Informacje

09.08.2018 06:31 od 9 sierpnia

Roszady na Puławskiej: wycinają dwa skrzyżowania, dwa wracają

SERWISY:


Remont torowiska na Puławskiej wkracza w kolejną fazę. Zamknięte zostaną dwa przejazdy przez ulicę dla kierowców, ale dwa zostają ponownie otwarte.

Prace i utrudnienia na Puławskiej rozpoczęły się na początku czerwca. Teraz szykują się zmiany w tymczasowej organizacji ruchu.

Dolna i Madalińskiego

"W kolejnym etapie, który rozpocznie się od początku kursowania linii dziennych 9 sierpnia, zamknięty zostanie przejazd poprzeczny przez skrzyżowania z ulicą Dolną i Madalińskiego" – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Objazdami pojadą autobusy:

141 i 172 w kierunku P + R AL. KRAKOWSKA/ CH BLUE CITY: WITOLIN/ SADYBA – … – Dolna – Puławska  – zawrotka na skrzyżowaniu z J. Dąbrowskiego – Puławska – A. E. Odyńca –  … – P + R AL. KRAKOWSKA/ CH BLUE CITY.
138 w kierunku UTRATA: BOKSERSKA – … – A. J. Madalińskiego – Kazimierzowska – L. Narbutta – Wiśniowa – Rakowiecka – Puławska –  … – UTRATA.

Zakończą się za to prace na skrzyżowaniu ulicy Puławskiej z Odyńca oraz Puławskiej z Jarosława Dąbrowskiego. Od czwartku na swoje podstawowe trasy w kierunkach WITOLIN/ SADYBA wrócą autobusy linii 141 i 172.

Prace do września

Do 2 września zaplanowano wyłączenie ruchu tramwajów na Puławskiej pomiędzy placem Zbawiciela a Woronicza. W tym czasie nie kursują tramwaje linii: 10, 14 i 18.

Składy linii 4 z placu Zbawiciela jeżdżą ulicami: Nowowiejską - al. Niepodległości - Wołoska - Woronicza - Puławską. Natomiast tramwaje linii 35 pojadą ulicami: Nowowiejską - Filtrową - Grójecką - BANACHA (uwaga, wybrane kursy na trasie skróconej: NOWE BEMOWO - PL. NARUTOWICZA). Tramwaje linii 31 będą jeździły na wydłużonej trasie: RONDO UNII EUROPEJSKIEJ - Wołoska - Woronicza - Puławska - WYŚCIGI (w godzinach szczytu będą także kursy na trasie: RONDO UNII EUROPEJSKIEJ - METRO WIERZBNO).

Torami kursują dodatkowo tramwaje linii uzupełniającej 70: OS. GÓRCZEWSKA - Powstańców Śląskich - Wolska - aleja "Solidarności" - aleja Jana Pawła II - Chałubińskiego - Nowowiejska - Marszałkowska - gen Andersa - most Gdański - Jagiellońska - ŻERAŃ FSO.

Zostanie uruchomiona zastępcza linia Z-4. Autobusy będą kursowały na trasie: METRO WILANOWSKA – PL. KONSTYTUCJI.

Zielone torowisko, nowe przystanki, szyny - tak ma wyglądać Puławska po wakacjach. Prace obejmują odcinek pomiędzy Woronicza a parkiem Morskie Oko.

TAK WYGLĄDA REMONT TORÓW NA PUŁAWSKIEJ:ran/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Bartek Wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2018 20:31 ~Bartek Wawa

  W kierunku Sadyba/Witolin bez zmian zawrotkę robią jadąc w kierunkach CH BLUE CITY/ P+R Al. Krakowska

 • czytelnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2018 18:30 ~czytelnik

  Naprawdę nikt nic nie napisze ... szok.
  To ja napiszę, bo widziałem ten armageddon - objazd jest na Dąbrowskiego, ale korek po horyzont.
  Takie prace powinno się wykonać od piątku wieczorem do poniedziałku do rana, no ale jesteśmy w Polsce ...

 • dr44

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2018 16:42 ~dr44

  Igor~Igor

  Prace idą sprawnie muszę powiedzieć. Pracowników sporo, praca nawet w weekend i codziennie się coś zmienia do przodu. Co tym bardziej zastanawia jak się spojrzy na marynarska co tam się wyrabia przy dużo krótszym( choć trudniejszym) odcinku robót. Tamten odcinek robią już kilkanaście razy dłużej...... A końca i winnego nie widać.

  W ul. Marynarskiej to ZMID jest inwestorem i to wszystko tłumaczy....

 • czytelnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2018 12:23 ~czytelnik

  Dziękuję :) - aktualnie są 3 komentarze do godz.12:20 w czasie ok. 3 godzin. Z pewnością było ich więcej, swojego nadal nie widzę. O co chodzi? cenzura?

 • czytelnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2018 11:39 ~czytelnik

  Moderatorze, gdzie są komentarze, dlaczego nie są aktualizowane na bieżąco, panujecie w ogóle nad tym ... ?

 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2018 09:03 ~Marcin

  Poprzedni remont był prowadzony na Puławskiej co prawda już parę lat temu - chyba 7 - ale czy ta przebudowa jest rzeczywiście taka najpilniejsza? Są miejsca w Warszawie, gdzie tory są w dużo gorszym stanie (np. w ciągu ulic Targowa - Zamoyskiego - Grochowska) albo gdzie przydałoby się pociągnąć nowe linie.
  Trzymam kciuki za firmy prowadzące przebudowę - oby do 2 września skończyli całość, na razie patrząc na dotychczasowy postęp robót wydaje się to termin dosyć optymistyczny.Budowa jest na półmetku a odcinek prawie gotowy to może 1/3 całości.

 • Igor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2018 08:45 ~Igor

  Prace idą sprawnie muszę powiedzieć. Pracowników sporo, praca nawet w weekend i codziennie się coś zmienia do przodu. Co tym bardziej zastanawia jak się spojrzy na marynarska co tam się wyrabia przy dużo krótszym( choć trudniejszym) odcinku robót. Tamten odcinek robią już kilkanaście razy dłużej...... A końca i winnego nie widać.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »