Informacje

03.02.2015 06:31 Wytyczono objazdy S7

Rolnicy znów wyjdą na drogi.
Planowana blokada S7

SERWISY:

Trwają protesty rolników, którzy domagają się pomocy od państwa. Strajkujący zapowiedzieli, że we wtorek od godz. 11 wyjdą na S7 na wysokości Grójca. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

To już kolejny dzień strajków rolników. Tym razem planują blokadę, m.in. w okolicy Grójca. Rolnicy planują wyjść na ulicę o godz. 11.00.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje na swojej stronie o szczegółach tego protestu: "Akcja protestacyjna polegać ma na przechodzeniu pieszych (deklarowana liczba osób biorących udział - około 50) przez przejście dla pieszych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 50 i ulicy Armii Krajowej w miejscowości Grójec. W związku z powyższym, GDDKiA (...) na drodze krajowej nr S-7 wykona zamknięcie wlotów węzła Mszczonowska".

Samochody jadące z Warszawy, Sochaczewa i Radomia nie będą przepuszczane w kierunku Mińska Mazowieckiego.

Wyznaczono objazd

Dla kierowców korzystających z tej trasy wytyczono objazdy. Aby uniknąć utrudnień, jadący od strony Warszawy, Sochaczewa i Radomia powinni skręcić na węźle Skurów S7 i skierować się na DW 730 do Warki i DW 731 do DK 79 w miejscowości Potycz, następnie w Górze Kalwarii objazd prowadzi DK 50.

"W przeciwnym Kierunku analogicznie z Góry Kalwarii przez Potycz - Warkę - Skurów na DK S-7 i DK 50" - informuje GDDKiA.

W poniedziałek blokowali "dwójkę"

W poniedziałek od godz. 10 rolnicy blokowali drogę krajową nr 2 między Siedlcami a Terespolem. Wśród najważniejszych postulatów protestujących znalazła się wypłata rekompensat za straty poniesione w chowie trzody chlewnej i bydła spowodowane m.in. przez dziki. Szkody szczególnie dotkliwie odczuli rolnicy z województwa podlaskiego.

- Tam straty oszacowano na około 7 mln zł. Jeśli dzisiaj proponuje się lekką ręką Ukrainie 100 mln euro, a dla rolników nie ma tych kilku milionów, to jest jakieś nieporozumienie - tłumaczy Sławomir Izdebski, szef OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych.

"Marsz gwiaździsty na Warszawę"

Wcześniej Izdebski mówił, że "jeżeli rząd nie przyjdzie po rozum do głowy", dojdzie do "paraliżu Warszawy".

- Nastąpi marsz gwiaździsty na Warszawę wszystkich traktorów, sprzętu rolniczego, tak że żadna mysz się nie prześliźnie - mówił.

Izdebski zapowiedział także cykliczne blokady dróg na Mazowszu i w innych województwach.

- Górnicy zablokują drogi na Śląsku, my zablokujemy drogi na Mazowszu i później cyklicznie blokady będą powstawały w województwach: wielkopolskim, mazowieckim (dwie), podlaskim, dolnośląskim i lubelskim. Będą one powstawały cyklicznie, co dwa dni - zaznaczył Izdebski.

Protesty w całej Polsce

Szefowie związków rolniczych zawodowych twierdzą, że nie mogą protestować w inny sposób, bo inaczej nie zostaną zauważeni.

We wtorek kolejne protesty odbędą się także we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie i Zabłudowie pod Białymstokiem. Kierowcy będą musieli liczyć się tam z objazdami.

jk/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zbyszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.02.2015 20:11 ~zbyszek

  Macie może pomysł jak zaprotestować ma rencista , który jak jeszcze pracował został zwolniony przez byłego komucha , który przejął zakład i wywalił na bruk kilkaset pracowników. Orżnął mnie na odprawie , a w sądzie argumentował przez swego prawnika , że mój ojciec ,który przepracował w tym zakładzie całe życie zawodowe oszukał go umierając zanim spłacił pożyczkę ( chodziło około 300 PLN ). Pomyślałem , że wzorem protestujących rolników i górników , ale stosownie do moich możliwości zabarykaduje się w toalecie i niech żona cierpi , albo chodzi do sąsiadów . Niestety nie przewidziałem że żona zagrozi szlabanem na gary więc musiałem skapitulować. Jeszcze jedno teraz zupełnie poważnie , kiedy słyszę o tym ,że nasi rodacy chcą nam zrobić drugi Majdan to myślę , że nawet Putin z Ławrowem nie mieli lepszego pomysłu na zemstę na naszym kraju.

 • cywil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2015 10:37 ~cywil

  Rolnicy to terrorysci. Biora na zakladnikow takiego samego podatnika jak oni i blokuja mu drogi.
  A co my jestesmy winni?
  Ale chcecie sie odcinac od innych - blokujcie dalej - narobicie sobie wiecej wrogow niz mieliescie do tej pory.
  Ja was juz nigdy nie popre..
  Jestescie chamy i egoisci - liczy sie tylko to co wasze, macie w d.... innych ktorym tez nie wiedzie sie najlepiej..

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 17:01 SEBBAX

  a gdzie Policja ???
  powinni rozpędzić ich i powlepiać takie kary, aby odechciało się rolnikom utrudniac życie obywatelom - chcą protestować - niech idą do premier czy do sejmu !!! albo do sądu...

 • żenada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 13:58 ~żenada

  niki~niki

  Ten, kto nie ma pojęcia o rolnictwie niech się nie wypowiada. Skoro niektórzy twierdzą że tak cudownie jest w rolnictwie, to dlaczego nie zrezygnują z pracy w mieście i nie pójdą na wieś pracować? Może właśnie dlatego, że w mieście mają dobrze: urlop, praca 8 godzin dziennie, wolne niedziele. W rolnictwie o tym można pomarzyć. Dopłaty??? Śmiechu warte. Na jednym dopłacą, a na drugim zabiorą, więc wychodzi na zero!!!!! Niech jeden z drugim pomyśli zanim wypowie się na temat rolnictwa jak nie ma o tym pojęcia.


  "dlaczego nie zrezygnują z pracy w mieście i nie pójdą na wieś pracować?" jeśli to pytanie nie jest retoryczne, to zastanów sie nad mozliwymi odpowiedziami tak z 15 minut... dam Ci wskazówkę: proces rekrutacji.
  I nikt nie mówi, że w rolnictwie jest cudownie, tylko chodzi o te blokady utrudniające życie innym ludziom.

 • niki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 13:40 ~niki

  Ten, kto nie ma pojęcia o rolnictwie niech się nie wypowiada. Skoro niektórzy twierdzą że tak cudownie jest w rolnictwie, to dlaczego nie zrezygnują z pracy w mieście i nie pójdą na wieś pracować? Może właśnie dlatego, że w mieście mają dobrze: urlop, praca 8 godzin dziennie, wolne niedziele. W rolnictwie o tym można pomarzyć. Dopłaty??? Śmiechu warte. Na jednym dopłacą, a na drugim zabiorą, więc wychodzi na zero!!!!! Niech jeden z drugim pomyśli zanim wypowie się na temat rolnictwa jak nie ma o tym pojęcia.

 • ja_to_ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 13:36 ~ja_to_ja

  i żeby była jasność: wiem, że praca w rolnictwie nie należy do najlżejszych i najłatwiejszych. Wiem, że praca rolników zasługuje na szacunek. I o to mi chodzi: szanujmy się nawzajem. Ja nie bagatelizuję pracy rolników, ale też nie utrudniam im życia. I mam to, na co zapracowałam, podobnie, jak oni. A rolnicy chcą więcej - żądając czegoś od rządu (np. odszkodowania za niesprzedane jabłka) - pośrednio chcą wyciągnąć pieniądze ode mnie, bo na budżet składają się m.in. moje podatki. Blokują drogi, czym utrudniają życie nam, podatnikom, od których chcą pieniędzy. I to działanie jest dla mnie bez sensu. Ciężka praca jest też np. na budowie, ale czy pracownicy budowlani będą blokowac drogi, żeby zmusic rząd do wypłaty odszkodowania, bo np. zima była długa i mroźna i nie wybudowali tyle, co planowali, więc zarobili mniej?

 • tak jest

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 12:56 ~tak jest


  ja_to_ja~ja_to_ja

  wiedziałam, że gdy rząd ustąpi górnikom, to inne "pokrzywdzone" grupy zawodowe zaczną protestować. A co z nami? zwykłymi ludźmi, którzy muszą dojechać do pracy, a za spóźnienia ponosimy kary? My, z naszych podatków (szczęściarze ci, co mają pracę) mamy sie składać na pomoc "skrzywdzonym" grupom zawodowym, których członkowie skutecznie utrudniają nam dojazd do i z pracy? a czy oni ze swoich dopłat unijnych, trzynastek, czternastek, emerytury po 40-stce będą sie składac na pomoc dla nas, którzy istniejąc w gospodarce wolnorynkowej nie możemy protestowac, strajkować, blokowac dróg? Gdzie jest sprawiedliwość???
  inż~inż


  No właśnie. Gdzie jest sprawiedliwość? Czemu Ty pracujesz sobie 8 h dziennie przez 5 dni w tygodniu, a rolnik musi pracować 16 h dziennie 7 dni w tygodniu? Dodatkowo masz zagwarantowane minimalne wynagrodzenie i płatny urlop, o czym rolnik może tylko marzyć.


  Gdybyś naprawdę był inżynierem, nie pisałbyś takich głupot. Inżynier, który jest doświadczony i dobry w swoim fachu, ma nienormowany czas pracy i pracuje w systemie zadaniowym, często w niedziele. Więc nie te twoje 8 godzin x 5 dni w tygodniu. Bierze ponadto prace zlecone do domu. A jego odpowiedzialność jest nieporównanie większa, niż tych fachowców od wideł i obornika.

 • ja_to_ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 12:18 ~ja_to_ja  Henio~Henio

  Niech rolnicy koniecznie zablokują wyjazdy z Wawy w piątek i wjazdy w niedziele.
  Tomo~Tomo

  Zgadzam się, ale tylko częściowo.
  Niech zablokują WJAZDY do Warszawy w niedzielę po południu i wieczorem.

  Wjazd~Wjazd

  Fajny pomysł ! Mogłoby być ciekawie.

  taaak i niech wszyscy rodowici mają problem z powrotem do domu z różnych kurortów wypoczynkowych. Bo przecież tacy światowi, kulturalni, szlachetnie urodzeni weekendy spędzają poza rodzinnym miastem.

 • ja_to_ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 12:15 ~ja_to_ja

  Alabama~Alabama

  Oświadczam, że ja też wyjdę na drogę.
  Jestem chodowcą "dzieciny". Ja też chcę dopłat do mojej chodowli. Wprawdzie chodowla jest eksperymentalna bo choduję tylko jedną sztukę (pogłowie więc marne), ale ja też chcę dopłat!
  "Dziecina" wszak kosztowna w utrzymaniu. Karmić trzeba. Szczepić. Leczyć - a i na przyszłość zarobek z takiej chodowli marny będzie. Oczekuję więc dopłat!
  Jutro o 16:00 wyjdę przed blok i zatarasuję lokalną uliczkę osiedlową.

  MATKA


  nie kompromituj się tą "chodowlą" i lepiej wróć na wpr, gdzie poziom komentarzy jest bardziej odpowiedni dla "chodowli".

 • ja_to_ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 12:12 ~ja_to_ja


  ja_to_ja~ja_to_ja

  wiedziałam, że gdy rząd ustąpi górnikom, to inne "pokrzywdzone" grupy zawodowe zaczną protestować. A co z nami? zwykłymi ludźmi, którzy muszą dojechać do pracy, a za spóźnienia ponosimy kary? My, z naszych podatków (szczęściarze ci, co mają pracę) mamy sie składać na pomoc "skrzywdzonym" grupom zawodowym, których członkowie skutecznie utrudniają nam dojazd do i z pracy? a czy oni ze swoich dopłat unijnych, trzynastek, czternastek, emerytury po 40-stce będą sie składac na pomoc dla nas, którzy istniejąc w gospodarce wolnorynkowej nie możemy protestowac, strajkować, blokowac dróg? Gdzie jest sprawiedliwość???
  inż~inż


  No właśnie. Gdzie jest sprawiedliwość? Czemu Ty pracujesz sobie 8 h dziennie przez 5 dni w tygodniu, a rolnik musi pracować 16 h dziennie 7 dni w tygodniu? Dodatkowo masz zagwarantowane minimalne wynagrodzenie i płatny urlop, o czym rolnik może tylko marzyć.


  Do ~inż

  Bez przesady, wiem, jak wygląda praca w rolnictwie. Z pewnością nie jest to 16h dziennie i na pewno nie przez 7 dni w tygodniu. Poza tym, zimę rolnicy mogą potraktować jako swego rodzaju urlop, bo pracy wtedy mają zdecydowanie mniej. Nawet jesli nasza praca byłaby porównywalna, to jednak moje wynagrodzenie ma dużo większe obciążenia (ubezpieczenia i podatek), muszę wydawać więcej kasy na żywność (warzywa, mięso, jajka, mleko itp.) a poza tym nie mam żadnej pomocy z UE. Jak nie ma popytu na moja prace, to nie zarabiam, a jak rolnicy nie sprzedadzą całej swojej produkcji to jest wielkie larum i wymaganie od rządu zorganizowania skupu interwencyjnego.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »