Informacje

17.12.2010 16:38 Trzeba uzupełnić dokumentację

S8 przed nowym rokiem? Może się uda

SERWISY:

W mijającym tygodniu drogowcy mieli otworzyć drogę ekspresową S8. Z zapowiedzi jednak nic nie wyszło. - Dokumentacja, jaką przesłała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, była niepełna – wyjaśnia Ivetta Biały, rzeczniczka wojewody mazowieckiego.

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego nie mógł wydać decyzji o dopuszczeniu drogi do ruchu, a na taką właśnie czekają drogowcy. - W czwartek zostało wysłane pismo z prośbą o uzupełnienie dokumentacji. Czekamy na odpowiedź - dodaje Biały.

Kiedy więc trasa zostanie otwarta? Wszystko zależy od GDDKiA. - Drogowcy mają 30 dni na odpowiedź, ale jeżeli się pospieszą, to jest szansa, że na święta droga zostanie otwarta - zapewnia Biały. I dodaje, że inspektor nadzoru potrzebuje maksymalnie dwóch dni żeby wydać decyzję.

"Liczymy na szybką decyzję"

Jeszcze tydzień temu Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA zapowiadała na łamach "Gazety Stołecznej", że dyrekcja liczy na szybką decyzję nadzoru budowlanego, żeby 15 grudnia otworzyć drogę.

Jej zdaniem w dostarczonej dokumentacji niczego nie brakowało, trzeba ją jedynie "doprecyzować". - Na etapie weryfikowania urzędnicy wojewody doszukali się informacji, które trzeba bardziej szczegółowo opisać, pojawiły się też jakieś niezgodności - wylicza Tarnowska.

Drogowcy nie wiedzą jednak, kiedy dokumenty ponownie trafią do wojewody. Na pytanie, czy nastąpi to w przyszłym tygodniu, tak żeby przed świętami otworzyć trasę, odpowiadają: postaramy się jak najszybciej. - W głównej mierze zależy to od urzędów, które są potrzebne wykonawcy do uzupełnienia dokumentacji m.in. geodezyjnej – podkreśla rzeczniczka GDDKiA.

Nie dokończyli S8, bo nie ma A2

Na razie kierowcy i tak nie będą mogli w pełni korzystać z trasy S8 - wszystkiemu winna jest autostrada A2. A raczej jej brak. Dopóki nie zostanie dociągnięta do Kontopy, kierowcy jadący od Żoliborza będą mogli dojechać tylko do węzła Mory, na przecięciu z trasą poznańską. Jak powiedziała "Stołecznej" Tarnowska, za tym skrzyżowaniem powstanie tymczasowa zawrotka. Ekspresówka połączy się z autostradą A2 w maju 2012 roku.

Ekspresówka będzie miała cztery główne węzły: w Morach (skrzyżowanie z trasą na Poznań), przy ul. Warszawskiej (skrzyżowanie z drogą na Sochaczew), z ul. Lazurową oraz przy al. Prymasa Tysiąclecia, gdzie S8 połączy się z Trasą Armii Krajowej.

par/bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • pieniążek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.12.2010 12:57 ~pieniążek

  A kto zaoszczędzi na odśnieżaniu, czy nie województwo ?
  Takie to proste a takie pokrętne tłumaczenia Pani Ivetto Biały(a).

  Ps.Przestanie padać to otworzą :).

 • s2c

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2010 19:06 ~s2c

  To jest budowa 300 milionów za jeden kilometr.
  Więcej na https://sites.google.com/site/parodias8/home
  W "raporcie środowiskowym"założono jako podstawowe parametry techniczne przekrój 2x2 pasy ruchu. Tymczasem nie zgodnie wydaną decyzją środowiskową wykonano przekrój 2x3 pasy ruchu na całym odcinku. Budzi to wątpliwości co do prawidłowości przeprowadzonych symulacji emisji hałasu i zanieczyszczeń powietrza. Taka ekspertyza została wykonana przez GDDKiA dopiero rok po rozpoczęciu prac budowlanych w lutym 2009 (źródło informacji pismo z dnia 23-06-2010 nr GDDKiA DRI 1HG- 4412-VII/s8-KP/og/80/10). Do lutego 2009 iwestycja była prowadzona bez raportu oddziaływania na środowisko uwzględniającego trzy pasy ruchu. Ekspertyza ta z 2009 nie jest załącznikiem do decyzji więc nie ma mocy wykonawczej.

 • Krzysiek_BeMoWo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2010 16:43 ~Krzysiek_BeMoWo

  Przestancie narzekać i ujadać. Plany tej trasy są od 35 lub 37 lat, dopiero w 2005 udało się uzyskać fundusze i ruszono temat. Czekaliśmy 25 lat, to poczekamy jeszczce miesiąc albo i dwa.
  Wazne, ze sie buduje... Patrzcie pozytywnie zamiast narzekać

 • s2c

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2010 16:07 ~s2c

  Zgłaszając do odbioru ktoś chyba potwierdził nie prawdę za tym ekranem widukt WD 11 jest krajobraz księżycowy brak nasadzeń trwają prace przy trafo nawet w niedzielę 19-12-2010. Oczywiście TVN tam nie zagląda - "bo po co".
  Prawo Budowlane Art. 57.- zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego jest takie że przed zgłoszeniem Wykonawca oświadcza :
  -o zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami
  -o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych, jeżeli eksploatacja wybudowanego obiektu jest uzależniona od ich odpowiedniego zagospodarowania
  -o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także - w razie korzystania - ulicy przyległej
  Moim zdaniem te warunki nie zostały spełnione.
  Prosta przyczna o braku udzielenie pozwolenia na użytkowanie przez WINB. Wystarczyło skierować kamerę za ekran .........

 • Jacobobo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 14:15 ~Jacobobo

  A mi się to bardzo podoba jak urząd z urzędem wymienia pisma i dogadać się nie może . Po co wojewody urzędasy mają odbierać drogę nie wystarczy aby ją odebrał zleceniodawca ? I ciekawe po co do odbioru drogi Państwowa Inspekcja Pracy ?

 • lizzi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 13:18 ~lizzi

  Wykonawca chcąc uniknąć gigantycznych kar za opóźnienie zgłosił trasę do odbiorów 15 grudnia ( czyli w terminie) - tyle, że z niekompletną dokumentacją ( celowo). Myk polega na tym, że teraz organ nadzoru mający odebrać trasę musi wezwać wykonawcę do uzupełniania tych "brakujących" dokumentów. Po uzupełnieniu zaczną się odbiory. Oczywiście w tzw. "międzyczasie" wszelkie niedoróbki zostaną pokończone i gdy zaczną się odbiory to trasa będzie gotowa.

  Więc formalnie wszystko zagra: w terminie przekazano do odbiorów, odbiory nie stwierdziły uchybień. Kilkaset tysięcy złotych kar za dzień zostaje w kieszeni.
  Takie sprytne rozwiązanie ze strony budowlańców bo od czego ma się prawników;D

 • mg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 11:37 ~mg

  Po prostu nikt nie powinien zapowiadać otwarcia trasy na dzień po skończeniu robót !! trzeba było zarezerwować tydzień na odbiory urzędowe !!! i mówić ,że trasa będzie otwarta np 23-24, chyba normalne ,że każdą inwestycje trzeba odebrać i raczej nie da się tego zrobić w jeden dzień!!! Jeżeli pomimo tego droga nie została by udostępniona to wtedy można zacząć narzekać a nie dzień po skończeniu prac!!!

 • Stały stacz ulicy gorczeskiej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 05:39 ~Stały…

  Kiedy wreszcie bedzie skończony kawaleczk jezdni gorczewskiej? Kiedy zniknie wąskie gardło w połączeniu gorczewskiej z lazurowa. To nezsporna wina urzedasow z ratusza. Na bemowie to już tradycja. 20 lat 300 metrów zwezona powstańców z polczynska. Następnie polczynska zwezona ok. 300 m. Z radiowa i najbardziej niedokonczone dzieło zwezenie gorczewskiej z warszawska w kierunku babic. Kiedy to niechlujstwo urzedasow się skończy. Kiedy poleca za to głowy. Przedłużenie gorczewskiej było dawno zaplanowane. Były pieniądze. Nie wykupilibna czas działek. Urzad miał pieniądze na wybory a my wydatki i smród bo nadal stoi w korkach. A może zróbmy szturm na Urzad i zlikwidujmy tych ludzi co stałe blokują drogo na bowie.

 • zla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 00:36 ~zla

  witamy podwójne korki na ul.warszawskiej!

 • eM.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2010 23:50 ~eM.

  nie da się przejechać... nawet nie odśnieżyli. A miała być otwarta w środę :/

  Obiecanki cacanki.

  Ciekaw jestem kiedy otworzą tą trasę i kiedy pociągną ją, aby można było na nią wskoczyć w Ursusie...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »