Informacje

16.10.2011 08:25 nowe nazwy w warszawie

Rondo dla Unii Europejskiej

SERWISY:

Jedno z największych stołecznych rond, zlokalizowane u zbiegu Marynarskiej, Wołoskiej, Rzymowskiego i Alei Wilanowskiej, ma dostać nazwę. Jeżeli w czwartek radni miasta powiedzą "tak", będzie nosiło imię Unii Europejskiej.

"Wejście Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku było dla obywateli Rzeczypospolitej ważnym wydarzeniem polityczno-gospodarczym" – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały w sprawie nadania nazwy Unii Europejskiej rondu na Mokotowie. "Wejście Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku było dla obywateli Rzeczypospolitej ważnym wydarzeniem polityczno-gospodarczym" - wymieniają dalej wnioskodawcy.

Trzy razy "tak"

O pomyśle pisaliśmy w połowie lipca. - Polska objęła prezydencję w radzie Unii Europejskiej. To dobry moment, żeby podjąć tę decyzję i dowartościować rejon Mokotowa, który ostatnio bardzo się zmienił - z przemysłowego w biurowy – tłumaczył wtedy Marek Rojszyk, mokotowski radny SLD.

Do tej propozycji przychylili się jego koledzy z rady dzielnicy. Później eksperci z Zespołu Nazewnictwa Miejskiego, a następnie radni z podkomisji ds. Nazewnictwa. Wszyscy powiedzieli "tak" lokalizacji u zbiegu Marynarskiej, Wołoskiej, W. Rzymowskiego i Alei Wilanowskiej.

Internauci na "nie"

Innego zdania byli jednak internauci tvnwarszawa.pl. 63 proc. biorących udział w naszej sondzie powiedziało pomysłowi "nie".

Teraz proponowaną nazwę musi zaakceptować jeszcze Rada Warszawy, ale to wydaje się być tylko formalnością. Miejscy samorządowcy podejmą decyzję w czwartek.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

ran\\ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Warszawiak33

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2011 23:22 ~Warszawiak33

  Gratuluję jak zwykle skonsultowano się z Mieszkańcami tych okolic Gratuluję, tak jak nazwy rodna na Bokserskiej i Obrzeżnej im ,,Feliksa Stamma", nie mam nic do gościa ale byli ludzie bardziej zasłużeni dla Służewca Przemysłowego lepiej już było dać rondo Michała Komorowskiego osoby która przyczyniła się po wojnie do odbudowy wyścigów konnych na Służewcu, ehh wy banda niekompetentnych urzędasów ze wsi !!!

 • realista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2011 15:19 ~realista

  a może Międzynarodówki Komunistycznej? system działania ten sam co UE !

 • Maciek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2011 13:19 ~Maciek

  ASD, widze że jesteś pesymistą, wg mnie to nie bedzie kilkanascie lat, już za pare lat ten sztuczny twór sam padnie.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2011 13:09 ~Nick

  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/554635,ponad_70_proc_puszek_aluminiowych_trafia_do_recyklingu.html

  Ponad 70 proc. puszek aluminiowych, wprowadzanych na rynek jako opakowania napojów, wraca do recyklingu - poinformował PAP prezes Fundacji Recal, zajmującej się promocją odzysku aluminium Jacek Wodzisławski.

  Wodzisławski podał, że tak wysokiego poziomu recyklingu fundacja nie zanotowała przez szesnaście lat swojego istnienia. "Wynik jest najwyższy w historii branży odzysku i recyklingu

 • unia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2011 12:34 ~unia

  Szemot- po co kpisz z ludzi? Owszem są pełne półki w sklepach ale jest mnóstwo nędzy , niesprawiedliwości społecznej . Demokracja jest dla bogatych i ze znajomościami . Wyrosła armia roszczeniowych urzędników o zerowej wrażliwości społecznej. Mentalność tych ludzi powoduje , że wiele osób cierpi. Jeśli nie ogarniasz całości sprawy to się nie wypowiadaj . Komisja ds. nazewnictwa będzie najgłośniej krzyczała , że jest wspaniale bo czerpie z tej Unii pełnymi garściami. Fajnie , ale co z innymi? Dlaczego ciągle się wypowiadają ci bogaci co zawsze mieli dobrze a teraz mają wspaniale? Ciągle w Polsce łamane są podstawowe prawa człowieka.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2011 12:25 ~asd

  Za kilkanaście lat będą likwidować, jak teraz wszystkie komunistyczne nazwy :) .

 • Szemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2011 12:04 ~Szemot

  To ma być jedno z największych rond? Rondo jak każde inne. Czyli zwykłe skrzyżowanie pod wiaduktem nawet nie w kształcie ronda ale żeby ułątwić ruch to dali wszędzie znali pionowe jazdy po ruchu okrężnym.
  A jeślichodzi juz o samą nazwę to świetnie. Powinno być coś w stolicy upamiętniające Unię gdyż naprawde dużo dzięki niej się zmieniło na lepsze i zmieniać się będzie. Ale czy tzw mokotów fabryczny to dobre miejsce na to?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »