Informacje

07.11.2011 07:08 koniec szamba w wawrze

Rozkręca się budowa kolektora
Utrudnienia w Wawrze

SERWISY:

Rozkręca się budowa kolektora "W" w Wawrze, a z nią - utrudnienia dla mieszkańców. Od 7 listopada zamknięta zostanie ul. Zwoleńska, a następnie kolejny odcinek ul. Kadetów.

Wart ponad 70 mln zł kolektor będzie biegł wzdłuż Zwoleńskiej, Traktu Lubelskiego, Kadetów i Nowozabielskiej (ulicy projektowanej pomiędzy ul. Kadetów a Stoczniowców). Jego budowa pozwoli podłączyć wszystkie osiedla i domy położone w zachodniej części Wawra do sieci kanalizacyjnej (obecnie w tym rejonie mieszkańcy muszą korzystać z szamba).

Zanim to nastąpi, mieszkańców czekają spore utrudnienia, które potrwają do końca 2012 roku. 

Mikrotunele z wykopami

Choć kolektor jest budowany metodą mikrotunelingu, niezbędne jest wykonywanie wykopów w miejscach, gdzie rozpoczyna się drążenie poszczególnych odcinków kolektora. Także przyłącza do poszczególnych ulic i posesji wykonywane będą w wykopach otwartych. Stąd konieczność zamykania fragmentów ulic.

Kolejny odcinek Kadetów

Obecnie zamknięta jest ul. Kadetów pomiędzy projektowaną Nowozabielską a Poprawną. Zamknięcie następnego odcinka ul. Kadetów - od ul. Poprawnej do Traktu Lubelskiego - planowane jest na drugą połowę listopada.

Od nocy z niedzieli na poniedziałek (z 6 na 7 listopada) zamknięty będzie fragment ul. Zwoleńskiej przy skrzyżowaniu z Rogatkową. Na tym etapie możliwy będzie dojazd ul. Zwoleńską od strony ul. Patriotów do skrzyżowania z ul. Rogatkową oraz od strony Traktu Lubelskiego do ul. Włodzickiej, ale bez możliwości skrętu w te ulice. Okoliczni mieszkańcy będą mogli objechać wyłączony z ruchu fragment ul. Zwoleńskiej przez ul. Cylichowską. Objazd dla kierowców poruszających się pomiędzy ul. Patriotów a Traktem Lubelskim zostanie poprowadzony ul. Lucerny.

W kolejnych etapach prac sukcesywnie wyłączany z ruchu będzie odcinek od ul. Rogatkowej do Traktu Lubelskiego.

Wykonawca będzie wyłączał z ruchu jezdnie odcinkami, utrzymując dojazd do posesji. Nie będzie możliwy przejazd "tranzytowy", np. ulicą Zwoleńską od Traktu Lubelskiego do Patriotów. Prace na ul. Kadetów potrwają do kwietnia 2012 r., a na ul. Zwoleńskiej - do czerwca 2012 r. Wtedy rozpocznie się budowa kolektora w obrębie ul. Trakt Lubelski (odcinek Zwoleńska-Kadetów), która potrwa do października 2012 roku.

Koniec w 2012

Kolektor "W" na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji buduje firma Pol-Aqua S.A. Kontrakt o wartości 72 mln zł ma się zakończyć 31 grudnia 2012 roku.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • M

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2012 14:11 ~M

  czy budowa kolektora zakończyła się?

 • granat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 14:51 ~granat

  jak bys cwaniaczku do czerwca nie mial dojazdu do posesji to pierwszy bys tu skomlal

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 14:48 ~karol

  przy kosciele to petla dawno zaorana

 • euro2012 :)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 13:49 ~euro2012 :)

  To jest jakaś kpina, ZTM ma gdzieś mieszkanców Zwolenskiej, codziennie robię pare kilometrow do bronowskiej... dajcie jakis zastepczy kursujacy do starej petli przy kosciele...

 • eJZE

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2011 23:19 ~eJZE

  E tam, jedna ulica zamknięta i tragedia narodowa. Może się na Pragę Płn przeniesiecie?

 • mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2011 22:49 ~mieszkanka

  zdecydowanie zgadzam się z tym, że 147 powinno skręcać w prawo w Trakt Lubelski w kierunku Wału (Borkowa). Dlaczego N72 jest skierowane w Lucerny do Patriotów skoro jest tam N22? przecież można puścić autobus prosto Traktem, żeby przejeżdżał przez Izbicką i dalej był kierowany na Aleksandrów? Co z ulicą Juhasów, czy jej nie można wykorzystać do objazdu? Całkowite zabranie komunikacji jest karygodne. Proszę powiedzieć jak matki z dziećmi mają teraz normalnie funkcjonować????!!!! Gratuluję także wyboru terminu prac, czy nie można było zamknąć ulicy w lato? Tylko teraz na zimę, gdzie pewnie przez 3 miesiące nic nie będzie robione bo robotników pewnie zaskoczy fakt, że w styczniu jest śnieg i mróz???? Niestety nie mogę być o godzinie 16,30 w gminie ponieważ pracuję, ale mam nadzieję, MOI DRODZY sąsiedzi, że uda Wam się coś zdziałać w sprawie nas wszytskich.
  Jeżeli to nie poskutkuje chciałabym pozbierać podpisy i ponownie wybrać się do naszej kochanej gminy...
  Trzymam kciuki.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2011 21:30 ~mieszkaniec

  ZTM jak najszybciej powinien skierować linię 147 od Bronowskiej w Trakt Lubelski (w prawo - wkierunku Koscioła tak jak normalna trasa) i dalej Traktem Lubelskim do przystanku końcowego WĘDKARSKA zlokalizowanego przed rondem w Miezeszynie. Tylko w ten sposób udało by się zachować połączenie centrum Zerznia (przystanki Zwoleńska zlokalizowane przy Kościele) z Gocławiem, TŁ Saską Kępą itd. To powinno być załatwione jeszcze w tym tygodniu, aby te roboty były jak najmniej uciążliwe dla pasażerów Zerznia. W zastępstwie za 147 na Wiśiowej Górze chwilowo wydłużyć 119.

  Jeśli zaś dzielnica podjęła by się zlikwidowania progów zwalniających na ul. Juhasów, to wtedy jak najbardziej cała trójka linii 147, 305 i N72 mogłyby kursować tym ciągiem ulic i byłaby to najbardziej optymalna wersja dla wszystkich.

  Jutro (we wtorek) o godz. 16:30 w Urzędzie Dzielnicy odbędzie się sesja Rady Dzielnicy. Dlatego wszystkich zainteresowanych proszę o obecność.

  Pozdrawiam

 • swojak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2011 20:25 ~swojak

  Mieszkam w okolicy Rogatkowej - koło Biedronki. Zwoleńska od Źródlanej do Rogatkowej jest zryta przez maszyny i przejazd tym odcinkiem jest mało komfortowy. Ale jest inny problem - wszędzie stoją znaki Zakaz Wjazdu!!! I co? I nic - mądry polak wszędzie wjedzie mimo zakazu - efekt taki, że pod moimi oknami przejeżdża 10 samochodów na minutę. Jutro dzwonię na policję, aby zaprowadziła tam porządek. Jak jest zakaz, to należy go szanować, a jak komuś wychodzi buractwo, to niech płaci mandat.

 • brat ~nicka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2011 17:21 ~brat ~nicka

  ~nick

  MARUDY DO BUDY!
  CYTRYNY NA FILIPINY!
  A DZIEWCZYNY NAPRAWIAĆ KOLEINY!

  Hej!

 • Solidarny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2011 17:16 ~Solidarny

  ~||||||||||||| 100%

  Solidaryzuje się z Tobą i łączę w bólu!

  ODDAJCIE NAM NASZĄ BIEDRONKĘ!!!

  OGŁASZAM STRAJK GŁODOWY!!!

  Hej!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »