Informacje

16.06.2011 18:53 ii etap remontu

Roszady na Targowej.
Będą kolejne utrudnienia

SERWISY:

Dobra wiadomość jest taka: od poniedziałku kierowcy bez przeszkód przejadą przez skrzyżowanie ul. Targowej z Kijowską. Zła: remont torów przesunie się w kierunku al. Zielenieckiej - na pięć tygodni.

Zanim kierowcy będą mogli odetchnąć z ulgą na skrzyżowaniu Targowej z Kijowską czeka ich jeszcze ostatnia próba sił w weekend.

Problemy będą mieć też pasażerowie. W czasie prac zablokowana zostanie główna baza tramwajów niskopodłogowych - zajezdnia Praga. Dlatego na trasy wyjedzie mniej składów niskopodłogowych - informuje ZTM.

Tramwaje na objazdy

Wprowadzenie poniedziałkowych zmian poprzedzi weekendowe, całkowite wyłączenie ruch tramwajowego na skrzyżowaniu Targowej z Kijowską.

SPRAWDŹ JAK BĘDĄ JEŹDZIŁY TRAMWAJE

W poniedziałek rano tramwaje wrócą już na trasę od dworca Wileńskiego, Targową do ul. Kijowskiej. Nie pojadą za to pomiędzy ul. Kijowską a al. Zieleniecką. Przy Teatrze Powszechnym będą skręcały w kierunku ronda Wiatraczna.

Trasy zmienią linie 3, 7, 22, 25, 26, 28 a 46 zostanie zawieszona. Tak będzie do 24 lipca. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi zastępcze linie autobusowe Z1 i Z2.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE ZMIANY

Utrudnienia nie ominą oczywiście kierowców. Na skrzyżowaniu z Kijowską, ul. Targowa będzie przejezdna we wszystkich kierunkach. Za to zwężona o lewy pas będzie zachodnia jezdnia Targowej w kierunku al. Zielenieckiej od ul. Marcinkowskiego.

Zmienna organizacja ruchu

Wyłączona z ruchu będzie także zawrotka na ul. Targowej (znajduje się na wysokości ul. Zamoyskiego). A po ok. 2 tygodniach organizacja ruchu się zmieni. Zamknięty zostanie skręt w lewo z ul. Targowej w Kijowską, wróci za to zawrotka przy ul. Zamoyskiego. Później przyjdzie czas na przebudowę torów na przejeździe u wlotu z al. Zielenieckiej w ul. Targową.

Zmiany przystankowe i autobusowe

W związku ze zmianami na ul. Targowej linia 125 od niedzieli (19 czerwca) od godz. 22.00 do odwołania zostanie skierowana w kierunku pętli OKOPOWA na trasę objazdową: od skrzyżowania ulic Targowa/Zamoyskiego ulicami: Targowa - zawrotka (zlokalizowana miedzy ulicami Marcinkowskiego i Kępną) - Targowa - Marcinkowskiego - Jagiellońska i dalej własną trasą.

Jednocześnie w związku z zakończeniem I etapu remontu na ul. Targowej linie: 123, 135, 138, 146, 147, 166, 509, 517, Z-1, Z-2, ZS2, N02, N03, N14, N21, N64 i N71 zostają skierowane w tym rejonie na swoje stałe trasy.

Prace do października

Utrudnienia związane są z II etapem modernizacji trasy tramwajowej od Dw. Wileńskiego do ronda Waszyngtona. Wymienione zostaną tory pomiędzy Kijowską a Zieleniecką. Podczas weekendowego wyłączenia ruchu, tramwajarze połączą na ul. Kijowskiej nowe szyny z istniejącym torowiskiem, usuną też stare łuki przecinające ul. Targową, a także odtworzą nawierzchnię. Cała inwestycja podzielona jest na 4 etapy, wszystkie utrudnienia w ruchu tramwajów mają zakończyć się w październiku.

ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 20:27 ~m

  Jak dodajecie jakieś rysunki nawet czyjeś to sprawdzajcie.Autobusu 101 już nie ma , na przystanku Kijowska powinna być też 20.

 • 1234

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 14:17 ~1234

  Powinni pracować 24h na dobę, a nie do 15:00 w międzyczasie opierając się o łopatę!!! I oczywiście soboty i niedziele tak jak jest w normalnych krajach!!!

 • wkurzona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 08:27 ~wkurzona

  do motorniczy r-4: a skąd wiesz, że mi jest potrzebne odchudzanie?

 • motorniczy r-4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 08:21 ~motorniczy r-4

  do wkurzona. jak sie przejdziesz troche to schudniez na wakacje wienc nazdrowie ci wyjdzie remont torowiska

 • wkurzona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 07:50 ~wkurzona

  do mir: dzięki za tą informacje o 22.to mi ratuje życie:)

 • Miro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 00:37 ~Miro

  Po co w ogóle robi się te remonty torowisk? Przecież ul. Targowa miała być wyłączona z ruchu i zamieniona w deptak/pasaż handlowy. Już nikt o tym nie pamięta?

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 23:34 ~Nieciej

  Nie, nie można - sezon w Polsce jest za krótki, aby wszystko skoordynować, zdążyć zrobić i aby inni, malkontenci nie twierdzili, że nic się w tym mieście nie remontuje, a tramwaje wypadają z szyn, bo te są za stare. Za chwilę po tym skrzyżowaniu będą przebiegały linie skrócone po zamknięciu 'Czterech Śpiących' i dobrze, że tory i rozjazdy na nim będą nowe. Kolejowe ułatwienia ze Wschodniego poniżej, więc na PKP też tak bardzo nie narzekaj, Połączenie Wschodni-Centralny-Zachodni jest zapewnione... a niecierpliwie wyczekiwane przez masę Polaków (ale nie przeze mnie) Euro2012 wymaga aby PO W-wa - Stadion też jakoś wyglądał...

 • GINGO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 23:11 ~GINGO

  PKP + ZTM = max. uprzykszenie życie.
  Czy nie można skończyć remontu torów, a później zacząć remont torowisk tramwajów, albo na odwrót.
  ZS2 można sobie tyłek potrzeć szczególnie w piątki. Jak takim tramwajem z centrum do Wschodniej mija się 3-4 te autobany.

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 23:10 ~Nieciej

  @anka - ze Wschodniego do Centrum to masz dowolny pociąg (wahadło Kolei Mazowieckich, SKM co ok. godzinę lub dowolny skład dalekobieżny z wyjątkiem międzynarodowych, wyłącznie-sypialnych i wyłącznie-kuszetek) za biletem Kolei Mazowieckich. Wysiadka na Centralnym lub Zachodnim, do którego maksymalnie to obowiązuje.

  Przestańcie wreszcie jęczeć, że czegoś nie ma, bo coś zamykają do remontu - gdyby nie robić nic, to miasto rozsypie się ze starości w proch i już nie trzeba się będzie martwić brakiem tramwajów i autobusów, gdy nie będzie po czym nimi jeździć.

 • mir

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 22:11 ~mir

  Do wkurzona.Będzie jeszcze jeździło 22,a więc 3 linie co 15 min. czyli średnio co 5 min a szczycie ok.3.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »