Informacje

13.01.2011 09:19 Kontrowersje wokół trasy

S8: otworzą w styczniu, naprawią na wiosnę

SERWISY:

Mamy dla Was dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra jest taka, że otwarcie trasy S8 może nastąpić w najbliższy weekend. Zła - że na wiosnę na świeżo otwartej arterii zaczną się prace remontowe.

News: 24010Drogowcy najpierw obiecywali kierowcom wcześniejsze otwarcie trasy S8, potem nabrali wody w usta, by wreszcie przyznać - droga ma wiele usterek. Jednak mimo to, ma być otwarta lada dzień.

Remont na wiosnę

- Na wiosnę lub latem może się zdarzyć, że niektóre pasy będą wyłączane z ruchu w celu naprawy. Postaramy sięjednak, by te prace nie miały wpływu na przepustowość jezdni - zapewnił ostrożnie Marcin Hadaj, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Za mało asfaltu

- Droga będzie bezpieczna dla kierowców - uspokajał w "Witaj Warszawo". - Ale okazało się, że ma wiele uchybień i usterek technicznych. Te usterki, w naszej opinii, nie miały prawa się zdarzyć - mówił Hadaj.

Jakie to niedoróbki? Za cienkie i za mało gęste warstwy bitumiczne, osuwające się nasypy, popękane betonowe bariery oddzielające jezdnie. Czytaj więcej na ten temat.

- Wykonawca zobowiązał się do naprawy barier jeszcze przed otwarciem. Pozostałe usterki będą usuwane na koszt wykonawcy przy lepszej pogodzie - mówił rzecznik.

WIĘCEJ W "STOLICY" O 17.45

mjc/mz

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2011 10:43 ~kilovolt

  Jak jest bezpieczna tzn., że żadne ograniczenia prędkości ani pojazdów nie są bezpieczne. Jeżeli na ekspresówce trzeba byłoby wprowadzać jakiekolwek ograniczenia z powodu chybień znaczyłoby to, że droga nie jest bezpieczna.
  Rafał ta droga nie będzie odśnieżana z budżetu miasta, będzie to robić GDDKiA.

 • humidorek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2011 01:22 ~humidorek

  A co z tą jakością asfaltu? Bezpieczeństwo to nie wszystko, czy za dwa lata droga się zacznie rozpadać i na nasz koszt będzie wymieniana nawiezchnia? A może ze względu na słabość jakiejś warstwy będzie zakaz wjazdu dla cieżarówek, które będą rozjeżdżać centrum? A może ze wsględu na "delikatny asfalt" będzie tam durne ograniczenie prędkości do 50km/h? To nie jest ważne?! Przestańmy na każdym kroku akcentować tylko bezpieczeństwa, są też inne ważne kwestie.

 • Polak z Polski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 20:44 ~Polak z Polski

  czy i tę fuszerkę wykonała znana z robienia fuszerek firma STRABAG? mówią że zarządzają nią w Polsce stare wypróbowane komuchy :-)))

 • g

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 18:34 ~g

  hg

 • pytam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 18:27 ~pytam

  Ktoś napisał "brawo tvn...", ja raczej dodałbym dlaczego w wywiadzie nie padło pytanie: Jaka kara zostanie nałożona na wykonawce z powodu opóźnień, z powodu niewykonania należycie przedmiotu umowy, z powodu późniejszych niedogodności w postaci napraw?

 • tyle_qba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 17:36 ~tyle_qba

  Gdzie prokurator ? To powinno być ścigane z urzędu ! Co mi z gwarancji 2-letniej ? Wyremontują co popękało i położą laskę. Zamknąć na parę lat kilku urzędasów - którzy wydając NASZE miliardy nie nadzorują tego, zamknąć Zarząd konsorcjum to może skończy się łapówkarstwo i fuszerka. A przede wszystkim nie odbierać tego, niech zrywają asfalt i podkład i robią zgodnie z dokumentacją przetargową. Przebolejemy korki, przyzwyczailiśmy się jak te tępe osły dojone na lewo i prawo.

 • wwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 17:06 ~wwa

  Wiecie jak można rozładować korki w Warszawie??? Na stronie partii Lepsza Polska jest zakładka program dla Warszawy. Tam są pomysły i rozwiązania

 • życzliwy inaczej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 16:24 ~życzliwy inaczej

  "~nadzór
  luuuudzie... przyjrzyjcie się uważnie jeszcze raz...:
  1. firma PRYWATNA buduje drogę,
  2. nadzór kontroluje przed odbiorem i stwierdza usterki,
  3. firma PRYWATNA na WŁASNY KOSZT będzie usterki usuwać.

  co wam się nie podoba? Nie dokładamy ani 1zł do tej budowy z powodu usterek... za całość robót dodatkowych zapłaci wykonawca. "

  Firma znana z niedolnego "remontu" A4 z Wrocławia po Legnicę w początkach tego wieku była "wydmuszką" która splajtowała w chwilę po wykonaniu prac. Mówi to Nadzorowi coś?

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 16:23 ~Rafał

  Szukanie sensacji, jak by niebyło zgodnie z normą to nadzór budowlany by nie odenrał, a chodzi o to że nie można było odebrać wcześniej bo miasto nie wzieło pod uwage kosztów utzymania drogi( odśnieżanie itp. Co dużo kosztuje)a nie uwzględniono w budrzecie na tą zime.
  Jak by była taka fuszera nie dopuszczono by do ruchu.
  pozdrawiam
  Budowlaniec

 • wwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 15:35 ~wwa

  Zobaczcie na stronie www.lepszapolska.com/warszawa.html jak można rozkorkować Warszawę

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »