Informacje

17.04.2013 21:21 bank wraca do tematu

Ruszają konsultacje ws. przebudowy rotundy

Bank PKO BP wraca do planów rewitalizacji warszawskiej rotundy. W czwartek punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczną się konsultacje społeczne. Każdy kto chce może wyrazić swoją opinię w ankiecie, lub podczas warsztatów.

PKO Bank Polski w związku nienajlepszym stanem budynku planuje jego rewitalizację. Jak obiecują bankowcy, rotunda ma zachować swój wyjątkowy kształt, wielkość i charakterystyczne, modernistyczne detale.

Elektroniczną ankietę, wypełnić będzie można od godziny 11.00 w czwartek na stronie www.rotunda2013.pl, lub na warszawskiej platformie konsultacji społecznych www.konsultacje.um.warszawa.pl. Papierowa wersja ankiety zostanie wyłożona we wszystkich stołecznych oddziałach banku.W ramach konsultacji zaplanowano też warsztaty z mieszkańcami.

Wyniki konsultacji będą stanowić element warunków w międzynarodowym konkursie architektonicznym Changing The Face 2013, którego współorganizatorami są warszawski oddział SARP, Polish Green Buidling Council, www.architizer.com oraz firma DuPont.

Zrezygnowali z burzenia

W styczniu 2010 roku bank zapowiedział, że rotunda zostanie zburzona, a na jej miejscu stanie nowoczesny budynek, nawiązujący do niej kształtem. Warszawiakom pomysł się nie spodobał. Po licznych protestach bank wycofał się z koncepcji rozebrania jednego z symboli centrum Warszawy.

wp//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gawil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2013 22:16 ~gawil

  taka ikona, jacy wyznawcy

 • tadi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2013 20:31 ~tadi

  Nowy filmik o rotundzie, koleś wymiata
  http://www.youtube.com/watch?v=RhyFIiCTPhE

 • derwix_44

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 15:17 ~derwix_44

  lepiej wypełnijcie ankiete niz tak narzekać. Krótka i konkretna.
  www.rotunda2013.pl

 • Kowal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 14:29 ~Kowal


  Konsultacja~Konsultacja

  Patrzcie, patrzcie ! W takich sprawach to pytają nas o zdanie, natomiast w większości żywotnych dla miasta spraw mają nasze opinie w ..... Właśnie tam.
  Katamaran~Katamaran

  Racja. Ta konsultacja to taki "pic na wodę". Ten budynek jest własnpścią banku i to on zrobi z nim co bedzie uważał za stosowne. Oczywiście podstawowym kryterium będą pieniądze.  To cofnij sie o kilka lat i przypomnij sobie ostatnie podejscie do przebudowy Rotundy :) Wtedy nie było konsultacji i skończyło się, jak się skończyło. Także nie sądze, żeby bank znowu chciał powtórzyć ten wariant i próbował coś zmieniać tylko według własnego uznania :)

 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 13:32 ~Marcin

  Jeżeli oni będą się ludzi pytać o zdanie w takiej kwestii to w tym mieście będzie jeden wielki syf.. Przykładowo w kwestii architektury pytają pana zdzisia który jest robotnikiem na budowie, albo pania kasie która sprząta w biurach.
  O czym my rozmawiamy.. a zresztą większość ludzi z sentymentem patrzy na komunizm i wszystko co z nim związane. Warszawa umarła w 1944 roku.

 • kris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 13:13 ~kris

  Rozebrać to dziadostwo!

 • Dreptak Warszawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 12:29 ~Dreptak Warszawski

  do @Tomekk. Cytuję: "I chyba jak zwykle nie zgadzam się z szanownym kolegą, mam nadzieję, że podzieli los Supersamu". Mam nadzieję, że Kolega nie mnie miał na myśli...
  Pozdrawiam

 • Dreptak Warszawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 12:27 ~Dreptak Warszawski


  Dreptak Warszawski~Dreptak Warszawski

  Dobrze by było, zeby Rotunda nie podzieliła losów znakomitego Supersamu, czy kina Moskwa. Powinno się szanować dorobek poprzedników, bo łatwo jest coś zniszczyć, ale przy tym niszczy się tradycję naszego miasta.
  Tomekk~Tomekk


  I chyba jak zwykle nie zgadzam się z szanownym kolegą, mam nadzieję, że podzieli los Supersamu i z przykrością czytam, że zachowa swój kształt etc... To tandetny bubel stawiany w czasach, gdy nie było tam nic i wówczas może pasował i był nowoczesny, ale trzymanie takiego dziadostwa na najdrożym gruncie w tej części Europy?! Trzymanie Rotundy tylko dlatego, że ją postawili z ówczesnych znanych przyczyn nie jest dla mnie żadnym "chronieniem dziedzictwa", lecz utrzymywaniem bezsensownej zabudowy. Oczywiście chciałbym, żeby zagospodarawano ten teren inaczej.  Nareszcie ktoś, z kim można normalnie rozmawiać o architekturze. Ja drogi kolego widzę Rotundę nie w oderwaniu od reszty zabudowy. Stanowi ona część Ściany Wschodniej i jako taka jest zwieńczeniem jej kompozycji od strony południowej. Nie musi być wysoka, bo nie to decyduje o jakości architektury (jak to sugerują niektórzy internauci). Jest oryginalna i stanowi też świadectwo ówczesnego stylu. Szkoda gdy rożni tacy chcą wykopać przepaść między poszczególnymi epokami i niszczą wzniesione wówczas budynki. Zarówno Supersam, jak Kino Moskwa były dobrymi przykładami architektury. Zniszczono je niepotrzebnie i niepotrzebne jest myślenie o zniszczeniu Rotundy.

 • Bazyli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 12:17 ~Bazyli

  załamany~załamany

  ZBURZYĆ TEN "CZERWONY" BUDYNEK!!! Spójrzcie na to było tam przed wojną, jakie przepiękne budynki, a my chcemy hołodować wstrętne komunistyczne budowle z aluminium. Wyburzyć ten szajs i wybudować coś pięknego, ale właśnie nie przypominającego tego "aluminiowego dzieła sztuki PRL-u".

  Jesteś kolejną sierotką, której wszystko co powstało przed 1990 rokiem, źle się kojarzy. Chciałbym więc z głebokim żalem poinformować cię, że twój szanowny tatuś, mamusia, ciotki i wujkowie, są czerwoni i powstali w brzydkim okresie naszej historii. A ty zachowałeś kolory po rodzicach.
  Żeby było jasne: nie mieszaj architektury do polityki. To nie na twoją głowę.

 • Jarok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 12:07 ~Jarok

  jak maja za dużo pieniędzy to lepiej niech zostawią rotundę taką jaka jest i zafunduja jakieś przedszkole na Białołęce albo w Ursusie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »