Informacje

26.06.2014 17:25 chce przedłużenia innej ulicy

Są pieniądze na budowę Nowokabackiej. Burmistrz Ursynowa przeciwny

SERWISY:

Ratusz zarezerwował prawie 50 mln złotych na budowę ulicy Nowokabackiej, która ma połączyć Ursynów z Wilanowem. Burmistrz tej pierwszej dzielnicy protestuje, bo bardziej zależy mu na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej na Nowokabacką przeznaczono prawie 50 milionów złotych. Władze obu dzielnic powinno to cieszyć. Tak się jednak nie stało. Zaprotestował burmistrz Piotr Guział. Jego zdaniem decyzję podjęto bez konsultacji z mieszkańcami i władzami Ursynowa.

- Nowa ulica nie będzie łącznikiem dwóch dzielnic, ale zupełnie nową drogą wprowadzającą ruch samochodowy do Warszawy poprzez Kabaty. Jej realizacja doprowadzi do tego, że prestiżowe i spokojne osiedla na Kabatach staną się miejscem tranzytu tysięcy samochodów jadących z Konstancina do centrum Warszawy oraz dojeżdżających do przyszłej Galerii Kabaty – czytamy w oświadczeniu Guziała.

Burmistrz Ursynowa, a zarazem jeden z największych oponentów Hanny Gronkiewicz-Waltz dodaje, że blisko 50 mln złotych nie wystarczy na budowę połączenia. – W WPF nie przewidziano żadnych środków na budowę ul. Rosnowskiego (czyli przedłużenia po stronie Ursynowa ul. Nowokabackiej), a także niezbędną rozbudowę istniejącego układu drogowego (ul. Rosła, skrzyżowanie z ul. Wąwozową). W tym celu potrzebne będą dodatkowo co najmniej 23 mln zł – wylicza burmistrz.

Lepsze przedłużenie Ciszewskiego?

W przesłanym do redakcji oświadczeniu Guział zaapelował, by w pierwszej kolejności wybudować połączenie Ursynowa z Wilanowem poprzez przedłużenie ulicy Ciszewskiego.

- Jest to rozwiązanie najbardziej korzystne dla mieszkańców obu dzielnic oraz możliwe do zrealizowania w najkrótszym czasie.

Według zapowiedzi urzędników Nowokabacka ma powstać do 2017 roku. Przedłużenie Ciszewskiego też jest zaplanowane, ale na lata 2020-2023. Konieczność budowy nowego połączenia między dzielnicami pojawił się wiele lat temu wraz z intensywna budową nowych osiedli na Wilanowie.

Obecnie kierowcy korzystają z przejazdu ulicą Podgrzybków.

Zobacz przejazd ulicą Podgrzybków:

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Nie dla Ciszewskiego

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2014 14:03 ~Nie dla…

  Tylko po co wydawać pieniądze na Ciszewskiego jeśli ma być zjazd poprzez przedłużenie ulicy pileckiego przy budowanej obwodnicy. Chyba ktoś na siłę próbuje wydać pieniądze. Może ma w tym jakiś interes.

 • Domi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 13:59 ~Domi

  Zapraszam do podpisania petycji, info pojawia się już w naszych skrzynkach pocztowych na Kabatach

  http://www.petycjeonline.com/nie_dla_nowokabackiej_tak_dla_ciszewskiego-bis

 • Damian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 22:04 ~Damian

  Prawda jest taka, że to Wilanów rozpaczliwie potrzebuje przebić się do Ursynowa - nie odwrotnie. Jako mieszkaniec Ursynowa uważam, że połączenie tych dzielnic zablokuje Ursynów po którym można jeszcze normalnie jeździć...

 • Nalewka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 16:45 ~Nalewka

  stary Natolin~stary Natolin

  A ktoś zmuszł do płacenia grubych tysięcy za mieszkanie? Robiliście to z własnej woli i na własne życzenie, więc teraz cicho być.A jak się nie podoba to wracać na wiochę.Warszawie ulży.


  To jakiś bełkot! Na jaką wiochę? Urodziłam się w W-wie i mieszkam całe życie na Mokotowie. W Natolinie mieszkałam od 1982 ponad 15 lat, a w Kabatach kolejne 17. Nadal pacanie uważasz, że mam mniej praw od ciebie?

 • Wawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2014 17:09 ~Wawiak

  guzik~guzik

  obie te drogi będę pełnić inne funkcje:
  1. Nowokabacka to wyjazd z miasta w kierunku Konstancina, nie będzie miało większego znaczenia dla połączenia samych dzielnic
  2. przedłużenie Ciszewskiego będzie jak najbardziej pełniło funkcję połączenia dzielnic i do tego celu jest pilnie potrzebne

  co nie zmienia faktu, że obie drogi są potrzebne i to pilnie, ale dla Wilanowa Ciszewskiego jest ważniejsze

  choć raz mogę mogę pochwalić Guziała :)

  Też nie lubię Guziała, ale w tej jednej sprawie istotnie ma rację.
  Dorzucił by Guział pieniądze na przedłużenie Ciszewskiego (P&R!!!), a później odebrał przy innej okazji.

 • Pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2014 15:45 ~Pawel

  Kolejna inwestycja z budżetu miasta, która jest de facto robiona dla prywatnego inwestora (TESCO). Ciszewskiego to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza ze przy tej ulicy właśnie kończą budowę P+R!!!

 • Myślimyyyy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2014 15:23 ~Myślimyyyy

  Kolejny pajac wyszydzający swoich rodaków. MOżę nie burak z Ciebie, ale ciota i brukiew, albo sierściuch zapyziały. No i miło kolego jak próbuje się kogoś obrażać, czy kategoryzować?
  Ciszewskiego jest potrzebna jak i wiele dróg, aby Warszawa normalnie funkconowała. Jak ktoś chce ciszy to jest tyle terenów poza miastem.

 • Sparrovsky

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2014 13:23 Sparrovsky

  Przedłużenie Ciszewskiego (nota bene kiedy wreszcie nieroby z gminy zmienią nazwę tej ulicy na Jacka Kaczmarskiego?!) spowodowałoby kompletną blokadę dojazdów do Puławskiej. Niestety, trzeba ten dojazd jak najbardziej od Puławskiej oddalić. A niskich czółek białostockich z Kabat wcale mi nie szkoda (nie mylić z Natolinem). Buractwo takie, że lepiej nie rozmawiać tam z nikim, bo można się zarazić.

 • Dyzio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2014 12:56 ~Dyzio

  Jako urodzony mokotowianin mieszkający na Kabatach od 1991r ze sporym rozczuleniem czytam niektóre wpisy (pomijam te w stylu sklep jest niezbędny ale nie w moim bloku czy potrzebne nam jest miejsce do zabaw dla dzieci ale absolutnie nie "pod" moim balkonem bo to problem psychiatryczny a nie rzeczowy) bo wykazują one dosadnie, iż myślenie jest czasem dla niektórych wysoce bolesne ...
  To, że Płaskowicką ma przebiegać autostrada wiadomym było od prawie 40 lat, ale kupujący tam mieszkania obudzili się parę lat temu. To, że Ursynów "stoi" praktycznie na 3 ulicach (Puławskiej, KEN i Rosoła) i nie ma praktycznie połączenia z sąsiadami (Wilanowem i Ochotą) też wszyscy wiedzą ale nie boli ich to do momentu gdy muszą jechać z Belgradzkiej do Konstancina i okazuje się, że "nadrabiają" coś ze 15 kilosów i trochę czasu ...
  Więc coś za coś. Połączenie Ursynowa z Wilanowem musi być. Myślący inaczej już wielokrotnie je torpedowali a rządzący i tak robili inwestorów w konia jak choćby wtedy gdy za obietnicę, że do HITa będą dojeżdżać człowieki z Konstancina i Wilanowa Niemcy wybudowali koło marketu pętlę i paręset metrów KEN ...

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2014 12:05 kubat

  Przegrani zawsze mają pretensję do całego świata. Ten pan nie potrafi pogodzić się ze swą klęską.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »