Informacje

19.03.2012 06:15 po awarii ciepłowniczej

Rura już naprawiona.
Sobieskiego wciąż nieprzejezdna

SERWISY:

Po piątkowej awarii ciepłowniczej nadal zamknięty jest fragment ulicy Sobieskiego na odcinku od al. Sikorskiego do ul. Idzikowskiego w obu kierunkach. Kierowcy muszą jeździć objazdami. Zanim uszkodzona przez wodę jezdnia zostanie wymieniona, drogowcy sprawdzają, w jakiej kondycji jest jej podbudowa.

Jeszcze o 7.00 bez korków, ale przed 8.00 kierowcy przez Sikorskiego czy Witosa jechali już znacznie dłużej. Paraliżu jednak nie było:

- Tłok jak w normalnym, porannym szczycie - relacjonował Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl.

Światła do poprawy

- Drogowcy powinni dostosować sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu al. Sikorskiego i ul. Sobieskiego - sugerował i tłumaczył: - Niepotrzebnie pali się zielone światło do jazdy na wprost na ul. Sobieskiego w kierunku centrum. Obecnie można jedynie skręcić w prawo w al. Witosa, a tam kierowcy mają zieloną strzałkę. Wyłączenie tych świateł albo ich skrócenie oraz wydłużenie zielonego światła dla kierowców jadących al. Sikorskiego w stronę mostu Siekierkowskiego rozładowałoby korki - dodał.

ZDM informuje, że dostosował funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej do czasowej organizacji ruchu wydłużając czas wyświetlenia sygnału zielonego o kilkanaście sekund dla kierowców jadących objazdami.

Georadar pod jezdnią

Jak mówił w poniedziałek rano reporter, na miejscu pracują drogowcy. Wciaż nie wiadomo, jak bardzo jest zniszczona podbudowa jezdni. Aby sprawdzić, jakie spustoszenie wyrządziła niemal wrząca woda, pod drogę wpuścili specjalistyczny georadar. Urządzenie pokaże jak bardzo, i czy w ogóle, podmyta jest jezdnia.

Nawet 3 tygodnie utrudnień?

W weekend, jak zapowiadali pracownicy SPEC, udało się wymienić uszkodzony fragment magistrali ciepłowniczej na Sobieskiego. Teraz sporo pracy przed drogowcami, którzy muszą odbudować poważnie zniszczony fragment jezdni.

- Utrudnienia w tym miejscu potrwają od tygodnia do nawet trzech – ostrzegała już w sobotę Grażyna Lendzion, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Ocenią straty

Z kolei SPEC na swojej stronie internetowej w specjalnym komunikacie zapewnia, że nowa nawierzchnia zostanie ułożona w poniedziałek wieczorem. Tego dnia przedstawiciele ZDM i SPEC spotkają się, aby dokładnie ustalić zakres prac. Niewykluczone, że termin podany w niedzielę przez SPEC ulegnie zmianie.

ZDM PROPONUJE OBJAZDY:

W związku z zamknięciem ul. Sobieskiego ZDM proponuje następujące objazdy:

Na Wilanów: ul. Sobieskiego - w lewo, Idzikowskiego - w prawo, Witosa - w lewo, Sobieskiego.

Na Ursynów: ul. Sobieskiego - w lewo, Idzikowskiego - w prawo, Witosa - na wprost, Sikorskiego lub ul. Sobieskiego - w prawo, Idzikowskiego - lewo, Puławska - lewo, al. Wilanowska - prawo, Rolna - aleja Komisji Edukacji Narodowej.

Do centrum: z Ursynowa, al. Sikorskiego na wprost przez Sobieskiego; z Wilanowa, Sobieskiego - w prawo, Witosa, łącznicą w lewo, Czerniakowska - w lewo, Jurija Gagarina do Belwederskiej.

Awaria ciepłownicza

Do awarii ciepłowniczej doszło w piątek na skrzyżowaniu al. Sikorskiego i ul. Sobieskiego. Gorąca woda zalała całe skrzyżowanie.  Przyczyną wycieku było rozszczelnienie rurociągu o średnicy 1 metra.

Przeczytaj relacje świadków.

bf/su//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2012 16:32 ~jkk

  z tego co wiem to fachowcy ze specu pracują 24 h żeby jak najszybciej zrobić. jak na tą chwilę Dalkia nic jeszcze nie robi bo i tak jest SPEC który zatrudnia ludzi. jestem ciekawa co by było gdyby ludzi w specu nie było i miałby sie tym zająć jakiś podwykonawca

 • AAA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 18:07 ~AAA

  Dobrze że jest już Dalkia , a nie SPEC !

 • słoneczko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 16:49 ~słoneczko

  SPEC S.A. wczoraj o 22 zakończył już prace przy naprawie pękniętej rury więc teraz to ZDM jest winny wszystkiemu. poza tym to że ciepłej wody nie było w bloku to nie wina tej awarii bo jedyne czego mogłoby nie być to ogrzewania!

 • lysol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 16:30 ~lysol

  Zastanawiajace jest, że zasypanie dziury i ułożenie nowej nawierzchni może potrwać aż 3 tygodnie. Brawa dla SPECu za szybką naprawę ale "pała" dla ZDMu za snucie takich planów. Drogowcy do roboty przez całą dobę - trzy zmiany każda po 8 godzin i też się z problemem uporacie w 3 dni.

 • FAGO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 14:50 ~FAGO

  Zastanawia mnie stwierdzenie w artykule "wpuścili georadar" tzn co on sobie tam wszedł samoczynnie na nóżkach? Bo oznacza to tak jakby wpuscić tam robota który sam sobie tam chodzi i bada grunt albo może stado mrówek tam wpuścili..

 • antyplatfusobywatelski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 14:02 ~antyplatfu…

  BENZYNKA PO 20 ZŁ i GIT

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 12:08 ~SEBBAX

  wiekszość tych komentarzy jest nudna - wszyscy mieszkańcy warszawy wiedzieli o awarii - chyba nie było programu, na którym nie było kilku zdań o piatkowej awarii - dziwi mnie, że kierowcy nie zaplanowali sobie objazdów innymi drogami tak aby ominąć z daleka rejon awarii. Brak myslenia u warszawskich kierowców niestety jest codziennością....

 • mnia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 11:56 ~mnia

  Na Wawelskiej też już jest ciepła woda od ok 10.30:) Nareszcie

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 11:55 ~karol

  Figo~Figo

  a na rowerek to nie łaska?


  DDR zagrodzona

 • janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 11:47 ~janek

  lukasik147~lukasik147

  Przecież można jechać jeszcze Wilanowską do Puławskiej i do centrum.
  Wszyscy się tu pchają chociaż o awarii trąbii się od piątku,
  ale moim zdaniem to ciekawość ludzka aby zobaczyć jak idzie naprawa i czy będzie korek czy nie.
  Na Puławską drodzy kierowcy na Puławską


  zastanawiam się czy tej ciekawości nie lepiej nazwać głupotą!?! jak jechałem rano do pracy (godz. 06:10) to nie było kierowcy, który by nie zwolnił i pustego łba w stronę idzikowskiego nie odkręcał

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »