Informacje

26.01.2019 16:27 policja wyznaczyła punkty kontroli

Ruszyły kontrole autokarów. Akcja potrwa do końca ferii

SERWISY:

Ferie w województwie mazowieckim rozpoczną się oficjalnie w poniedziałek, ale już od piątku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i Inspekcja Transportu Drogowego sprawdzają stan autokarów przed zimowymi wyjazdami. W stolicy i w podwarszawskich powiatach zostały wyznaczone miejsca, gdzie będą prowadzone kontrole.

- Sprawdzamy stan techniczny pojazdów. Sprawdzamy podstawowe elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo: układ hamulcowy, układ kierowniczy, stan opon czy oświetlenie. To jest bardzo ważne, zwłaszcza w zimowych warunkach, by dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do celu - wyjaśnił Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Dodał, że równie ważne jest, by kierowcy byli trzeźwi i wypoczęci. - Warunki na drogach mogą być różne, zwłaszcza w górach może być naprawdę niebezpiecznie - zaznaczył.

Patrol przed Torwarem

Policjanci i inspektorzy zjawili się rano przed Torwarem. To tam, przez najbliższe dwa tygodnie kontrolowane będą autobusy. Patrol będzie można spotkać tam między godziną 6 a 10 rano.

Jeżeli zajdzie potrzeba skontrolowania pojazdu w innym terminie, rodzice powinni zgłosić to dyżurnemu ruchu drogowego w Komendzie Stołecznej Policji, pod numerem 22 603 77 55 - całodobowo oraz 22 603 77 18 - w godz. 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku.

Bezpieczny autobus

- Często pada pytanie: "Po co? Przecież one też przechodzą badania techniczne". Ale pomiędzy badaniem technicznym a wyjazdem na ferie zawsze mogło coś się przydarzyć, co dyskwalifikuje ten pojazd z dalszej jazdy, a policjanci postarają się to wychwycić - mówił w ubiegłym tygodniu Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

I dodał, że rodzice powinni wywierać presję na organizatora w kwestii bezpieczeństwa wyjazdu. - Rolą organizatora jest go zapewnić. Oczywiście nie musi on dysponować własnym autokarem, często korzysta z usług podwykonawcy. I to organizator powinien nakłonić takiego podwykonawcę, żeby autokar wcześniej przeszedł kontrolę. A w momencie, kiedy dzieci do niego wsiądą i mają ruszać w drogę, kierowca powinien pokazać opiekunom grupy lub rodzicom protokół takiej kontroli, że tam jest wyraźnie zaznaczone: "pojazd jest sprawny, kierowca posiada odpowiednie uprawnienia, jest trzeźwy i może bezpiecznie wieźć ludzi" - podkreślał Mrozek.

Na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można także sprawdzać, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

Kontrole w podwarszawskich powiatach

Kontrole w ramach akcji "Dojedź(MY) bezpiecznie do celu" będą też prowadzone na terenie powiatów garnizonu warszawskiego. Policjanci zapowiadają, że będą sprawdzać stan autokarów i samochodów osobowych.

Poniżej publikujemy listę punktów, w których stacjonować będą policjanci z komend powiatowych:

- powiat grodziski - Grodzisk Mazowiecki, baza PKS przy ul. Chełmońskiego 33 - codziennie między godziną 6 a 22 (po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym);

- powiat legionowski - Legionowo, parking przy komendzie, Jagiellońska 26B - codziennie między godziną 6 a 8 (po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym);

- powiat miński - Mińsk Mazowiecki, ulica Przemysłowa, naprzeciwko cmentarza - należy najpierw zgłosić potrzebę kontroli;

- powiat nowodworski - Nowy Dwór Mazowiecki - policjanci na bieżąco przyjmują zgłoszenia dotyczące kontroli;

- powiat otwocki - Otwock, ulica Andriollego 80 - policjanci przyjmują zgłoszenia kontroli co najmniej tydzień przed planowanym wyjazdem, proszą o maile na adres: oficer.prasowy.otwock@ksp.policja.gov.pl;

- powiat piaseczyński – Piaseczno, parking przy komendzie, Kościelna 3 - codziennie między godziną 5 a 10 (po wcześniejszym zgłoszeniu drogą mailową);

- powiat pruszkowski - Pruszków, parking przy skrzyżowaniu ulicy Kuchy z Powstańców Warszawy w Regułach (od strony torów WKD) - codziennie między 6.30-7.30 (po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym);

- powiat wołomiński - parking przy gliniankach w Zielonce - od poniedziałku do piątku w dwóch turach: 5-5.30 i 6.30-8.30;

- powiat warszawski-zachodni – Łomianki, ulica Staszica przy ICDS, wtorek w godzinach 11-11.45 - Leszno, ulica Leśna 13 przy szkole podstawowej, czwartek w godzinach 11-11.45 - Ożarów Mazowiecki, ulica Poznańska 159 (zatoka przy stacji benzynowej), piątek w godzinach 11-11.45 - Stare Babice, ulica Warszawska przed budynkiem komendy, codziennie od 6 do 7.

Szczegóły dotyczące numerów telefonów i adresów mailowych do oficerów dyżurnych można znaleźć na stronach Komendy Stołecznej Policji i komend powiatowych.

kk/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Real Boom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2019 08:01 ~Real Boom

  akuku~akuku

  kontrole to musza byc cały rok a nie tylko akcja i jest robota dla kontroli ...jjaaaaa


  Kontrole właśnie są przez cały rok. Tylko teraz wrzucają info by mieć newsa. Każdy kto ma dziecko wie że autokar jadący na wycieczkę musi mieć zrobioną odprawę na policji.

 • misiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2019 01:08 ~misiek

  Bardzo dobrze, popieram

 • benek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2019 22:05 ~benek

  A kontrole osobówkarzy? Powinny być każdego dnia, przecież to się włos jeży na głowie jak się widzi takieo 20 letniego gruza bez hamulców.

 • FundacjaAdUrbem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2019 21:45 ~FundacjaAdUrbem

  A kiedy kontrole rowerków? A no tak, dopiero za 4 miesiące będą sie pojawiać pierwsi do takich kontroli

 • Plak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2019 21:08 ~Plak

  Gajadur był na misji w Afganistanie to mu się należy generał...Niedlugo.zrobią z niego.doradce błaszczaka.Kto mu dał tego generała??Na nominacjach go nigdy nie bylo

 • akuku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2019 17:16 ~akuku

  kontrole to musza byc cały rok a nie tylko akcja i jest robota dla kontroli ...jjaaaaa

 • Gitd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2019 16:42 ~Gitd

  Alwin kto ci dał generała a nawet już generala dywizji???Czy dostaniesz generała broni??Czy jesteś tak zaslużony i byleś na misji z tumi krokodylami ???
  Nie wspomne o mandaciku dla waszego samochodu stanie na halogenach

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »