Informacje

15.05.2013 21:16 Skończą do 31 października

Rozkopią plac Piłsudskiego. Jest przetarg na remont

SERWISY:

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił przetarg na gruntowny remont placu Piłsudskiego. Do 31 października 2013 r. ma być wyłożony nowymi płytami granitowymi. Chętni do wzięcia udziału w postępowaniu mogą składać oferty do 24 maja.

Zły stan placu Piłsudskiego widać jak na dłoni. Kostka i płyty są nierówne, wielu miejscach są ubytki. To ma się zmienić. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił przetarg na roboty budowlane, polegające na wymianie istniejącej nawierzchni na nową, wymianę elementów oświetlenia, małej architektury, wymianę i budowę m.in. odwodnienia, instalacji elektrycznej.

Nowe tablice informacyjne

Przebudowana ma być nawierzchnia placu razem z podbudową i odwodnieniem. Zmianie ulegnie oświetlenie placu. Usunięte zostaną istniejące latarnie w zamian powstaną nowe o nowoczesnym kształcie. Powstanie linia świetlna LED wzdłuż Osi Saskiej. Wykonana zostanie sieć zasilania odbiorów tymczasowych (np. pod zasilanie telebimów na czas imprez masowych).

W pobliżu Grobu Nieznanego Żołnierza zostaną zamontowane tablice informacyjne w czterech językach o Grobie Nieznanego Żołnierza. Tablica upamiętniająca wizytę Jana Pawła II w Warszawie będzie przesunięta by dopasować jej pozycję do nowego podziału graficznego placu. Krzyż Papieski wraz z otoczeniem pozostanie bez zmian.

Oferty do 24 maja

Na cały remont zaplanowano 10,5 mln zł. Dotacja pochodzi ze środków Wojewody Mazowieckiego. Właścicielem przeważającej części terenu placu jest Skarb Państwa. Prace remontowe będą prowadzone pod nadzorem archeologicznym. Plac powinien zabłysnąć na nowo do 31 października 2013 roku. Chętni do wzięcia udziału w przetargu mogą składać oferty do 24 maja godziny 11.30 w siedzibie Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

lata//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Lewicowiec2018

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2013 09:33 ~Lewicowiec2018

  Odbudować Sobór Aleksandra Newskiego na Placu Piułsudskiego i przywrócić w ten sposób wielokulturowe bogactwo Warszawy w szerokich panoramach widokowych. Odbódować wolno stojącą dzwonnice soboru z Carillonem odgrywajacym każdego dnia Odę do radości i Mury runą Jacka Kaczmarskiego. Na dzwonach umiescić ornamentykę i sentencje odnoszacą się do Karty Praw Podstawowych UE i Karty Narodów Zjednoczonych. Oś Saska to miejsce symbolicznej przestrzeni publicznej, gdzie powinno się przenikać i wzajemnie oddziaływać prawo i kultura o najwyższych standardach. Minimum komercji i urzędniczych biurowców z opustoszałymi po 15-stej parkingami.

 • roko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2013 18:38 ~roko

  Ja bardzo chętnie nieodpłatnie przyjmę stare granitowe płyty i kostkę!!!

 • Misio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2013 12:55 ~Misio

  Rozkopmy wszystko ! Zróbmy jeden wielki bajzel.

 • KarolJuve

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2013 11:55 ~KarolJuve

  Najlepiej wszystko przywrócić do stanu zaraz po wojnie

 • jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2013 11:29 ~jan

  pewnie będę odwołania. !

 • Serwerro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2013 11:00 Serwerro

  najlepiej oszczedzać na komunikacji, obciąć wszystkie autobusy i metro, a wydawać miliony na koncerty madonny, na remonty placów na ktore nie będzie jak dojechać, brawo! w końcu jest kryzys trzeba coś jeszcze rozkopać, a ludziom dowalić 50% podatek vat.

 • Reprezentantka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2013 09:56 ~Reprezentantka

  Janusty~Janusty

  Świetna inicjatywa. Aby znów nie wpadli na głupi pomysł odbudowy pałacu saskiego i zasmiecilo i zrujnowali praktycznie ostatnie reprezentantka miejsce w Warszawie. Po już pod pałacem kultury nie ma na uroczystości narodowe miejsca. Tam jest jest totalny bałagan. Na placu Piłsudskiego nie wolno dopuścić do żadnej budowy.

  " Zaśmieciło i zrujnowali praktycznie ostatnie reprezentantka miejsce w Warszawie". Źle się czujesz ? Bo język jakoś ci się plącze...

 • Elitarny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2013 09:52 ~Elitarny


  warszawiak~warszawiak

  znowu ? niech pomoga dzieciom w hospicjach, dofinansuja szpitale, pomoga bezdomnym, dofinansuja szkoly, oswiate a nie beda wywalac pieniadze na cos co bylo nie tak dawno remontowane, co za debil podejmuje takie decyzje ?
  Gentleman~Gentleman

  Powiedziałbym, ale za dobrze mnie mama wychowała :)


  Teraz takich inwestycji będziemi mieli wysyp, już za rok wybory i Bufetowa czuje nóż na gardle, więc będzie pokazywać mieszkańcom że coś się robi. Jej polityka właśnie na tym polega, wszystko na pokaz pod publiczkę, a sprawy naprawde ważne spychane są na dalszy plan, ważne żeby było ładnie/kolorowo a lemingi poszły do urn i zagłosowali na nią.

 • Gentleman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2013 09:36 ~Gentleman

  warszawiak~warszawiak

  znowu ? niech pomoga dzieciom w hospicjach, dofinansuja szpitale, pomoga bezdomnym, dofinansuja szkoly, oswiate a nie beda wywalac pieniadze na cos co bylo nie tak dawno remontowane, co za debil podejmuje takie decyzje ?

  Powiedziałbym, ale za dobrze mnie mama wychowała :)

 • Sax

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2013 09:35 ~Sax

  Saski 2018~Saski 2018

  A gdzie wzmianka o planowaniu odbudowy pałacu Saskiego? Wszystko powinno być przygotowane z myślą pod przyszłą odbudowę. Niema osi saskiej bez pałacu , same lampki nic nie znaczą.
  Czekam na ten dzień kiedy z dumą będę mógł przez plac i skryćsię pod cieniem tak ważnego dla miasta obiektu.

  Pałac Saski był bardzo piękny i reprezentacyjny, ale kiepskie są szanse na jego odbudowę przy ciągłym deficycie w budżecie miasta i ogromnych stratach wygenerowanych przez niekompetentny Ratusz.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »