Informacje

30.08.2013 11:14 co dalej z lotniskiem modlin?

Ryanair sprzedaje loty z Modlina,
ale ciągle nie wie, czy wróci

SERWISY:

- Można rezerwować bilety na wyloty z Modlina do Londynu, Manchesteru i innych europejskich miast – poinformował Kontakt24 internauta Pilawa2. Rzeczywiście, strona Ryanair umożliwia kupno biletów począwszy od 27 października. Ale zakup jedno, a stanowisko przewoźnika, to zupełnie co innego. Oficjalnie nie podjął jeszcze decyzji o powrocie.

Sprawdziliśmy informację przesłaną przez internautę. Faktycznie na stronie internetowej Ryanair można zarezerwować bez problemu bilet na rejs z i do Modlina począwszy od 27 października.

Dlaczego dopiero od tego dnia? W połowie lipca przewoźnik zapowiedział, że do 26 października będzie realizować rejsy z lotniska Chopina. Teoretycznie zwiastuje to powrót tanich linii do podwarszawskiego lotniska. W praktyce jednak nie jest to już takie oczywiste.

"Trwają rozmowy"

Katarzyna Gaborec z Ryanaira w komunikacie przesłanym do naszej redakcji przekazała, że przewoźnik prowadzi rozmowy z lotniskiem Modlin. – Wszelkie aktualne informacje będą przekazywane na stronie internetowej  – zapoinformowała Gaborec.

Nie chciała komentować możliwości zakupu biletów na rejsy z i do Modlina po 26 października.

Toczące się rozmowy potwierdza Magdalena Bojarska z lotniska Modlin. – Z niecierpliwością czekamy na decyzje Ryanaira. Zaoferowaliśmy im naprawdę bardzo atrakcyjne warunki powrotu do naszego portu – zapewnia Bojarska.

Zamieszanie ze sprzedażą biletów spotęgowała jeszcze informacja podana w czwartek wieczorem na stronie internetowej "Gazety Stołecznej". Redakcja twierdzi, że Ryanair wraca do Modlina już od 3 września. – Nic o tym nie wiemy – odpowiadają zgodnie lotnisko i przewoźnik.

Idea duoportu

To nie pierwszy chaos informacyjny związany z podwarszawskim lotniskiem. Na początku sierpnia "Dziennik Gazeta Prawna" podał informację, że wiceminister transportu Zbigniew Rynasiewicz miał wyjść z inicjatywą operacyjnego połączenia lotniska Modlin i Chopina.

Według wstępnego planu, zarządca podzieliłby ruch powietrzny pomiędzy obydwa lotniska. W Modlinie lądowałyby tanie linie, czartery oraz samoloty towarowe, a na Lotnisku Chopina - tylko tradycyjni przewoźnicy. Istnienie planu w rozmowie z ”DGP” potwierdził rzecznik PPL Przemysław Przybylski.

W dniu publikacji nie odbierał telefonu a ministerstwo, PPL zaprzeczyły słowom Przybylskiego.

Problemy w Modlinie

Problemy podwarszawskiego portu zaczęły się w grudniu 2012 roku, kiedy to inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch skrajnych części pasa. Przez kilka miesięcy lotnisko nie przyjmowało samolotów.

Tanie linie Wizz Air zapowiedziały, że nie powrócą do Modlina, bo straciły zaufanie do władz lotniska.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2013 15:37 ~kuba

  No rzeczywiście a jeszcze wczoraj była ta informacja, ale Ryanair słynie z tego, że robi coś nagle i nie spodziewanie.

 • ModlinLotnisko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2013 14:33 ~ModlinLotnisko

  Ze strony Ryanair'a zniknęła informacja o przekierowaniu lotów na Okęcie do 26.10.

  Więcej informacji na stronie www.ModlinLotnisko.pl

 • aero

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2013 11:15 ~aero

  W PPL z siedziba w budynku Sonata ul 17 stycznia 49 Wwa pracuje lub rezyduje grubo ponad 1000 osob. Podrecznikowy przyklad nepotyzmu. Prezesem jest pan Marzec. Posiada on niemale ambicje polityczne. To jest panstwo w panstwie. Modlin jest takze szansa na rozbicie tego ukladu.

 • aero

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2013 11:11 ~aero

  W PPL z siedziba w budynku Sonata ul 17 stycznia 49 Wwa pracuje lub rezyduje grubo ponad 1000 osob. Podrecznikowy przyklad nepotyzmu. Prezesem jest pan Marzec. Posiada on niemale ambicje polityczne. To jest panstwo w panstwie. Modlin jest takze szansa na rozbicie tego ukladu.

 • berek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2013 23:03 ~berek

  Jak słuchałem pani Mikołajczyk o tym czy stać społeczeństwo na upusty przez Modlin i pytanie o patriotyzm to się nie dobrze robi.Niech powie czy społeczeństwo stać utrzymywać ich znajomków pozatrudnianych na telefon. Mam kolegę który chwali się zatrudnieniem swojej żony na lotnisku, która nie ma wykształcenia, nie zna języka ale prezesom to nie przeszkadza, bo oni jej wszystko opłacą. Lotnisko ma straty a on chwali się jakie kokosy mają niektórzy pracownicy w tym jego żona. Pan Prezes powinien się zastanowić czy za publiczne pieniądze może płacić za dokształcanie znajomych.

 • plwz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2013 14:10 ~plwz

  Sytuacja w Modlinie wydaje sie coraz lepsza. Powolywanie sie na lotnikow ktorzy zgineli jest niewlasciwe. To dobra pod wieloma wzgledami lokalizacja pomysly istnieja od z gora 40 lat. Poczatki sa trudne. Pomozmy to zrealizowac.

 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2013 06:53 ~aaaa

  "30.08.2013 14:04 ~Kibic Warszawy
  Modlin będzie żył i miał się dobrze, kwestia miesięcy
  Po pierwsze, już ma ILS,
  Po drugie i to chyba najważniejsze przy tanich liniach i cargo, -z modlina można korzystać przez całą dobę!!! A to jest czynnik ogromnie ograniczający Okęcie"

  Dla sprostowania ILS 1 nie ma 2 wiec nie wszystko jest tak pięknie zwłaszcza jeśli chodzi o mgły

 • PiotrekCork

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2013 00:45 ~PiotrekCork

  OchotaJan~OchotaJan

  Mieszkam na Ochocie , czyli blisko Okęcia , ale jak to było możliwe to najchętniej korzystałem z Modlina . W sumie dojazd dobrze skomunikowany , dla malkontentów zawsze będzie pod górkę , ale tu ceny biletów zdecydowanie niwelują te trudność.
  Aspekt inny , Okęcie w centrum miasta ! To powinno iść w inną stronę , tanie linie zawsze są dalej od każdego większego europejskiego miasta, jako mieszkańcy miasta powinniśmy wspierać każdy ruch eliminujący hałas , a jakby np. 50% lotów było z Modlina czy innego portu na Mazowszu to ogromna ulga dla Ursynowa, Ursusa , Ochoty czy Woli . Okęcie stać na odszkodowania za hałas , ogromna ilość wniosków , czy zabiorą pilotom , innym pracownikom , nie , wyciągną łapę do budżetu państwa po dofinansowanie i każdy podatnik się na to chce czy nie to zrzuci.
  Ja osobiście korzystałem 11 razy z Modlina i moge polecić każdemu , niech tylko to się ustabilizuje to sukces PEWNY! Mają już przecież kompletne wyposażenie lotniska i 24 godziny obsługi.

  Ceny biletów nic niwelują, nie były tańsze a pozatym do ceny biletu należy doliczyć jeszcze dojazd średnio od 15 do 30 euro.

 • Kibic Warszawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2013 22:40 ~Kibic Warszawy

  smerf_maruda~smerf_maruda

  @kibic warszawy - tyle zajmuje dojazd na Ursynow polozony blisko Piaseczna. Dojazd zajal tyle mojej znajomej ktora kupowala jeszcze bilety z i na Okecie, a Wizzair ja z powrotem wysadzil na tym za... Warszawa nie konczy sie na Bileolece, a chyba tylko dla nich szybciej dojedzie sie do Modlina niz na Okecie

  Wczoraj trasę Okęcie -ND Maz. pokonałem w 45min. POW trochę ułatwia życie

 • opk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2013 19:45 ~opk

  Okecie pobiera opłaty za hałas tylko nikt nie wie co dzieje sie z tymi oplatami.

  Opłata hałasowa jest pobierana za każde lądowanie statku powietrznego na Lotnisku Chopina w Warszawie od usługobiorcy wykonującego lądowanie

  http://www.lotnisko-chopina.pl/pl/biznes/uslugi-lotnicze/oplaty/oplaty-lotniskowe/oplaty-lotniskowe-2013-pl

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »