczego? bo państwo ma to w głębokim poważaniu a mogłoby ustanowić przepis faktura nie zapłacona w ciągu 2 dni firma do likwidacji tak jak to było a może nadal jest w honkongu
  ale te rządy martwią się tylko o swoją kasę i diety dla swoich w sejmie czy senacie i całej administracji obsadzonej przez rodzinne klany
  co za dno

 • wawet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2012 09:57 ~wawet

  Skoro nie ma pieniędzy w budzecie, a są pieniadze zawsze dla władzy i ich urzedników, to moze pieniądze z ich pensji dać podwykonawcom czekającym od wielu miesiecy,a dla władzy w tym tuska, sejmu, senatu i innych urzedów dac aż zaliczki. Wtedy moze zrozumiałby kołki z władzy jak to jest w prezypadku zwykłych obywateli. Przecież PO ma w nazwie panie tusk obywatelska. Ale chyba tylko na papierze. Powinno być platforma władzy i kolesiów.

 • MotocyklistaVFR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2012 07:08 ~MotocyklistaVFR

  2 miliony... tam nie jedna maszyna jest warta wiecej...

 • dffdf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2012 23:24 ~dffdf

  słoik!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »