Informacje

05.03.2018 11:29 burmistrz vs radny

Rzecznik "przebrał się za lokatora". Burmistrz: nie szata zdobi człowieka

SERWISY:

Zamieszanie wokół rzecznika urzędu dzielnicy Praga Południe. Komitet Obrony Praw Lokatorów oburza się, że Jerzy Gierszewski "przebrał się za lokatora" na potrzeby programu telewizyjnego. Zapytany o sprawę burmistrz odpowiedział: nie szata zdobi człowieka.

O sprawie zrobiło się głośno w mediach społecznościowych przy okazji programu poświęconego zreprywatyzowanej kamienicy przy Skaryszewskiej 11. Incydent został opisany na facebookowej stronie Komitetu Obrony Praw Lokatorów.

Według przedstawicieli stowarzyszenia, Gierszewski pojawił się tam "przebrany za lokatora". Jak donosili, po rozpoczęciu telewizyjnej transmisji, do mieszkańców kamienicy, którzy mieli opowiadać o swoich problemach, dołączyła "zorganizowana grupa prowokatorów". Wśród nich, dostrzeżono rzecznika, który - w czapce daszkiem - miał "zagrzewać statystów do zakłócania programu".

"Gdy dziennikarz chciał zadać mu pytanie, rozpłynął się w tłumie i nie chciał pokazać swojej twarzy" - czytamy we wpisie KOPL.

Temat podjął radny Paweł Zalewski (Prawo i Sprawiedliwość). W interpelacji do burmistrza dopytywał, czy obecność rzecznika na Skaryszewskiej była wynikiem polecenia służbowego. Pytał też o ewentualne konsekwencje.

"Czy w zakresie obowiązków służbowych p. Jerzego Gierszewskiego jest obowiązek przebierania się za lokatora? Jeśli nie, czy to była samodzielna decyzja rzecznika, czy wykonywanie polecenia służbowego - zakłócanie programu telewizyjnego?" - dopytywał radny.

"A co z zakonnikami?"

Odpowiedział burmistrz Tomasz Kucharski. Zaczął od stwierdzenia, że "rzecznik nie był przebrany za lokatora, ani za takiego się nie podawał". Zaznaczył przy tym, że jako pracodawcy, nie interesuje go, jak podlegli mu urzędnicy ubierają się po pracy.

"Odniosłem wrażenie, że pisząc "przebrany za lokatora" deprecjonuje Pan Radny czyjś wygląd zewnętrzny, obrażając przy okazji postawionych w dramatycznej sytuacji lokatorów" - stwierdził Kucharski.

Burmistrz przypomniał też radnemu sens znanego polskiego przysłowia "Nie szata zdobi człowieka".

"Nie chcę się domyślać Pańskiego stosunku do osób noszących skromne szaty, takich jak choćby zakonnicy, którzy porzucają dobra doczesne dla wyższych spraw. Czy uważa Pan, że są to ludzie bezwartościowi i za kogoś przebrani?" - pytał retorycznie. 

A chwilę później wytkną rademu, że sam na Facebooku ma zdjęcie w t-shircie, a nie garniturze.

Ponadto Kucharski stwierdził, że Gierszewski został zaproszony do programu przez jego autorów, dlatego się zjawił.

Mimo to, burmistrz odsunął go od obowiązków. "Konsekwencje służbowe wobec p. Jerzego Gierszewskiego, polegające na odsunięciu go od bezpośredniego kontaktu z mediami, mają związek z potrzebą spokojnej, pozbawionej emocji, analizy dotychczasowego wypełniania przez niego zakresu obowiązków" - wyjaśniał.

Skaryszewska 11

O problemach lokatorów ze Skaryszewskiej 11 pisaliśmy na tvnwarszawa.pl nie raz. Głośny protest odbył się w październiku 2016 roku. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Lokatorów "Piętro Wyżej". Lokatorzy skarżyli się m.in. na podwyżki czynszów. - Nowy właściciel nie przepisał na siebie umowy na energię, przez ponad miesiąc lokatorzy byli bez światła na klatce i przed budynkiem. Codziennie sprawdzali, czy mają wodę w kranie - opowiadali protestujący wpierani przez Piotra Ikonowicza z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

O problemach lokatorów tego budynku mówiła nam kilkanaście miesięcy temu Magdalena Młochowska, pełnomocniczka miasta do spraw pomocy lokatorom.

kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2018 15:40 ~nick

  Pracownik urzędu, zwłaszcza na stanowisku rzecznika powinien mieć dużą dozę samokontroli. dotyczy to zarówno zachowania, jak i np. wszelkich wypowiedzi. gierszewski to fatalny rzecznik, w dodatku bez kompetencji do pełnienia tego stanowiska.

 • slawek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2018 14:13 ~slawek

  Jak wygląda przebranie za lokatora?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »