Informacje

27.04.2016 15:00 Będą opóźnienia?

Rusza budowa metra na Targówku.
Wola wciąż bez pozwoleń wojewody

SERWISY:

Na budowie metra na Targówek w ruch idą pierwsze łopaty, zaś mieszkańcy Woli wciąż muszą czekać. Wojewoda mazowiecki nie wydał jeszcze żadnego z sześciu pozwoleń, choć wnioski w tej sprawie zostały złożone przez miasto już kilka miesięcy temu.

Pozwolenia są niezbędne, by podpisać umowę z wykonawcą i rozpocząć prace budowlane. - Z naszej strony pełna dokumentacja została złożona. Wszystkie sześć wniosków o pozwolenia i dodatkowo uzupełniony raport oddziaływania tej inwestycji na środowisko, o który prosił wojewoda – informuje Anna Bartoń z Metra Warszawskiego.

"Nie ma żadnych opóźnień"

W tej chwili trwa ocena raportu przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. – Jesteśmy w stałym kontakcie z RDOŚ w tej sprawie - mówił na wtorkowej konferencji ws. metra na Targówku Jerzy Lejk.

Jak tłumaczy z kolei zespół prasowy wojewody, właśnie z tego powodu nie wydano do tej pory żadnego pozwolenia. "Po wydaniu przez RDOŚ postanowienia uzgadniającego warunki realizacji przedsięwzięcia, Wojewoda będzie mógł wydać pozwolenia na budowę lub wezwać do ewentualnego uzupełnienia projektu budowlanego" – czytamy w komunikacie przesłanym naszej redakcji.

Zdaniem urzędników wojewódzkich, nie można tu mówić o żadnych opóźnieniach. "Obowiązek przeprowadzenia ponownej oceny wynika z decyzji środowiskowej, a więc dokumentu wydanego przez RDOŚ i uzyskanego dużo wcześniej. Nie ma żadnych opóźnień w postępowaniach toczących się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska" – przekonują.

Ocena RDOŚ w czerwcu

- Na tym odcinku toczy się sześć postępowań. Dwa z nich powinny się skończyć w maju, a następne cztery prawdopodobnie pod koniec czerwca – informuje Agata Antonowicz, rzecznik RDOŚ.

- W przypadku dwóch pierwszych i bardziej zaawansowanych odcinków wystąpiliśmy do wojewody o tzw. "udział społeczeństwa", czyli wyznaczenie 21 dni, kiedy to wszyscy zainteresowani ta inwestycją będą mogli składać swoje uwagi i wnioski. Jednocześnie wystąpiliśmy też o opinię do sanepidu. Czekamy na odpowiedź od obydwóch organów.

Jeśli chodzi o pozostałe cztery odcinki, tu potrzebne są jeszcze poprawki do raportu, które musi wnieść Metro Warszawskie. – Kiedy je zdobędziemy, będziemy musieli również wystąpić o 21 dni konsultacji społecznych i zgodę sanepidu – dodaje Antonowicz.

Prezydent: "Nie doszukuję się złej woli"

Hanna Gronkiewicz-Waltz pytana o przyczyny braku pozwoleń na metro przekonywała, że nie doszukuje się w tym złej woli politycznej. – Nie zakładam żadnej złośliwości. Przypuszczam, że to jest skomplikowana operacja. Mam nadzieję, że skoro są codzienne robocze kontakty, to decyzje zostaną wydane. Zwłaszcza, że pozwolenia po prawej stronie były wydawane stosunkowo szybko – mówiła na konferencji.

- Liczymy się z tym, że procedura trochę trwa. Jednak mamy nadzieję, że wkrótce dostaniemy te pozwolenia i będziemy mogli rozpocząć to, co zaczynamy po przeciwnej stronie, czyli prace budowlane – podsumowuje Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza.

Metro w kierunku Woli wybuduje firma Gulermark. Powstaną tam trzy nowe stacje: Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

- Wolska pod ul. Płocką, w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską;
- Młynów pod ul. Górczewską, po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego, w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny;
- Księcia Janusza pod ul. Górczewską, w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.

ZOBACZ TAKŻE: STARTUJĄ Z ROZBUDOWĄ METRA NA TARGÓWKU:

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2016 11:41 ~nej

  tomq~tomq

  100 lat za późno ale bhavo Ty,na pewno zagłosuje na Ciebie i twoja partię!

  Prawda, Naród bardziej potrzebuje więcej Muzeów Polskiego Czynu Zbrojnego.

 • mat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2016 11:25 ~mat

  zachod~zachod

  po co metro na wschód? Mało warszawy jest na zachodzie od wisły? tym się zająć a "pragowicze" nie się ogórkami bujają :)

  Kiepska prowokacja

 • Waldek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2016 10:13 ~Waldek

  Olbrzymiej liczbie ludzi wydaje się, że Metro na Brðdno to jest zły pomysł naszych włodarzy. Brudno jako olbrzymie osiedle ma wszystko: komunikację autobusową, tramwajową, dobre dojazdy do innych dzielnic, trasę szybkiego ruchu a nawet dworzec Praga. Ma komunikację ,,dookólną''. Zrobienie tam metra zburzy normalność tego osiedla. Chyba najlepszy interes będą mieli kolesie deweloperzy. Metro powinno być skierowane na Białołękę i nie ma innej logicznej możliwości. Tam nie ma nic!!!

 • sławek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2016 08:13 ~sławek

  komu potrzebna stacja zacisze ?

 • Obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2016 06:48 ~Obserwator

  Do komentarza Zachód: przeczytaj to jeszcze raz i zastanów sie nad swoim komentarzem.... czytajac to co zostało napisane w tym komentarzu stwierdzam jedno- do zachodu to ci bardzo daleko.... Zwłaszcza intelektualnie!

 • fido

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2016 05:49 ~fido

  A minister środowiska kiedy wyda zgodę ? Bez ekranów może nie przjść

 • lolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 23:10 ~lolo

  Nie dla metra na Kondratowicza! Nie dla robienia parkingu z Bródna! Metro do sklepów na Głębocką!

 • Specjalista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 17:01 ~Specjalista

  Wc tym kraju to nigdy nie będzie dobrze... na wszystko potrzeba tony papieru i lata czasu... po co robić przetarg bez posiadania wszystkich zezwoleń. Od razu po przetargu powinna budowa startować...

 • wars

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 16:59 ~wars

  jak to było z tym metrem na Białołękę? Nie można zmienić ostatniej stacji, budowanej po 2019, bo wszystkie papiery już złożone?
  Tymczasem koparki już grzeją silniki na Woli, a ostatecznej zgody nadal nie ma???
  Świetnie urzędasy!

 • tomq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 16:35 ~tomq

  100 lat za późno ale bhavo Ty,na pewno zagłosuje na Ciebie i twoja partię!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »