Informacje

05.03.2013 05:51 start 7 marca

Rusza rekrutacja
do przedszkoli i I klas

SERWISY:


Lada dzień rusza rekrutacja do stołecznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i pierwszych klas. Rodzice będą mieli dwa tygodnie na zapoznanie się z ofertami i złożenie formularza.

Start rekrutacji dla dzieci urodzonych w latach 2008-10 zaplanowano na czwartek, 7 marca. Rodzice będą musieli wybrać przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej, do którego chcą posłać swoje dziecko, ale przede wszystkim - wypełnić formularz. To na podstawie zawartych w nim informacji zapadnie decyzja, czy pociecha dostanie się do wybranej placówki.

Punkty za płacenie podatków

Żeby szansa była największa, trzeba spełnić określone warunki. Punkty dostają między innymi dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących. Ale także te, które mieszkają najbliżej wybranej placówki oraz dzieci, których rodzice (lub prawni opiekunowie) mieszkają w Warszawie i rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym na jej terenie.

Dane z wypełnionego formularza będą sprawdzane – trzeba je poprzeć odpowiednimi dokumentami.

Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje dyrektor przedszkola czy szkoły.

Formularz w internecie

Czas na wypełnianie formularza mija 22 marca o godz. 15. Podczas rekrutacji można korzystać z systemu komputerowego, który znajduje się na stronie urzędu miasta.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O REKRUTACJI

7 marca startuje też rekrutacja dzieci 6-letnich do oddziałów przedszkolnych w szkołach oraz dzieci 6- i 7-letnich do klas I. Również w tym wypadku trzeba wypełnić i złożyć formularz do 22 marca.

Jakie kryteria będą brane pod uwagę? Do oddziału przedszkolnego ogólnodostępnego i części ogólnodostępnej w oddziale integracyjnym dzieci urodzone w roku 2007 dostają punkty m.in. za to, jak blisko wybranej przez rodziców placówki mieszkają.

W przypadku rekrutacji do klas I szkół podstawowych najwięcej punktów dostaje dziecko, które ubiega się o przyjęcie do klasy I w placówce obwodowej.

INFORMACJE O REKRUTACJI DO KLAS I

ran/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • korek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2013 18:23 ~korek

  rozpoczął się rok szkolny i jak zwykle szkoły nie przygotowane do oddziałów przedszkolnych-opieka to pedagog+sprzątaczka maluchy 3 i 4 latki są zagubione bez opieki:same muszą się ubierać,przeciskać się między starszymi uczniami itd.a m.Szumilas mówi,że jest bardzo dobrze-niech się wychyli ze swojej intratnek dziupli i pojezdzi trochę po szkołach może przejrzy na oczy za klapkami!

 • Iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2013 21:51 ~Iza

  ola~ola

  a matka samotnie wychowujaca to taka osoba ktora mieszka i samotnie wychowuje dziecko bez partnera i bez ojca dziecka i prosze tez nie dyskryminowac takich osob,my nie mamy wsparcia u meza ktory zajmie sie przez chwile nasza pociecha, jstesmy ojcem i matka przez cale zycie, 2 w 1

  I to jest definicja samotnej matki. Bo rozwiedziona, która nie ma kontaktu z ojcem dzieci, ale ma dziadków którzy się dzieckiem zajmują.. A i tak najważniejsze jest to, że nie ma miejsc w przedszkolach - przez ich niedawną likwidację, a teraz zwalnia się nauczycieli, bo chwilowo jest niż, a za 2-3 lata w podstawówkach będzie min. 30 dzieci w klasie, bo takie są obecnie wytycznie Biura Edukacji Wawy..

 • asdf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2013 08:50 ~asdf

  Dlaczego władze, bardziej preferują konkubinaty niż małżeństwa? Matka wychowujące dziecko w konkubinacie to nie jest samotna matka.

 • Ewulec z Bemowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2013 13:11 ~Ewulec z Bemowa

  Miałam wrócić do pracy od 01.09 za 1400 zł. Mąż zarabia 1900 mamy 4 osobową rodzinę, dorabiałam roznoszą ulotki i gazety za 400zł. Ucieszyłam się, że już nie będę bezrobotna, dostałam pracę, a teraz okazało się, że musze z niej zrezygnować, NA BEMOWIE nie dostaliśmy się do przedszkola.

  PYTAM ile lat mam być bezrobotna mając wyższe wykształcenie i doświadczenie !!!!!!!!!!! Kiedy będę mogła pójść do pracy i posłać moje dziecko do przedszkola.

  PANIE BURMISTRZU BEMOWA!!! Chcemy dofinansowania do przedszkoli prywatnych lub umożliwienie uczęszczania naszych dzieci do przedszkola PAŃSTWOWEGO. Dlaczego nikt nie sprawdza, czy osoby wpisujące, że samotnie wychowują dziecko, rzeczywiście je samotnie wychowują!!!!! NIKT tego nie weryfikuje!!!!!!

 • asdf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2013 10:43 ~asdf

  No i znowu kubki górą :(

 • mama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2013 10:45 ~mama

  mam wrażenie, że w przypadku tej samej liczby punktów system podejmował decyzje w oparciu o kolejność alfabetyczną :( ktoś mógłby potwierdzić czy też ma podobne odczucia ?

 • Oburzona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2013 21:42 ~Oburzona

  To jest społecznie niesprawiedliwe, że odprowadzam z mężem podatki w Warszawie, tyram jako tłumacz 24h/24h, żeby regulować w pierwszej kolejności ZUS i podatki, a muszę "walczyć" ustępować ludziom, którzy złamanego szeląga podatku nie zapłacili do kasy gminy. Podatnicy finansują więc bezrobotnych i jak tu nie przeklinać takiego chorego systemu?

 • wioleta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2013 14:16 ~wioleta

  Drodzy rodzice 3 latków oto sposób jak sprawić żeby wasze dziecko miało większe szanse dostania się do przedszkola. otóż zorganizowanie dla dzieci juz uczeszczajacych do tego przedszkola wycieczki: na przedstawienie, do sali zabaw, na koncert itp. pani dyrektor nie odmówi takiej atrakcji dla dzieci i na pewno dziecko tak " zaradnego " rodzica miejscówke w publicznym przedszkolu dostanie!
  takie praktyki są w warszawskich przedszkolach!!
  może nalezało by się przyjrzeć tej sprawie! ?

 • ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2013 13:04 ~ola

  a matka samotnie wychowujaca to taka osoba ktora mieszka i samotnie wychowuje dziecko bez partnera i bez ojca dziecka i prosze tez nie dyskryminowac takich osob,my nie mamy wsparcia u meza ktory zajmie sie przez chwile nasza pociecha, jstesmy ojcem i matka przez cale zycie, 2 w 1

 • ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2013 13:00 ~ola

  Spotkalam sie pierwszy raz z dyskryminacja rodzicow dzieci ktorzy nie pracuja, obecnie jestem matka samotnie wychowujaca na zasilku i dzisiaj gdy bylam zapisac swojego syna do przedszkola uslyszlam ze pierwszenstwo maja dzieci ktorzy rodzice pracuja,utrudniaja start dzieciom w swiat nauki, starszy syn chodzil do innego przedszkola i nie bylo problemu oplacalam przedszkole z alimentow,ja sie zgodze ze praca ale ja tez mam z czego utrzymac to dziecko w przedszkolu i nie migam sie od placenia, jestem gorsza niz jak pracowalam bo oplacalam podatki, nie rozumiem tego i nawet nie wiem gdzie mogla bym sie z tym zglosic.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »