Informacje

05.05.2019 08:29 Utrudnienia na torach

S90 - nowa linia SKM.
Ale też nowe remonty

SERWISY:


Od poniedziałku na trasę Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska wyjadą pociągi nowej linii Szybkiej Kolei Miejskiej. Ale dla pasażerów podmiejskiej kolejki są też złe wieści: w Rembertowie, Pruszkowie i Pilawie trzeba się liczyć z utrudnieniami.

Od poniedziałku pociągi z numerem S90 na wyświetlaczach na stałe wchodzą do rozkładu w dni robocze w godzinach szczytu. Wcześniej pasażerowie mogli je zobaczyć podczas remontu na stacji Warszawa Praga. Kursowały wtedy pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia i Warszawa Gdańska. Od poniedziałku wrócą na tę trasę.

Prace na torach do Rembertowa

Jak podaje ZTM, od 6 maja do 8 czerwca kolejarze będą pracowali pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia i Warszawa Rembertów.

W tym czasie zmieni się rozkład pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów - Sulejówek Miłosna. Część pociągów linii S2 kursować będzie tylko do i ze stacji Warszawa Wschodnia. W tym czasie na peron rzadziej podjadą pociągi Kolei Mazowieckich linii R2.

Część pociągów nie będzie się zatrzymywała na stacji Warszawa Rembertów.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusów zastępczej linii ZS2, które pojadą trasą:

DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/ - Kijowska - Trasa Świętokrzyska - Zabraniecka - Gwarków - Strażacka - Zesłańców Polskich - (powrót: al. gen. A. Chruściela "Montera") - Cyrulików - Okuniewska; dalej ulicami w Sulejówku: Piłsudskiego - Dworcową - Krasińskiego - (powrót: 3 Maja - Głowackiego - Krasińskiego) - Staszica - Bema - Kraszewskiego - Narutowicza (powrót: Narutowicza - Bema) - SULEJÓWEK MIŁOSNA-POMNIK.

"W kursach skróconych autobusy dojadą do pętli PKP REMBERTÓW. Autobusy linii ZS2 będą zatrzymywały się tylko na wybranych przystankach, głównie przy stacjach kolejowych oraz w miejscach dogodnych przesiadek" - informuje ZTM.

Prace na torach do Pruszkowa

Od 6 do 27 maja kolejarze będą również pracowali na odcinku Warszawa Włochy - Pruszków i w tym przypadku podróżujący również muszą liczyć się z utrudnieniami.

Część pociągów SKM linii S1 kursować będzie na trasie skróconej Otwock - Warszawa Zachodnia. Niektóre pociągi jadące do i z Pruszkowa ominą stacje i przystanki: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus-Niedźwiadek oraz Piastów.

W dni powszednie w popołudniowym szczycie autobusy zastępczej linii autobusowa ZS1 będą jeździły na trasie:

DW. ZACHODNI - Al. Jerozolimskie - Popularna - Chrobrego - Ryżowa - al. 4 Czerwca 1989 roku -Traktorzystów - Wojciechowskiego - Keniga - Orląt Lwowskich; dalej ulicami w Piastowie: Warszawską - aleją Wojska Polskiego - aleją Tysiąclecia - Alejami Jerozolimskimi; potem ulicami w Pruszkowie: aleją Wojska Polskiego - Kościuszki - Sienkiewicza - Staszica - Powstańców - Plantową - al. Wojska Polskiego - OS. STASZICA/PĘTLA.

Autobusy linii ZS1 będą zatrzymywały się tylko na wybranych przystankach, głównie przy stacjach kolejowych oraz w miejscach dogodnych przesiadek.

Modernizacja torów do Pilawy

Ponadto, jak już informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, w poniedziałek kolejarze zamkną także ruch pociągów na odcinku Otwock - Pilawa.

Koleje Mazowieckie uruchomią zastępczą komunikację autobusową kursującą na odcinku Otwock – Pilawa.

Informowaliśmy również o remoncie linii średnicowej:

kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »