Informacje

28.02.2016 07:15 Konsultacje społeczne. Prawdziwe czy fikcyjne?

Ruszyły konsultacje w sprawie
mostu Krasińskiego

SERWISY:


Warszawski ratusz pyta mieszkańców o opinię na temat projektu mostu Krasińskiego. Uwagi można składać przez internet albo osobiście – na spotkaniach konsultacyjnych.

Ratusz czeka na opinie do 20 marca. Najłatwiej i najszybciej można je przesłać przez internet. Na stronie miasta jest aktualny projekt inwestycji i ankieta. Urzędnicy pytają m.in. o szerokość ulicy Krasińskiego, liczbę pasów ruchu czy lokalizację chodników dla pieszych.

Zdecydowana większość pytań ma charakter otwarty.

Aktualne projekty inwestycji można znaleźć też w urzędach na Pradze Północ, Targówku i Żoliborzu. W tych dzielnicach zaplanowano cztery spotkania konsultacyjne z mieszkańcami. Dwa na Żoliborzu – 4 i 10 marca, i po jednym na Targówku i Pradze Północ – odpowiednio 7 i 9 marca. Wszystkie odbędą się w godzinach 17.30-20.30.

W konsultacjach udział wezmą urzędnicy z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, przedstawiciele projektantów i innych jednostek miejskich, które są zaangażowane w realizację inwestycji. Każdy może w nich uczestniczyć, bez konieczności wcześniejszych zapisów.

Kontrowersyjna ankieta

To nie pierwszy raz, kiedy urzędnicy pytają warszawiaków o opinię na temat mostu Krasińskiego. Badanie telefoniczne przeprowadzone w styczniu wywołało duże kontrowersje. Aż 80 proc. ankietowanych opowiedziało się za budową przeprawy.

Jej przeciwnicy twierdzili jednak, że pytania były tendencyjne, a samo badanie nazwali "ankietą widmo". Punktowali za liczne błędy metodologiczne, na przykład zły dobór próby.

Konsultacje "fikcyjne i pozorne"

Do obecnych konsultacji społecznych przeciwnicy mostu również mają podejście sceptyczne. Udowodnili to podczas ostatniej konferencji pod hasłem: "Cała prawda o budowie Trasy i Mostu Krasińskiego", którą relacjonowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Socjolog z UW dr Mikołaj Rakusa-Suszczewski, przekonywał, że to fikcyjny proces. –  Miasto jako inwestor jest stroną w konflikcie, a zarazem prowadzi konsultacje społeczne, które mają ten konflikt rozwiązać. To jest rozwiązanie wadliwe. Takie konsultacja mają charakter pozorny, bo skrywają interes inwestora. Dla dobra wszystkich miasto nie powinno prowadzić tych konsultacji w ogóle, powinno powierzyć je innej instytucji np. PTS – proponował.

Most, który dzieli

Most Krasińskiego wywołuje skrajne emocje. Mieszkańcy Targówka upominają się o jego szybką budowę, mieszkańcy Żoliborza natomiast – żądają odstąpienia od inwestycji.

W ostatni weekend na placu Wilsona odbyła się manifestacja przeciwników mostu. Wzięło w niej udział około 600 osób. Za pomocą okrzyków i kolorowych transparentów przekonywano, że most "zniszczy Żoliborz, a nie rozwiąże problemów komunikacyjnych".


kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »