Informacje

20.04.2018 19:32 zmiany w czterech dzielnicach

Ruszają weekendowe frezowanki

SERWISY:


Drogowcy zapowiadają weekendowe remonty w czterech dzielnicach. Będą zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

W piątek o godzinie 22.00 zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanej Żołnierskiej w rejonie skrzyżowań z ulicami Marsa i Strażacką – na krótkim odcinku przed Marsa ruch drogowy zostanie przełożony na wschodnią jezdnię.

Jak informuje ratusz, kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku. Nie będą mogli skręcić w lewo z Żołnierskiej w Marsa w kierunku Rembertowa.

"Zachodnia jezdnia, którą teraz jeżdżą samochody, zostanie zamknięta, co umożliwi ułożenie ostatnich warstw nawierzchni i wykonanie prac wykończeniowych na estakadzie na Marsa" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Taka organizacja ruchu w tym miejscu będzie obowiązywała do końca maja.

Równocześnie zostaną wprowadzone zmiany na Strażackiej przed skrzyżowaniem z Żołnierską. Przywrócona zostanie możliwość zjazdu z Żołnierskiej w Strażacką w kierunku Starego Rembertowa. Otwarty będzie także wyjazd z Strażackiej na Żołnierską w stronę Zielonki.

Na podstawową trasę ulicą Strażacką wrócą autobusy linii 143.

Zmiany na Głębockiej

Około godziny 23.30 ruch Głębockiej zostanie przełożony na wschodnią stronę jezdni. Na odcinku pomiędzy ulicami Lewandów i Magiczną nadal będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę Trasy Toruńskiej.

Objazd w przeciwnym kierunku wyznaczono ulicami: Jesiennych Liści – Skarbka z Gór – Berensona. Ruch jednokierunkowy w tym miejscu będzie obowiązywał do końca inwestycji, czyli do marca 2019.

Frezowanie Krasińskiego

W weekend rozpoczyna się również sezon wymian nawierzchni. Drogowcy będą pracowali na Krasińskiego, na odcinku od Broniewskiego do Elbląskiej ulica będzie zamknięta dla ruchu.

Remont rozpocznie się w piątek o godzinie 22 i potrwa do poniedziałkowego poranku (do około godziny 4). Objazd zamkniętego odcinka Z. Krasińskiego zostanie poprowadzony ulicami: Powązkowska – Trasa Armii Krajowej – Broniewskiego, Duchnicka – Przasnyska – Rydygiera lub Powązkowska – Okopowa – rondo Zgrupowania AK "Radosław" – al. Jana Pawła II – Broniewskiego.

Kierowcy dojadą z Powązkowskiej do Elbląskiej. Połączenia z Krasińskiego nie będą miały ulice Przasnyska i German. Na trasy objazdowe skierowane zostaną  autobusy linii 122, 205, 221, N41 i N91.


Bruzdowa nieprzejezdna

Przypominamy, że od czwartku zamknięta dla ruchu jest również Bruzdowa pomiędzy Metryczną a pierwszym wjazdem na osiedle. Plac budowy obejmuje fragment Bruzdowej, który przetnie budowana Południowa Obwodnica Warszawy (po jej wbudowaniu Bruzdowa będzie miała połączenie tylko w drogą serwisową biegnącą wzdłuż trasy po jej północnej stronie).

Zamknięty dla ruchu jest fragment od Metrycznej (utrzymany będzie dojazd do posesji za tym skrzyżowaniem) a wjazdem na osiedle przy Bruzdowej 44 i 46.

Objazd zamkniętego odcinka prowadzi ulicami Metryczną – Sytą – Lercha. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca listopada.

CZYTAJ TEŻ O WEEKENDOWYCH UTRUDNIENIACH ZWIĄZANYCH Z IMPREZAMI W WARSZAWIE:

kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Ziom3k

    zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2018 22:12 ~Ziom3k

    Nareszcie ten fragment Krasińskiego!Jeszcze proszę o Jarzębskiego(Broniewskiego-Żeromskiego),Al.Zjednoczenia(Żeromskiego-Kasprowicza).Bo to masakra jest.

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »