Informacje

09.10.2013 06:00 film internauty

Rozpędzony samochód niemal ociera się o rower. "K... dzwonimy po policję?"

SERWISY:

Rowerzysta kontra kierowca samochodu osobowego, a wszystko na drodze, okraszone dużą liczbą przekleństw. Na jednej z wylotówek z Warszawy rowerzysta zostaje wyprzedzony przez kierowcę w niewielkiej odległości. Ten pierwszy całą sytuację zarejestrował kamerą, a film opatrzony tytułem "Burak" zamieścił w internecie.

Akcja rozgrywa się na drodze wojewódzkiej w kierunku Wołomina, w miejscowości Zielonka. Blisko prawej krawędzi jezdni porusza się rowerzysta, który w pewnej chwili zostaje wyprzedzony przez samochód w - jego zdaniem - niebezpiecznej odległości. Rozpoczyna się pościg rowerzysty za samochodem.

Rowerzysta korzystając z chodnika wyprzedza auto w momencie, kiedy kierowca zatrzymuje się przed sygnalizatorem. Jadący peugeotem ponawia manewr wyprzedzenia rowerzysty w bliskiej odległości.

- K... dzwonimy po policję? Jaki jest odstęp od rowerzysty? - wykrzykuje zdenerwowany rowerzysta w kierunku kierowcy.

- Na co się k... przepychasz p...? - odkrzykuje kierowca, odjeżdża kilkanaście metrów, zatrzymuje się na chodniku i wychodzi z auta. Rozpoczyna się kłótnia i seria wyzwisk.

Policja ukarze winnego?

W rozmowie z TVN24 rowerzysta powiedział, że razem z filmem pojawił się w komendzie policji, ale ze względu na problemy techniczne, film nie został odtworzony. Ma go dostarczyć ponownie.

Zobacz także na tvn24.pl.

Więcej w "Dniu na Żywo" w TVN24.

pk/ja

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • KML

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2018 09:11 ~KML

  Rowerzysta wyprzedza nieprzepisowo lewą stroną pojazdy uczestniczące w ruchu drogowym, a także wjeżdża za linię pasa przed czerwonym światłem za co powinien dostać mandat. Pojazdy stoją na czerwonym świetle, więc rowerzysta powinien stać za nimi.

 • quattro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2013 17:50 ~quattro

  bds~bds

  A co z rowerzystami, którzy pomimo ścieżek rowerowych poruszają się po chodnikach lub ulicach. Jest to bardzo częsty przypadek, choć nie ten z przytaczanego filmu.

  ababa~ababa


  Co z nimi?

  To samo co z kierowcami samochodów którzy przekraczają dozwoloną prędkość, parkują na przejściach dla pieszych albo zmieniają kierunek jazdy bez sygnalizowania zamiaru wykonania manewru.

  Można zwrócić kieyjącemu uwagę że jedzie niezgodnie z przepisami, można zgłosić sytuację służbom mającym odpowiednie uprawniena do ukarania uczestnika ruchu naruszającego przepisy PoRD.
  Ola~Ola


  Jak widzę również popierasz postulat by rowerzyści mieli tablice rejestracyjne! Miło że są rozsądni rowerzyści którzy widzą, że nie ma problemu ze zdyscyplinowaniem oznaczonych samochodów, więc chcą również bezproblemowego karania rowerzystów którzy psuja im opinie :)
  lazik~lazik


  Czy przypięcie do roweru jakiejś tabliczki spowoduje że nagle ci co jeździli źle zaczną dobrze?
  W samochodach jakoś to nie działa.
  kier~kier


  To może pozbawić samochody tej ozdoby. Jeśli są niepotrzebne :)

  10/10

 • PRZECINAK_149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2013 17:32 PRZECINAK_149

  5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

  opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem
  szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów
  warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.

  6. Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

  7. Kierujący rowerem może jechać lewą stroną jezdni na zasadach określonych dla ruchu pieszych w przepisach art. 11 ust. 1–3, jeżeli opiekuje się on osobą kierującą rowerem w wieku do lat 10.

 • PRZECINAK_149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2013 17:31 PRZECINAK_149

  RUCH DROGOWY
  Rozdział 5 - Ruch pojazdów
  Oddział 11 - Przepisy dodatkowe o ruchu rowerów, motorowerów, pojazdów zaprzęgowych
  Art. 33.

  1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

  1a. Kierujący rowerem może zatrzymać się w śluzie rowerowej obok innych rowerzystów. Jest obowiązany opuścić ją, kiedy zaistnieje możliwość kontynuowania jazdy w zamierzonym kierunku i zająć miejsce na jezdni zgodnie z odpowiednio art. 33 ust. 1 lub art. 16 ust. 4 i 5.

  2. Dziecko w wieku do 7 lat może być przewożone na rowerze, pod warunkiem że jest ono umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę.

  3. Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:

  jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu z zastrzezeniem ust. 3a;
  jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach;
  czepiania się pojazdów.

  3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

  4. (uchylony).

 • brumm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2013 17:24 ~brumm

  po obejrzeniu filmiku twierdzę, że rowerzysta nie zachował 1 metra odległości od samochódu stojącego na czerwonym świetle.

 • j68el8

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2013 17:18 ~j68el8

  Wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenie dla wszystkich rowerzystów oraz widoczne oznaczenie literowo cyfrowe rowerów celem ich identyfikacji. Wariatów rowerowych również nie brakuje.

 • Rycad6

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2013 17:16 ~Rycad6

  "..Rozpędzony samochód niemal ociera się o rower..." a może rozpędzony rower niemal ociera się o samochód"
  Rowerzsystom poprzewracało się w główkach. Wprowadzić zakaz jazdy rowerem w centrum miasta.

 • Motocyklista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2013 14:00 ~Motocyklista

  ababa~ababa

  Powtarzam po raz kolejny - nie ma takiego przepisu.

  Bez względu na to, czy jedziesz rowerem, samochodem, autobusem czy czymkolwiek innym dopuszczonym do ruchu po drogach publicznych - jeśli tylko masz wystarczająco dużo miejsca żeby twój pojazd się zmieścił i nie złamiesz przy tym innych przepisów - np. przekraczając linię ciągłą czy wjeżdżając na obszar wyłączony z ruchu - masz pełne prawo ominąć z prawej strony pojazdy stojące na czerwonym świetle przed skrzyżowaniem.

  Mała korekta - zgodnie z PoRD, na jednym pasie nie może przebywać naraz więcej niż 1 pojazd wielośladowy (samochód, autobus). Czyli, że dwie osobówki nie moga omijać się w korkach.

  Wspomniany przepis nie dotyczy jednośladów - motocykli i rowerów. I tutaj pełna zgoda - zarówno rower, jak i motocykl mogą przeciskać się w korkach, o ile nie najadą na ciągłą linię a pozostałe samochody stoją (gdyby nie stały, tylko jechały, byłoby to wyprzedzanie, do którego stosują sie zupełnie inne przepisy).

 • Motocyklista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2013 13:57 ~Motocyklista

  hehek~hehek

  Skoro kierowca ma wyprzedzać rower zachowując powiedzmy 1 metr odległości, to czemu kierujący rowerem nei zachowa takiego samego odstępu ??

  Nie wyprzedził, tylko wyminął. Rozróżniasz te dwie, istotnie różniące się między sobą w PoRD, definicje?

 • Motocyklista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2013 13:53 ~Motocyklista

  automaniak~automaniak

  Burak to prowadzący rower. Po cholerę się wpierdziela przed osobówkę? I tak zaraz będzie jechał wolniej a osobówka będzie go wyprzedzała, więc dla mnie to szczyt buractwa.

  Hmm, pomyślmy - bo ma pełne prawo tak zrobić? Bo jest pełnoprawnym użytkownikiem drogi? Bo nikt burakowi w osobówce nie kazał się spieszyć ani jeździć właśnie szeroką osobówką?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »