Informacje

15.04.2016 18:35 na terenie Mokotowa, Ursynowa, Wilanowa oraz Pragi Południe

Ruszył wiosenny monitoring placów zabaw

SERWISY:

Po zimie czas przyjrzeć się zanieczyszczonym nawierzchniom, brudnemu piaskowi, zerwanym łańcuchom, skorodowanym częściom i dziurawym siatkom- informuje straż miejska. Strażnicy sprawdzają niemal 900 placów zabaw, weryfikują wszystkie usterki i zgłaszają je administratorom.

Najwięcej placów zabaw skontrolowanych zostanie na terenie Mokotowa, Ursynowa, Wilanowa oraz Pragi Południe.

Sprawdzane są zarówno miejskie place zabaw, jak i te, będące w zarządzie podmiotów prywatnych, np. administracji osiedli mieszkaniowych. Strażnicy kontrolują przede wszystkim stan urządzeń zabawowych, ich widoczne uszkodzenia – wystające ostre elementy konstrukcji, zerwane łańcuchy, zniszczone siedziska, ślady korozji, złuszczająca się farbę, itd.

Weryfikacji poddany zostanie również: stan ogrodzeń (wystające pręty, dziury, odstające elementy siatki, uszkodzone lub nie dające się zamknąć furtki), nawierzchni (śmieci, wystające płyty, brak piasku pod urządzeniami, z których można spaść) i piaskownic (czystość piasku, spróchnienia części drewnianych). Funkcjonariusze zwracają też uwagę na niestabilne lub nieopróżnione pojemniki na odpady.

Wiosenny monitoring ma weryfikować też obecność widocznych i czytelnych tablic informacyjnych z widniejącymi m.in. regulaminami i danymi zarządcy. Wszystkie widoczne zaniedbania odnotowywane mają być w specjalnym protokole przekazywanym zarządcy, z którym ustalany jest termin potrzebny na usunięcie uchybień, najczęściej jest to 14 dni.

Po upływie wyznaczonego czasu strażnicy mają przeprowadzać ponowne kontrole, aby sprawdzić, czy naprawy zostały wykonane. W 2015 r. w trakcie średnio co trzeciej kontroli strażnicy mieli zastrzeżenia. Ponowne przeprowadzenie kontroli konieczne było w 350 przypadkach. W większości administratorzy placów zabaw stosowali się do poleceń strażników i usuwali nieprawidłowości.

ms/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Normalny

    zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2016 19:22 ~Normalny

    A nad samochodami zaparkowanymi na trawnikach i placach zabaw kontroli nie ma bo " strażnicy " pracują tylko " akcyjnie " a pozostały czas spędzają na ściganiu starych ludzi i biednych handlarzy ( bogatych nie ruszą choćby zaparkowali samochód na środku skrzyżowania ) .

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »