Informacje

11.03.2017 17:30 BĘDĄ ZAMKNIĘTE PRZEZ 12 MIESIĘCY

Rusza remont linii obwodowej. Sprawdź, jak dotrzeć na przystanki

SERWISY:

W niedzielę rozpocznie się remont kolejowej linii obwodowej. Na czas prac zamknięty będzie odcinek pomiędzy stacjami Warszawa Gdańska a Warszawa Zachodnia. Zarząd Transportu Miejskiego na okres remontu wprowadza wzajemne honorowanie biletów w niektórych autobusach, tramwajach i metrze.

Aby dojechać do przystanku Warszawa Koło, należy wysiąść na stacji PKP Warszawa Toruńska i przesiąść się do autobusu linii 112, 132, 134 lub 156. Każda z tych linii zatrzymuje się trzy kilometry dalej na przystanku "Oś.Potok". Z niego odjeżdża linia 186, którą można dojechać do stacji Warszawa Koło.

Z kolei aby dotrzeć do drugiego z zamkniętych przystanków - PKP Kasprzaka, należy na Dworcu Gdańskim  wsiąść w tramwaj linii 1. Następnie na przystanku Okopowa przesiąść się do tramwajów linii: 13, 26 lub 27. Ewentualnie można „jedynką” dojechać do ronda Daszyńskiego i przesiąść się do autobusów linii: 105, 109, 155, 171, 178 lub 190.

Ten sam bilet

Bilety Kolei Mazowieckich - sieciowe oraz ważne na przejazd do odpowiednich stacji na modernizowanym odcinku linii kolejowej lub przez ten odcinek, będą honorowane między innymi w pociągach SKM S3 i S9 na całej trasie, a w S1 i S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia. Posiadający bilet będą KM będą mogli na jego podstawie przejechać pierwszą linią metra odcinek od Dworca Gdańskiego do centrum.

Oprócz metra i kolei, bilety honorowane będą także w tramwajach linii numer 1 na odcinku od Dworca Gdańskiego do Placu Zawiszy oraz linii 26 na odcinku od Okopowej do Osiedla Wolska oraz w innych liniach o pokrywających się trasach z tymi odcinkami.

Wzajemne honorowanie biletów obowiązywać będzie także w autobusach linii 105, 414, 520, 523 na trasach które pokrywają się z zamkniętymi odcinkami linii obwodowej.

Nowe przystanki, większa przepustowość

Modernizacja linii 20 pomiędzy Warszawą Gdańską a Warszawą Zachodnią rozpocznie się w niedzielę 12 marca. Przebudowane zostaną tory, sieć trakcyjna, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, a także przystanki. Dużą zmianą będzie powstanie węzła przesiadkowego przy stacji Warszawa Koło, z którego będzie można dogodnie przesiąść się do innych środków komunikacji miejskiej.

Dzięki modernizacji zwiększy się przepustowość linii, polepszą się warunki przejazdów nie tylko pasażerskich, ale także towarowych. To szczególnie ważne, ponieważ w trakcie remontu linii średnicowej (przebiegającej przez Śródmieście) pociągi pojadą właśnie remontowanym odcinkiem, przez stację Warszawa Gdańska.

Zobacz więcej na temat remontu:


md/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ank

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2017 10:56 ~ank

  Temu kto projektował układ przystanków autobusowych PKP Toruńska kazałabym codziennie tam robić przesiadkę z autobusu do pociągu. Idioci projektują, a ludzie później muszą z tego korzystać.
  Poza tym autobus 414 jeździ bardzo rzadko i tylko od poniedziałku do piątku.

 • mir

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2017 22:09 ~mir

  Szanowny piszący. Zanim zaczniecie coś pisać to najpierw sprawdźcie. Otóż od poniedziałku na przystanku PKP Toruńska będzie się zatrzymywał autobus linii 414 /przystanek na żądanie/ który dowiezie chętnych do zamkniętych przystanków PKP Koło i PKP Kasprzaka jak również do innych miejsc np.ul.Grójecka.Autobus oczywiście jeździł tylko w godzinach szczytu,ale to wtedy najwięcej ludzi jeździ do pracy i z pracy.Natomiast na Dw. Gdański będą jeździć tylko Ci którzy dalej udają się trochę w innych kierunkach.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »