Informacje

31.05.2019 06:44 zamknięte ulice i objazdy

Rowerzyści, rolkarze i biegacze.
Trzy dni weekendowych utrudnień

SERWISY:

Najpierw rowerzyści, później rolkarze i trzy biegi. Utrudnienia spowoduje też piknik z okazji Dnia Dziecka. W weekend czekają nas zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Najbliższe trzy dni upłyną w stolicy pod znakiem imprez plenerowych i wydarzeń sportowych.

 

W piątek na ulice wyjadą rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej. Przejazd rozpocznie się o godzinie 19 na placu Zamkowym i potrwa do 21. Trasa wiedzie przez trzy dzielnice: Pragę Południe, Pragę Północ i Śródmieście.

Rowerzyści przejadą przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat do Alej Jerozolimskich. Dalej skręcą w lewo w stronę mostu Poniatowskiego, którym dotrą na Saską Kępę. Przy rondzie Waszyngtona skręcą we Francuską i będą jechać ulicami Zwycięzców i Saską z powrotem do alei Waszyngtona. Przy rondzie Waszyngtona skręcą w aleję Zieleniecką. Później przejadą Targową i zjadą w aleję Solidarności. Przez most Śląsko-Dąbrowski wrócą do Śródmieścia. Następnie będą kierować się al. Solidarności, al. Jana Pawła II do Grzybowskiej i Królewską, skąd skręcą w Marszałkowską. Dalej pojadą Świętokrzyską, Mazowiecką, Królewską i przy placu Piłsudskiego, Ostatni odcinek to ulice Focha, Moliera, Senatorska, Miodowa i powrót na pl. Zamkowy.

Ratusz ostrzega, że na trasie przejazdu mogą występować czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Zamknięte Aleje Ujazdowskie

Na sobotę planowany jest piknik z okazji Dnia Dziecka w ogrodach kancelarii premiera i Łazienkach Królewskich. W związku z tym wydarzeniem już w piątek dla ruchu kołowego zamknięte zostaną Aleje Ujazdowskie. Wyłączenie będzie dotyczyło odcinka między placem Na Rozdrożu a ulicą Bagatela.

Jak informuje ratusz, kierowcy jadący Alejami Ujazdowskimi od strony centrum na placu Na Rozdrożu będą musieli skręcić w aleję Szucha. Natomiast jadący Belwederską w kierunku centrum będą musieli skręcić w ulicę Bagatela (możliwy będzie skręt w lewo). Objazd zostanie poprowadzony ulicami: al. Szucha - przez pl. Unii Lubelskiej - Puławską - Goworka - Spacerową.

Objazdem będą kursowały autobusy linii 116, 166, 180, 195, 400 i 503.


Rolkarze przejadą przez wszystkie mosty

Dzień Dziecka postanowili też uczcić rolkarze. Z tej okazji organizują dwa przejazdy w ramach imprezy NightSkating.

Pierwszy z nich to krótsza trasa dla dzieci. Rozpocznie się o godzinie 19 przed pomnikiem Kopernika na Nowym Świecie. Trasa przejazdu będzie prowadziła ulicami: Krakowskim Przedmieściem - Tokarzewskiego-Karaszewicza - przez pl. Piłsudskiego - Królewską - Marszałkowską - Al. Jerozolimskimi - Emilii Plater - Świętokrzyską - Prostą - Towarową - al. Solidarności - al. Jana Pawła II - Grzybowską - Królewską - przez pl. Piłsudskiego - Tokarzewskiego-Karaszewicza - Krakowskim Przedmieściem.

Trzy godziny później - o godzinie 22 wystartują dorośli uczestnicy NightSkating Extreme. W sumie pokonają kilka dzielnic i 55 kilometrów.

Trasa została wyznaczona ulicami: Krakowskim Przedmieściem - Tokarzewskiego-Karaszewicza - przez pl. Piłsudskiego - Królewską - Marszałkowską - al. Solidarności - al. Jana Pawła II - Popiełuszki - Słowackiego - Marymoncką - przez most Skłodowskiej-Curie - al. Kuklińskiego - Modlińską - przez most Grota-Roweckiego - Wybrzeżem Gdańskim - Sanguszki - Zakroczymską - Szymanowską - przez most Gdański - Jagiellońską - al. Solidarności - przez most Śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności - przez pl. Bankowy - Marszałkowską - Al. Jerozolimskimi - przez most Poniatowskiego - Wybrzeżem Szczecińskim - Siwca (postój około 20 minut na błoniach PGE Narodowego) - Sokolą - Zamoście - przez most Świętokrzyski - Zajęczą - Topiel - Tamką - Kopernika - Świętokrzyską - Marszałkowską - przez pl. Unii Lubelskiej - Waryńskiego - al. Armii Ludowej - przez most Łazienkowski - Wałem Miedzeszyńskim - przez most Siekierkowski - al. Becka - al. Polski Walczącej - Nehru - Gagarina - Belwederską - Al. Ujazdowskimi - Nowym Światem - Al. Jerozolimskimi - Kruczą - Bracką - Mazowiecką+ - Królewska - pl. Piłsudskiego - Tokarzewskiego-Karaszewicza - Krakowskie Przedmieście.

Przejazd powinien zakończyć się najpóźniej o godzinie 3.

Trzy biegi

W sobotę w rejonie PGE Narodowego odbędzie się bieg The Colour Run. Biegacze wyruszą na trasę o godz. 14.30. Przebiegną jezdniami na błoniach stadionu i dalej ulicą Siwca, wokół PGE Narodowego i chodnikiem wzdłuż al. Poniatowskiego i al. Zielenieckiej. Miasteczko biegowe oraz start i meta będą zlokalizowane na błoniach stadionu.

Dwa kolejne biegi zaplanowane zostały na niedzielę. Oba mają związek z obchodami 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.

Rano wystartuje Sztafeta Wolności. Jej uczestnicy rozpoczną bieg o godzinie 9 sprzed gmachu Sejmu przy ulicy Wiejskiej. Następnie pobiegną przez pl. Trzech Krzyży - Nowym Światem - Krakowskim Przedmieściem - Miodową - Bonifraterską - Muranowską - gen. Andersa - Mickiewicza - przez pl. Wilsona - Krasińskiego do Centrum Olimpijskiego na Żoliborzu.

Kolejna impreza  - Bieg Wolności - odbędzie się w Ursusie. Start i meta biegu będą znajdowały się na placu Czerwca 1976 r., przed urzędem dzielnicy. Początek biegu wyznaczono na godzinę 13.

Uczestnicy pobiegną ulicami Hennela - przez pl. Czerwca 1976 r. - Traktorzystów.

Plac Czerwca 1976 r. będzie zamknięty dla ruchu między 7 a 15. Będzie to oznaczało objazdy dla autobusów linii 177, 228. Natomiast w trakcie biegu - między 12.30 a 13.30 - ruch zostanie wstrzymany na całej trasie. Wówczas na objazdy skierowane zostaną także autobusy linii 194 i 716.

Tak wyglądał powrót Warszawskiej Masy Krytycznej na ulice:

kk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2019 20:10 ~wawa

  Aso~Aso

  O proteście na ktorym stawi se 20 000 ludzi przeciwko przymusowi szczepień to nie wspomnienie...

  Jasne... Parę zer za dużo. Ci co przyjdą powinni być spisani i sprawdzeni czy oni i ich dzieci są zaszczepieni. Żarty się skończyły. Nie chcesz się szczepić wyjedź tam gdzie nikt ich nie wymaga. Eksperymenty na dzieciach innych ludzi są absolutnie niedopuszczalne.

 • kdv

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2019 18:08 ~kdv

  Aso~Aso

  O proteście na ktorym stawi se 20 000 ludzi przeciwko przymusowi szczepień to nie wspomnienie...


  no, też patrzę kto nie napisze o tej demonstracji

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2019 16:08 ~Piękny Roman

  Artur~Artur

  Zamiast się cieszyć ze w mieście coś się dzieje to tylko słychać narzekanie. Sam tytuł artykułu jest bezsensowny bo już straszy. Jakoś nie słychać płaczu w Londynie, Brukseli i innych miastach ze jest maraton i zamyka się część miasta. Sa dni kiedy się pracuje a są dni kiedy jest zabawa. Jak jest dzień bez samochodu w Brukseli to jest totalny zakaz wjazdu do miasta samochodem. I jakoś świat się nie zawalił. Trzeba trochę wyluzować

  Dobra klakierku ratuszowy, weź już wolne i idź do domu.

 • Wredniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2019 16:04 ~Wredniak

  Rowerzysta~Rowerzysta

  I jeszcze od 16 do 19 kierowcy zablokują cale miasto. Nigdzie się nie będzie dało dojechać. A ja muszę chorą córkę zawieść.

  Co, siodełko dla dziecka z rowerku zdemontowali? Podobno to taki OH AH środek transportu, że wszystko, wszędzie i zawsze nim dowieziesz.

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2019 16:03 ~Piękny Roman

  "W piątek na ulice wyjadą rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej."

  Czyli jednak hipokryci w czystej postaci, bo podobno mieli już ten cyrk zakończyć.

 • gaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2019 15:46 ~gaga

  no kurde z rozpaczy muszę isc do centrum Handlowego. Na szczescie metrem, a niech nad nim biegają itp.

 • Aso

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2019 15:22 ~Aso

  O proteście na ktorym stawi se 20 000 ludzi przeciwko przymusowi szczepień to nie wspomnienie...

 • Stróż porządku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2019 15:15 ~Stróż porządku

  WAW~WAW

  Zabawa jednych nie może ograniczać swobody wyboru spędzania czasu innych. Dla mnie mogą sobie biegać, rolkować i pedałować do upojenia przez 48 godzin bez przerwy. Bylebym ja mógł wyjechać z domu i udać się tam gdzie chcę, korzystając w z wolnego czasu. A nie być trzymanym, na kompletnie pustej ulicy, przez niekumatego stróża porządku, twierdzącego, że nie wolno i że on nie wie. Jest tyle pięknych miast w PL. Uszczęśliwcie ich również tymi upojnymi imprezami.

  Niekumaty stróż porządku delegowany do Warszawy do chronienia tych głupawych imprez, to dodatkowa zmora tych dni. Nie zna miasta, nie zna objazdów, totalnie nic nie wie. Klęska !

 • Rozrywkowi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2019 15:04 ~Rozrywkowi

  Rowerzysta~Rowerzysta

  I jeszcze od 16 do 19 kierowcy zablokują cale miasto. Nigdzie się nie będzie dało dojechać. A ja muszę chorą córkę zawieść.

  To dla nich żaden argument. To TWOJA córka, co ich to obchodzi ?

 • Festiwal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2019 14:46 ~Festiwal

  No i jeszcze, jakby wam było mało, mamy Orange Warsaw Festiwal na Ursynowie, więc nawet i tam nie można się schronić przed rozszalałym motłochem.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »