Informacje

07.08.2016 07:16 Nie daj się nabrać oszustom

RWE zmienia się w innogy.
Co to oznacza dla klientów?

SERWISY:


RWE zmienia nazwę i logo. Od września firma dostarczająca energię w Warszawie i okolicach będzie funkcjonować jako innogy. Pracownicy uspokajają klientów: zmiany nie będą wiązać się z żadnymi nowymi formalnościami.

"Od 2 września nazwa RWE Polska zostanie zmieniona na innogy Polska, a nazwa RWE Stoen Operator na innogy Stoen Operator" – czytamy w komunikacie firmy.

Dotychczasowe umowy z klientami firmy zachowują ważność. - Nie wystąpi konieczność aneksowania umów podpisanych z RWE Polska i RWE Stoen Operator. Zachowany zostanie dotychczasowy tryb, forma i częstotliwość korespondencji w sprawie bieżących rozliczeń – zapewnia biuro prasowe firmy.

Nie daj się oszukać

To bardzo ważna informacja dla wszystkich klientów firmy, zwłaszcza dla osób starszych, które mogą paść ofiarą oszustów.

O różnych niebezpiecznych sytuacjach informowaliśmy na tvnwarszawa.pl. Na Ursynowie, Pradze Północ i Targówku grupa osób chodziła po mieszkaniach, podszywała się pod pracowników RWE i proponowała fałszywe umowy.

– Nie odwiedzamy klientów w domach w celu zawierania ani przedłużania umowy. O akcjach wymagających wizyty naszego przedstawiciela klienci są uprzedzani – tłumaczyła wówczas rzeczniczka firmy  Joanna Belza-Szewc.

Tak będzie i tym razem. W związku ze zmianą nazwy z RWE na innogy, klienci mogą spodziewać się nowego newslettera, informacyjnych maili i kampanii reklamowej, która planowana jest jesienią pod znanym warszawiakom hasłem "Miło Cię Widzieć".

Skąd zmiana?

Nowa nazwa łączy się ze zmianą struktury firmy. Jak informuje biuro prasowe, RWE połączyła w ramach jednej spółki działalność w obszarach odnawialnych źródeł energii, dystrybucji i sprzedaży detalicznej w Niemczech oraz za granicą.

Skąd pomysł na innogy? To połączenie dwóch słów: innowacyjność i nowe technologie. - Rynek energetyczny w przyszłości będzie zrównoważony, zdecentralizowany i cyfrowy – dokładnie taka jest nasza nowa marka - innogy – kolorowa, elastyczna, pełna energii i kreatywnych pomysłów – wyjaśnia Filip Thon prezes RWE Polska.

Logo firmy zawiera charakterystyczną dużą literę "i" oraz pełną nową nazwę – "innogy". Będzie występowało w różnych kolorach (m.in. różowym i zielonym), co ma symbolizować dynamikę i elastyczność.

kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Pozytywny wynik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2017 15:57 ~Pozytywny wynik

  Dziś załatwiałem przepisania licznika z innego właściciela na siebie . Miało to miejsce w Galerii Mokotów w punkcie Innogy.Jak wielkie było moje zaskoczenie ze po niespełna 30 min sprawę załatwiłem przy minimum formalności.Polecam ten punkt obsługi ludziom co chcą być szybko i miło obsłużeni.

 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2017 12:35 ~Marcin

  Najgorsza firma. Przestrzegam. Podpisaliśmy z nimi umowę i żałujemy. Non stop jakieś korekty, dopłaty. Nie wiadomo za co płacimy. Nie odpowiadają na reklamację. Aby podpisać umowę musisz udzielić pełnego pełnomocnictwa. nawet do wypowiadania umów dystrybucji energii. Ciągle straszą karami za zerwanie umowy. Fatalnie. A obiecywali że będzie taniej i prościej

 • Paulina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2017 11:52 ~Paulina

  Ta firma jest fatalna/ Niesamowicie drogie taryfy i najwyższe ceny w kraju za energię. Obsługa klienta tragiczna, np. małżonek musi posiadać pełnomocnictwo, by coś załatwić. Istny dom wariatów.

 • oszukana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2017 16:56 ~oszukana

  chodzą po mieszkaniach jeszcze się podszywają że są od naszych obecnych dostawców energi a ceny okazuje się że są dużo wyzsze

 • ja3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2017 15:45 ~ja3

  Ja tam nie wiem na co Pan płaci, ale ja płacę na stare konto...i innego na fakturze nie widziałam.

 • Zniewolony płatnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2017 15:51 ~Zniewolony…

  Ta naprawdę to nic się nie zmienia, ... poza tym. że się ludziom chce zrobić wodę z mózgu firma "jakieś nogi" drze kasę jak wszystkie pozostałe z planem większych zysków oczywiście kosztem naiwnych klientów, którzy nie chcą siedzieć w domach przy świeczkach.
  Wiadomo, nowe technologie kosztują i w imię ochrony środowiska mnie jeszcze nie stać na wiatrak i baterie słoneczne.
  I te naiwne tłumaczenia kolejnej Prezeski... A fakt taki, że płacisz na nowe konto (wiadomo, musi być zmiana), na pewno nie mniej..., i nie wiesz czy to konto nie oszukańcze jakieś.....

 • GOL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2016 17:00 ~GOL

  ALE DOSTEPU DO POPRZEDNIEGO KONTA W RWE NIE MAM!!!!!!!!!!!!!

 • bemo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2016 08:47 ~bemo

  groszek~groszek

  dostawcow jest dwoch ale sprzedawcow jest wiecej i radze uciekac z takiej firmy. Ja juz dawno zmienilam sprzedawce pradu.

  popieram, niby wielka dobrze znana firma, ale trzeba płacić za ich pomysły. A poza tym to takie nimieckie i pewnie pieniądze tu nie zostają. Związałem się z novum i jest okej. Kokosów nie mam, ale na tym się nie zarabia przecież. Ważne są te oszczędności, na które wychodzę.

 • groszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2016 23:17 ~groszek

  dostawcow jest dwoch ale sprzedawcow jest wiecej i radze uciekac z takiej firmy. Ja juz dawno zmienilam sprzedawce pradu.

 • sewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2016 15:35 ~sewa

  ksjanbis~ksjanbis

  Zmiana nazwy i logo niestety nie zmieni niecnych praktyk stosowanych przez RWE. To jedyna firma (monopolista), która pobiera opłatę jakościową, czyli opłatę za dostarczenie towaru (prądu) o odpowiedniej jakości!!! To także jeden z uprzywilejowanych monopolistów, który zgodnie z prawem może pobierać opłatę za wystawienie Faktury VAT (opłata abonamentowa)!!!
  Przykre, że Polski Parlament pozwala na okradanie klientów w świetle prawa.

  Ale bzdury kolego piszesz wszyscy je pobierają a co więcej są do tego zmuszeni prawem energetycznym, ale inni "ukrywają" pokazując stawki bazowe jako sumę jakościowej i zmiennej

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »