Informacje

06.11.2012 22:29 koniec koszmaru na arkuszowej i wólczyńskiej?

Ruszyła przebudowa ruchliwego skrzyżowanie na Bielanach

SERWISY:

Drogowcy rozpoczęli przebudowę skrzyżowania ulic Arkuszowej i Wólczyńskiej. Do końca roku powstanie tam rondo, które ułatwi ruch w tej części Bielan.

Wólczyńska prowadzi na cmentarz na Wólce Węglowej, Arkuszową dojedziemy do Izabelina. To bardzo popularna trasa do Łomianek.

O ile kierowcy jadący w stronę cmentarza przejeżdżają zazwyczaj bez utrudnień, to w drugą stronę jest znacznie gorzej. Samochody zmierzające w kierunku centrum napotykają na sznur aut jadących z i do Izabelina, co utrudnia przejazd.

Przed świętami nowe rondo

Drogowcy przekonują, że jeszcze przed świętami będzie łatwiej. W poniedziałek ruszyła przebudowa skrzyżowania. Powstanie tam rondo. Ponadto układ skrzyżowania zostanie dostosowany do przyszłego układu drogowego w tym rejonie (droga S7).

Podczas przebudowy nie obędzie się bez utrudnień. W czwartek zamknięty zostanie wlot na skrzyżowanie od strony cmentarza. Ulicą Wólczyńską będzie można dojechać do posesji, ale jedynie objazdem od ulicy Estrady. W taki sam sposób będzie mozna dojechać do cmentarza.

Przebudowa skrzyżowania pochłonie 3 miliony złotych.

Bez poszerzenia Wólczyńskiej

Do pełnego usprawnienia ruchu w tym miejscu potrzebne jest również poszerzenie ulicy Wólczyńskiej. Jednak na razie Zarząd Dróg Miejskich nie ma na to pieniędzy. Inwestycja nie została ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowej do 2033 roku.

Podobna sytuacja jest z poszerzeniem ulicy Broniewskiego i wydłużeniem Al. Reymonta – te ulice również nie mają na razie finansowania, a ich przebudowa znacznie usprawniłaby ruch na Bielanach.

bf/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2013 18:51 ~Mieszkaniec

  Skandal! Ktoś powinien za to stracić pracę w ZDM. Ludzie, czy wy jesteście ślepi? Auta jadące Wólczyńską od strony Izabelina i skręcające w Nocznickiego w kierunku Mostu Północnego i Wisłostrady blokują ruch z Izabelina do Warszawy. Jest tylko jeden pas ruchu i wszyscy bez sensu stoją codziennie w gigantycznym korku. Powinien być w tym miejscu dodatkowy pas dla skrecających w lewo, a tak naprawdę powinna być tam również sygnalizacja.

  Ale nie. ZDM otworzył dziś sobie za parę milinów rondo 500 m dalej. Miieszkańcy gminy Izabelin jadąc do Warszawy bedą stać od dziś w jeszcze większym korku na Arkuszowej, bo teraz pierwszeństwo będą mieć jadący Wólczyńską od strony Łomianek. Tak jakby nie mogli sobie jeździć Pułkową do Warszawy.

  Niech jakiś Pan/Pani z ZDM-u wyruszy sobie z Izabelina do Warszawy o 8 albo o 16 to może zrozumieją, co tak naprawdę zrobili.

 • przystanek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2013 14:55 ~przystanek

  Budowa stoi w miejscu już kilka tygodni. Poza tym sądzę, że rodno w tym miescu niewiele pomoże, bo korki lubią się robić nie tu tylko do skrzyżowania przedłużenia Arkuszowej-Wólczyńskiej z ulicą Nocznickiego! -jadąc w kierunku centrum. Na tym skrzyżowaniu powinien być wytyczony choćby krótki pas do skrętu w lewo w Nocznickiego. To dopiero moze pomóc. Zniknęła też strzałka w lewo na skrzyżowaniu Conrada z Wólczyńską. Poza tym za te milinony, które przeznaczono na to rondo, dzielnica mogłaby odrestaurować kilka obiektów zabytkowych!! Proszą się o taki remont niektóre przedwojenne ,niestety już często opuszczone obiekty przy Arkuszowej (problem polskich miast nierozwiązany).

 • telebyte

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.12.2012 10:42 ~telebyte

  Popieram, że budowa ronda to idiotyczny pomysł. Korkuje się na skręcie w lewo w Nocznickiego z Wólczyńskiej a nie na Arkuszowej i Wólczyńskiej. Czy ZDM tego nie zauważył? i teraz robią aby robić. Rondo gotowe do 31.12.chyba 2013 roku. Ha ha, powinni sobie nagrody wręczyć za "takie usprawnienie".

 • Bielany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2012 17:12 ~Bielany

  Tak to jest jak burmistrz przyjechał z Wilanowa(tam go nie chcieli bo kręcił hajs na lewo)i tu robi tak samo, i gratuluję pomysłodawcy za "walniem rondo będzie że niby coś zrobiliśmy"

 • w Narodzie siła

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2012 22:30 ~w Narodzie siła

  Stojąc w korku dzwońmy do Burmistrza Bielan - telefon (22) 373 34 11. Moi i Wasi znajomi tez stoją w tym korku. Sprawdźmy czy centrala Urzędu korkuje się tak jak zaniedbane skrzyzowanie.

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2012 19:51 ~obserwator

  Szkoda że Zarząd Dróg i drogowcy zapomnieli że na ul. Tytułowej równoległej do ul. Wólczyńskiej mieszkają ludzie , pośiadają samochody i należy im umozliwić wyjazd z posesji, a nie pełzanie w błocie.

 • niko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2012 09:51 ~niko

  Popieram w pełni że pieniądze na budowe tego ronda bedą wyrzucone w błoto po oddaniu ronda całkowicie zakorkuje sie ulica Arkuszowa proponuje pomysłodawce tego ronda przedstawic do nagrody za debilny projekt roku 2012 a w nagrode zafundować mu pokonywanie tego ronda codziennie w godzinach 7-9 i 14-17 w strone Warszawy

 • paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2012 20:54 ~paweł

  Komentarze są jak najbardziej na miejscu, najbardziej jednak przykre w tym wszystkim jest to że panowie z Zarządu Dróg Miejskich albo ewentualnie ich decydenci biorą za podejmowanie niewłaściwych decyzji niezłą kasę. Ale nie idzie tylko o ich pensje ale o te wyrzucone trzy miliony na budowe, ale przede wszystkim o nasz czas i nerwy stracone w korku

 • Kasia z Klaudyna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2012 20:39 ~Kasia z Klaudyna

  WYWALONE PIENIĄDZE W BŁOTO!!!I tak będzie korek na Arkuszowej i nikt nie wyjedzie z Wólczyńskiej bo rondo będzie zapchane przez za wąskie skrzyżowanie Nocznickiego i Wólczyńskiej. PRZEWIDUJĘ PO POWSTANIU RONDA KORKI W OBU STRONACH NA WÓLCZYŃSKIEJ A NIE JAK JEST TERAZ TYLKO DO CENTRUM WARSZAWY...Dwa małe posunięcia i tu korka by nie było bez dużych nakładów 1.poprawić ulicę Księżycową dochodzącą do Chomiczówki i 2. poszerzyć o pas do skrętu w lewo w Nocznickiego i tyle KOSZT 1 mil zł a nie 3 mil.A ktoś się śmiał z Poznania ze wiadukty do nikąd budują....

 • drogowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2012 20:40 ~drogowiec

  na świeta? chyba 2013 roku.
  zaraz spadnie śnieg ściśnie mróż i bedzie rozkopane do wiosny!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »