Informacje

30.03.2013 22:03 teraz będą się go uczyć

Rozłożyli nowy pociąg metra na części

SERWISY:

Na pierwszym z nowych pociągów metra pracownicy uczą się konstrukcji składów - podaje portal "Rynek Kolejowy".

- Pudła są na podnośnikach, zestawy kołowe osobno. Pod nadzorem Siemensa nasi pracownicy uczą się, jak rozmontowywać i składać poszczególne podzespoły, tak, byśmy potem umieli dokonywać napraw - tłumaczy Anna Bartoń z działu rzecznika prasowego Metra Warszawskiego.

To, że pracownicy metra będą się uczyć nowego pociągu zapowiadaliśmy już w grudniu 2012 roku, gdy Inspiro przyjechał do Warszawy.

Jazdy próbne jeszcze na wiosnę

Jak podaje portal "Rynek Kolejowy", złożony już skład ma zostać przedstawiony do certyfikacji. Jazdy próbne na Kabatach rozpoczną się prawdopodobnie "późną wiosną".

Nowy pociąg zza czerwonej kotary

Przy dźwiękach jak z "Odysei kosmicznej" zaprezentowano w styczniu w Warszawie nowy pociąg warszawskiego metra. Nowość na tory I linii podziemnej kolejki ma wyjechać na jesieni - przewiduje Metro Warszawskie.

Takie wagony będą kursować także na II linii metra.

Prezentacja Inspiro:

Przyjazd Inspiro:

Wizualizacja Inspiro:

//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • oszty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2013 12:01 ~oszty

  No to nareszcie wiem na ca mają iść "oszczędności" z likwidacji strategicznych linii autobusowych. Na utrzymanie najdroższego taboru metra!

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2013 19:04 ~Rafał

  szkoda~szkoda

  Problem w tym, że wygląda inaczej niż na prezentacjach. Gdybyśmy znali wygląd końcowy to może wygrałby inny producent i model.


  Nie wygrałby, bo efekt końcowy to wybór władz Warszawy, a nie Siemensa! ZTM popsuł w Inspiro wszystko, począwszy od malowania, po wystrój wnętrza, belki przy drzwiach i poręcze pionowe, o których napisał minus33 (są obrzydliwe).

  Niestety Warszawie estetyki brak, a wnętrze i malowanie Inspiro jest tylko jednym z wielu przykładów. Niestety miejscy urzędnicy nie grzeszą gustem. Niestety konsultacje społeczne w Warszawie dopiero raczkują.
  Co do malowania, to nie wyróżnia się ono niczym od tramwajów i autobusów. Nie wiedzieć czemu ktoś uparł się na ten obrzydliwy czarny pas wzdłuż okien autobusów i tramwajów. O ile w manach i solarisach nie wygląda to źle, o tyle w starszych tramwajach i autobusach oraz w siemensach wygląda to tragicznie.

 • Rafal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2013 18:49 ~Rafal

  @stoleczny
  Może nie oceniaj tych wagonów zanim nimi nie pojedziesz. Co do kosztów eksploatacji to też nie jestem pewien czy w przypadku rosyjskich jest on taki niewielki.

 • Prawda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2013 23:06 ~Prawda

  Ale kity wciska autor reportażu. Pracownicy Metra uczą się rozkładać i składać wagony, większego kitu nie słyszałem. Wagony na elektrowozowni pochodzą z wystawy są niekompletne a rozłożyli je tylko dla tego aby uzupełnić brakujące komponenty i wprowadzić poprawki które wyszły podczas montażu kolejnych wagonów. Wymieniane są wszystkie wiązki przewodów które prowadzone są w podszyciu wagonów a to nie jest prosta czynność. A i nie robią tego pracownicy Metra tylko serwis Siemensa. Przyjedź i sam sprawdź łatwo ich rozpoznasz wyróżniają się między zielonym ubiorem pracowników Metra, którzy mają się trzymać z daleka od wagonów aby nie dać pretekstu że coś zepsuli i powstałe opóźnienia to ich wina.

 • stołeczny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2013 22:58 ~stołeczny

  Ludzie będziecie słono płacić z własnych podatków za utrzymanie taboru Siemensa. Wagony produkcji rosyjskiej są już w planie wycofania a koszt ich serwisu jest znikomy w porównaniu do Alstoma a co dopiero do Siemensa. Ale chcecie jeździć ładnymi wagonami to płaćcie. Jak bilety zdrożeją jeszcze kilkukrotnie to będziecie wiedzieć czemu. Porównajcie wizualnie wagoniki Rosyjskie do tych z USA, są niemal identyczne a bogate kraje nie kupują nowych taborów tylko sprawdzone i tanie. Tak właśnie się oszczędza.

 • minus33

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2013 20:28 ~minus33

  Bardzo szkoda że pociągi nie wyglądają tak jak na wizualizacji Siemensa.. Wszystkie wprowadzone zmiany są na gorsze - żółto-czerwone kolory, twarde siedzenia (twardsze niż w starych składach), likwidacja szyby wewnątrz przy drzwiach i zastąpienie jej tandetną żółtą belką, zastąpienie ciekawych rozgałęzionych na kształt drzewa poręczy na proste żółte (przynajmniej dobrze, że też rozgałęzione, więcej osób będzie mogło się trzymać), likwidacja ciekawego oświetlenia drzwi...
  Najbardziej efekt psują kolory i materiały, które wydają się po prostu tandetne.
  Szkoda że jak miasto kupuje pociągi za ciężkie miliony, nie można było zatrudnić kogoś kto zadbałby o estetykę...

 • szkoda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2013 18:57 ~szkoda

  Problem w tym, że wygląda inaczej niż na prezentacjach. Gdybyśmy znali wygląd końcowy to może wygrałby inny producent i model.

 • stoLica

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2013 12:22 ~stoLica

  znając życie ( a raczej naszyh wspaniałych urzędników) wystrój wnętrz raczej się już nie zmieni ;/

 • wawawawawawawaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2013 11:51 ~wawawawawawawaw

  Tyle reklam to sami se to ogladajcie!!!

 • Quercus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2013 09:37 ~Quercus

  No tak, za 10 lat ludzie będąprzemieszczać się za pomocą teleportacji. Pamiętaj, że liczba wynalazków spada z roku na rok. Niewiele więcej ludzkość odkryje.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »