Informacje

13.09.2013 20:47 konferencja warszawskiej wspólnoty samorządowej

Rusza kampania referendalna. Ocenią program prezydent stolicy

SERWISY:


- Warszawska Wspólnota Samorządowa, która zainicjowała akcję referendalną ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, w przyszłym tygodniu rozpoczyna kampanię. Ma ona polegać m.in. na ocenie realizacji programu wyborczego prezydent z PO.

- Kończymy etap zbierania zgłoszeń i zachęcania warszawiaków do udziału w historycznym wydarzeniu, jakim będzie referendum, czyli do udziału w pracach obwodowych komisji referendalnych - powiedział w piątek dziennikarzom pełnomocnik referendalny Marek Makuch. Dodał, że komisji jest w Warszawie ponad 800 - w każdej mają być po cztery osoby dla inicjatora referendum i cztery dla strony urzędującej prezydent miasta, co znaczy, że potrzeba ponad 3200 zgłoszeń.

Miesiąc do starcia

- Zaczynamy kampanię, jest miesiąc do decydującego starcia o Warszawę - oświadczył szef sztabu referendalnego WSS Grzegorz Wysocki. Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu można się spodziewać jednoznacznego i pełnego odniesienia się do programu Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Będziemy go prezentować w rozbiciu na konkretne dzielnice, jak również z pozycji autorów tego programu. Wśród ludzi Wspólnoty Samorządowej jest wielu współautorów tego programu z 2006 roku - powiedział Wysocki. Wiązałem bardzo duże nadzieje z rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz - przyznał, dodając, że sam też uczestniczył w formułowaniu jej programu.

"Straciłaby urok"

Działacze nie podali, na czym szczegółowo ma polegać kampania. - Gdybyśmy dzisiaj powiedzieli, jak to będzie wyglądało, to kampania straciłaby cały urok - powiedział Wysocki.
Wyraził nadzieję, że referendum zyska poparcie SLD poinformował, że rozmowy w tej sprawie prowadzi stojący na czele WSS burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

Makuch dziękował chętnym do komisji. - To dowód na obywatelską postawę, na to, że chcą brać udział w tym, co się dzieje w naszym mieście, chcą wpływać na sposób rządzenia, chcą się wreszcie wypowiedzieć wbrew sugestiom ze strony najwyższych czynników w państwie, na temat tego, czy pani prezydent jest dobrym prezydentem czy złym - mówił.

Podziękowania dla PO

Za akcję wyłonienia kandydatów do obwodowych komisji referendalnych działacze dziękowali Klubowi Ronina, związkom zawodowym Solidarność, Sierpień80 i OPZZ partiom: Prawo i Sprawiedliwość, Ruch Palikota oraz wielu organizacjom, które namawiały ludzi nie tylko do udziału w referendum, ale i do czynnego udziału w komisjach wyborczych.

Makuch podziękował też Elżbiecie Radziszewskiej z PO za zachęcanie do udziału w referendum w Piotrkowie. - Rozumiem, że idea referendum jako taka jej odpowiada. Ważne, że poparła referendum, jako narzędzie lokalnej społeczności, z którego należy korzystać - powiedział.

Referendum w sprawie odwołania Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Będzie ono ważne, jeśli weźmie w nim udział co najmniej 389 430 osób. Organizatorzy referendum chcą odwołania Gronkiewicz-Waltz m.in. za podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej, nieprzygotowanie miasta do przejęcia gospodarki odpadami od 1 lipca br., źle prowadzone inwestycje i rozrost biurokracji.

PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2013 22:05 ~warszawiak

  'Ocenią program prezydent stolicy' - ciekawe, jak można ocenć coś, czego NIE MA! Te jej 'rządy' to jedna wielka kpina i arogancja!

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2013 15:56 ~kilovolt


  semmsemm

  Tak, Pan Tusk już jest druga kandencje, Pani HGW także, to niektórych wali po oczach, że za długo tu pracują i rządzą, trzeba ich odsunąc, bo jakiś harpagan się napalił na rządzenie! To nie są Warszawiacy tylko jakiś syf!
  Syf nie internauta~Syf nie internauta

  Może jednak trzymałbyś swój brudny jęzor za jeszcze brudniejszymi zębami? A gdzie to, nieuku, wyczytałeś słowo " Harpagan ", co ? Przede wszystkim oznacza ono co innego, niż myślisz, a po drugie pisze się " Harpagon "

  O widzę, że znalazł się jakiś "specjalista forumowy" który sądzi, że on wie najlepiej i próbuje jeszcze pouczać innych. A tak się składa, że słowo harpagan również istnieje i oznacza co innego niż harpagon, co nijaki "syf" nie raczył nawet sprawdzić przed pouczeniem kogoś innego. Zatem uświadomię go jaki sam z niego nieuk:
  http://www.miejski.pl/slowo-Harpagan

 • Janusz2013

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2013 09:42 ~Janusz2013

  Po Polsku to się nazywa ROKOSZ a nie demokracja, karierowicze za dychę!

 • Pesym

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2013 09:20 ~Pesym

  I co to da? Premier powoła swojego,który przez rok nic nie zrobi. Stana wszystkie inwestycje i remonty. I tylko niepotrzebnie wydadzą miliony na referundum. "Tylko dwa miliony", jak to powiedział p. Guział, to dla innych AŻ dwa miliony, zwłaszcza, że stolica i bez tego zadłużona. Nie lepiej zmobilizować się na wybory? Kto miał zaistnieć dzięki tej akcji, już i tak zaistniał.

 • a2222

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2013 09:01 ~a2222

  Kampanię referendalną już prowadzi Stowarzyszenie Interesu Społecznego "Wieczyste" kierowany przez Daniela Alain Koronę.

  Polecam ulotki i plakaty SIS. Dowcipne i celne:
  http://stowarzyszenie-interesu-spolecznego.blogspot.com/2013/09/zaswiadczenie-ze-skarbowki-dla-karty.html
  http://stowarzyszenie-interesu-spolecznego.blogspot.com/2013/09/posanka-z-platformy-obywatelskiej-wzywa.html
  http://stowarzyszenie-interesu-spolecznego.blogspot.com/2013/09/podwyzka-opat-wieczystego-odwoaj-w.html
  http://stowarzyszenie-interesu-spolecznego.blogspot.com/2013/09/daj-czerwona-kartke-tuskowi-za.html
  http://stowarzyszenie-interesu-spolecznego.blogspot.com/2013/08/wez-udzia-w-referendum-i-odwoaj-hanne.html
  http://stowarzyszenie-interesu-spolecznego.blogspot.com/2013/09/druga-linia-metra-dosc-obiecanek-cacanek.html

 • wawa35

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2013 08:45 ~wawa35

  ale co to za decydujące starcie jeśli po jej ewentualnym odwołaniu będzie komisarz z tej samej partii? po co ta szopka?

 • jupi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2013 08:34 ~jupi

  Ide ide za te machlojki z grupa prawnikow,wykupione kamienice,za jej przekrety i oszustwa.

 • as600

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2013 07:41 ~as600

  Chcemy do koryta!!!!!1

 • Warszawiak 63

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2013 06:45 ~Warszawiak 63

  Że też nie dorobiliśmy się my polacy mechanizmów wykluczania takich darmozjadów jak ci zadymiarze z szeregów samorządów i polityki? Czy są jeszcze w Polsce myślący ludzie mający wpływ na losy kraju czy pozostali już tylko zadymiarze i darmozjady którzy nie mają nic lepszego do roboty poza jątrzeniem? Przecież jeśli ci panowie mają tyle czasu na zajmowanie się jątrzeniem to co robią w swojej statutowej pracy? Jakie mają osiągnięcia?

 • Guział Kaligulą Warszawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2013 23:35 ~Guział…

  Czyli skracając słowa Prawie Burmistrza Guziała: "JA MUSZĘ ZOSTAĆ KALIGULĄ WARSZAWY! Następna będzie Polska".

  facebook.com/Guzial.Kaligula

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »