Informacje

27.12.2013 08:28 trzeba wypełnić wniosek

Rok jazdy za 99 zł. W nowym roku nowy bilet dla dzieci

SERWISY:

Od 1 stycznia 2014 r. dzieci z rodzin z trójką potomstwa będą miały prawo do rocznych biletów komunikacji miejskiej w cenie 99 zł. Warunek: rodzina musi mieszkać w Warszawie i rozliczać się w stolicy z podatków. Roczny bilet otrzymają dzieci do 20. roku życia.


Do tej pory rodziny z trójką dzieci nie korzystały z ulg na przejazdy komunikacją miejską.

Jak kupić nowy bilet?

Bilety roczne dla dzieci można kupić jedynie w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

Wcześniej należy wypełnić wniosek dostępny m.in. na stronie internetowej ZTM.

Jak działa nowy bilet?

Bilety są kodowane na spersonalizowanej karcie miejskiej.

Osoba uprawniona do zniżki otrzymuje hologram, tak zwaną Kartę Młodego Warszawiaka.

Bilet jest ważny do godz. 23.59 trzysta sześćdziesiątego piątego dnia terminu ważności biletu (trzysta sześćdziesiątego szóstego dnia o ile obejmuje dzień 29 lutego).

Bilet od 1 stycznia uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów – na obszarze obu stref biletowych.

Warunki, jakie trzeba spełnić

Dziecko, które będzie korzystało z tego biletu, musi mieć mniej niż 20 lat i mieszkać w Warszawie.

Jeśli jedno z dzieci straci swoje uprawnienia, bo np. skończy 20 lat, albo wyprowadzi się z Warszawy, pozostałe dzieci nadal będą mogły korzystać z biletu po niższej cenie.

Kolejny warunek określa, że rodzice dziecka lub opiekunowie prawni (a także rodzic lub opiekun samotnie je wychowujący) także muszą mieszkać w stolicy i rozliczać się z podatków w warszawskim urzędzie skarbowym.

Dla większych rodzin przejazdy za darmo

Od nowego roku nie zmieniają się uprawnienia dla rodzin z czwórką dzieci i więcej - tak jak obecnie, będą podróżować za darmo.

Taniej dla płacących podatki

Od 1 stycznia 2014 r. osoby mieszkające w Warszawie i rozliczające się z podatków w warszawskim urzędzie skarbowym mogą kupować bilety długookresowe po niższej cenie - w tym celu muszą wyrobić Kartę Warszawiaka.

Z kolei Karta Młodego Warszawiaka przysługuje dzieciom mieszkańców Warszawy rozliczających podatek w stolicy (przysługuje osobom do 20. roku życia lub studentom do 26. roku życia).

Oferta zniżek w ramach Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka ma być rozszerzana o korzystanie z miejskich pływalni, teatrów oraz z podmiotów komercyjnych.

Karta Warszawiaka na ostatnią chwilę - sprawdź, jak wyrobić.

 

PAP/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • magosia212

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 16:58 ~magosia212

  w takim razie moze pomyślicie o samotnych rodzicach? samotny rodzic z dwójką dzieci jest bogatszy niz dwoje rodziców z trójką dzieci?MOŻE TE DZIECI TEŻ POWINNY MIEĆ
  ROCZNY BILET ???

 • Karolina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2013 10:25 ~Karolina

  darmozjad~darmozjad

  Tak właśnie myślałem, że ratusz kłamał, mówiąc, że nie ma pieniędzy na komunikację miejską. Chodziło wyłacznie o skok na nasze bilety wolnej jazdy a nie żadne oszczędności :/ Wszystko w myśl nieśmiertelnej zasady: dziel i rządź. Jednym zabrali innym dali.
  Odwdzięczymy się Pani Prezydent jak tylko potrafimy najlepiej.

  To nie wiedziałeś, że Wam i Waszym Rodzinom było najłatwiej zabrać. Przecież żeby komuś dać, musieli komuś zabrać. A u Was ... jak zwykle nikt głosu sprzeciwu nie podniesie. Związki się zgodzą na warunki, pokrzyczą na tyle na ile pozwoli im zarząd. "Starzy Pracownicy" się nie wychylą, bo mają umowy na innych warunkach, do tego nie wiele im brakuje do emerytur. Wielu Pracowników Rodziny utrzymuje samemu a i mają kredyty do spłaty, więc się też nie wychylą. Wyjdą z założenia "lepiej mieć mniej niż nic" .

 • Dumny tata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2013 08:51 ~Dumny tata

  Jestem ojcem 3 dzieci i mnie na nie stać i nie potrzebuję tych zniżek, ale proponuję wprowadzić inne zmiany polegające na obliczaniu wysokość emerytury od pracującego dziecka lub dzieci. I co powiecie państwo wygodniccy na taką przyszłość.

 • aqwe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2013 00:31 ~aqwe  Anka~Anka

  Mam jednego dziecko bo tylko na jedno mnie stać. Jak ktoś ma troje to go stać więc nie rozumiem dlaczego ma być zniżka na troje i więcej dzieci. Czym oni są lepsi ode mnie
  wawa~wawa


  Dokładnie! Jak kogoś nie stać na gromadę dsieci to niech ma jedno i o nie dba. A znizki powinny być dla każdego dziecka bez względu na to czy ma rodzeństwo czy nie.
  me_gusta_rozpustame_gusta_rozpusta


  i ja się podpiszę pod postulatem. Nie stać mnie na dziecko/dzieci.. to nie idę w koszta i nie naciągam społeczeństwa na refundowanie kaprysu macierzyństwa/tacierzyństwa. Podobnie jak z becikowym - zdarzało się, że tylko po to rodziły dzieci, żeby było za co pić... :/

  Właśnie takie rozumowanie powoduje że mamy teraz tak mało dzieci :)

 • darmozjad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.12.2013 23:54 ~darmozjad

  Tak właśnie myślałem, że ratusz kłamał, mówiąc, że nie ma pieniędzy na komunikację miejską. Chodziło wyłacznie o skok na nasze bilety wolnej jazdy a nie żadne oszczędności :/ Wszystko w myśl nieśmiertelnej zasady: dziel i rządź. Jednym zabrali innym dali.
  Odwdzięczymy się Pani Prezydent jak tylko potrafimy najlepiej.

 • taaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.12.2013 23:46 ~taaa

  jak zwykle masa wpisów przepełniona zawiścią bo nie dają wam ale tym co mają więcej obowiązków...

  przykre...


  obecnie większość ma po 1 dziecku bo tak jest wygodniej - jednak wam już porobiono sieczkę z mózgu i jedyne co potraficie to skandować wpojone przez wygodnickich hasła.


  TO TE WASZE DZIECIOROBY BĘDĄ CIUŁAĆ NA WASZE NĘDZNE EMERYTURKI A NIE CI CO Z ŁASKI SPŁODZĄ JEDNO - jeden nie zarobi na dwoje - matematyka się kłania i statystyka przyrostu w PL.

 • Paula

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.12.2013 22:50 ~Paula

  a ja jestem z 3+ :) Moja mama z tatą mają trójkę dzieci. to że kogoś nie satać na dziecko to tylko i wyłącznie ich wygodnictwo . KAsa by sie na wyjazdy skończyła co :D ? Zwrócie uwagę na to że zniżki znizkami ale kiedyś ich nie było i jakoś ludzie wysyłali 3 dzieci ZTM i bez tego :P

 • iwo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.12.2013 22:28 ~iwo


  gość~gość

  Emeryci mogą wyrobić Kartę Warszawiaka, ale w komunikacji miejskiej z tego tytułu nie będą mieli żadnych dodatkowych zniżek (tylko 50%). Cena biletu będzie wynosiła 140 złotych za kwartał a dotychczas kosztował 125 złotych, czyli dostaną po kieszeni najbogatsi czyli EMERYCI

  kaktus633~kaktus633


  Bredzisz. A bilet seniora za 50 zł/rok? To rzeczywiście daje po kieszeni...

  trzeba mieć 65 lat ukończone

 • gdghdfg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.12.2013 21:18 ~gdghdfg

  Rodzina pełna 2+3 dzieci, czyi na jednego dorosłego pracującego rodzica przypada 1,5 dziecka. A jak sama wychowuję 2 dzieci to na mnie przypada 2 dzieci (bez alimentów ani funduszu alimentacyjnego) i to też nie zostało pomyślane do końca.

 • ryba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.12.2013 20:58 ~ryba

  Miłe panie nie obrażajcie rodzin wielodzietnych bo zaczynam podejrzewać że to co macie pod sufitem nie przypomina nawet stodoły pełnej siana

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »