Informacje

12.03.2013 08:36 plany na 10 kwietnia

Rocznicę Smoleńska uczczą
w miasteczku namiotowym

SERWISY:

Wystawy, koncerty i 100-tysięczna manifestacja planowane są w związku z trzecią rocznicą katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. Kluby Gazety Polskiej chcą też zorganizować miasteczko namiotowe przed kancelarią premiera.

Obchody organizują m.in. Prawo i Sprawiedliwość, kluby Gazety Polskiej, stowarzyszenie Solidarni 2010 oraz Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego.

100 tysięcy uczestników

W poniedziałek przedstawiciele PiS zgłosili w stołecznym ratuszu wnioski o zarejestrowanie kilku zgromadzeń na 10 kwietnia. - Od godz. 6.00 do 22.00 ma być zajęte Krakowskie Przedmieście przed Pałacem Prezydenckim. Zgłosiliśmy 100 tys. uczestników - powiedział PAP warszawski radny PiS Maciej Wąsik.

Szef komitetu wykonawczego PiS Joachim Brudziński powiedział z kolei, że formuła uroczystości ma charakter żałobny. - Przyjadą autokary z całej Polski - zaznaczył.

Jak co miesiąc, politycy PiS, po mszy w kociele seminaryjnym złożą wieńce przed Pałacem Prezydenckim, a wieczorem - po mszy w katedrze św. Jana - odbędzie się przemarsz przed siedzibę prezydenta.

Koncerty na Krakowskim Przedmieściu

Naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego będzie ustawiona scena, z której mają przemawiać politycy PiS i członkowie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Mają się odbywać także występy artystyczne, a na telebimach będą wyświetlane filmy poświęcone katastrofie.

W okolicach pomnika Adama Mickiewicza ma być prezentowana wystawa plenerowa poświęcona Lechowi Kaczyńskiemu. 

- Organizujemy się, by jak największą liczbą klubowiczów przyjechać na 10 kwietnia do Warszawy. Zobaczymy ile nas będzie, ale chyba bardzo dużo - powiedział PAP prezes klubów Gazety Polskiej Ryszard Kapuściński. - Tak jak w ubiegłym roku, cały dzień będzie się coś działo, m.in. koncerty na Krakowskim Przedmieściu - dodał.

"Aż do zmiany rządu"

Zaznaczył, że kluby GP będą uczestniczyć we wszystkich uroczystościach, łącznie z marszem pamięci 10 kwietnia wieczorem. - Mamy nadzieję, że marsz zakończy się przed kancelarią premiera, a nie na Krakowskim Przedmieściu - powiedział Kapuściński.

Jak dodał, być może uda się stworzyć miasteczko namiotowe przed KPRM. - Chciałbym, aby w miasteczku było jak najwięcej namiotów. Zbieramy informację z całej Polski, ile osób się zgłosiło - mówił Kapuściński. Chcemy, by miasteczko było dotąd, aż nie zmienimy tego rządu, który niszczy Polskę - dodał.

Według niego, organizacja miasteczka ma być formą uczczenia rocznicy katastrofy smoleńskiej i pokazać, że Polacy nie zgadzają się z tym co robi rząd Donalda Tuska.

Macierewicz z nowym raportem

Z kolei szef parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską Antoni Macierewicz (PiS) powiedział PAP, że jeszcze w tym tygodniu poinformuje o planach zespołu na 10 kwietnia. Od polityków PiS PAP usłyszała, że tego dnia ma zostać przedstawiony kolejny cząstkowy raport, tym razem poświęcony przebiegowi samej katastrofy, a nie - jak dotychczas - przygotowaniom do lotu i kwestiom prawnym.

W minioną niedzielę, w kolejną miesięcznicę katastrofy prezes PiS Jarosław Kaczyński zachęcał do wzięcia udziału w uroczystociach 10 kwietnia. - Za miesiąc trzecia rocznica, dzień szczególny. Powinien być szczególny pod każdym względem. Poprzez obchody, które mam nadzieję będą potężne, ale także poprzez nasze szczególne skupienie wokół celów walki, które odnoszą się i do smoleńskiej tragedii, do prawdy o niej i sprawy uczczenia tych, którzy polegli - powiedział.

PAP/ran/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • miłośnik_motyk

    zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2013 13:25 ~miłośnik_motyk

    Adam~Adam

    czy Wy tez czcicie pamieć po swoich bliskich w miejscach ich ostatniej pracy?! Na grob niech jada, a nie w Warszawie zadymy organizuja. Chcial Dziwisz dac Wawel, to tam niech pole namiotowe rozstawia.

    Dobre pytanie :)

  • Adam

    zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2013 02:00 ~Adam

    czy Wy tez czcicie pamieć po swoich bliskich w miejscach ich ostatniej pracy?! Na grob niech jada, a nie w Warszawie zadymy organizuja. Chcial Dziwisz dac Wawel, to tam niech pole namiotowe rozstawia.

  • refleksyjna

    zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2013 23:32 ~refleksyjna

    Drogi Surmanie!!!
    Serdeczne dzięki za Twoje błyskotliwe uwagi. Jak każdy "młody, zniekształcony, spod wielkiego miasta", nie wiesz co to wyraz, nie potrafisz też zliczyć do dwóch. Jako podgatunek PiSowskiego bydła nie posługuję się łapami - mam piękne raciczki. W przeciwieństwie do Ciebie nie jestem etatowa, działam społecznie, nie mylić ze "sPOłecznie". Wrzuć na luz, straszny z Ciebie smutas :-)

  • Surman

    zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2013 21:46 ~Surman

    refleksyjna~refleksyjna

    Drodzy POplecznicy!!!
    Wy pewnie wolelibyście występy Waszego guru Tarasa, nacpany bełkot, zawody w gaszeniu zniczy moczem, profanowanie krzyża itp. Tak POstępactwo oddaje hołd zmarłym i czci ich pamięć. To nowatorska metoda wyrażania szacunku. Proponuję by każdy z Was zaproponował taką formę rodzinnych rocznic swoim najbliższym. Ciekawe, czy spodoba się to dziadkom, rodzicom..?

    Coś nie tak z twoimi łapami. Naucz się panować nad nimi, bo wciąż wklepują PO, w każdym możliwym wyrazie. Szefowie z partyjki tego nie pochwalą i premii nie będzie, głuptasku.

  • Jan

    zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2013 21:40 ~Jan

    Zenek~Zenek

    Informuję potrzebujących pomocy, że na wymienionej wyżej manifestacji będzie rozstawiony namiot, gdzie można będzie uzyskać poradę dotyczącą leczenia fobii antykatolickich i antyPiSowskich. Zabiegi są szybkie, tanie, mogą boleć (ciężkie przypadki wymagają leczenia inwazyjnego, usuwane są chore zwoje mózgowe, znieczulenie za dodatkową opłatą).

    Spadaj trollu.

  • Bazyli

    zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2013 21:39 ~Bazyli

    A Jarek zacytuje dokładnie swoją ostatnią rozmowę z Lechem? Czy też znów, jak kiedyś na odsłuchanie czarnych skrzynek z Tupolewa, przyśle zamiast siebie, od razu adwokata, tak na wszelki wypadek , bo coś ma za uszami?

  • Zenek

    zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2013 21:15 ~Zenek

    Informuję potrzebujących pomocy, że na wymienionej wyżej manifestacji będzie rozstawiony namiot, gdzie można będzie uzyskać poradę dotyczącą leczenia fobii antykatolickich i antyPiSowskich. Zabiegi są szybkie, tanie, mogą boleć (ciężkie przypadki wymagają leczenia inwazyjnego, usuwane są chore zwoje mózgowe, znieczulenie za dodatkową opłatą).

  • dwa

    zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2013 21:12 ~dwa

    niech się gromadzą na lotnisku w modlinie

  • AntyAntyPiSuar

    zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2013 21:10 ~AntyAntyPiSuar

    Anty PiSAnty PiS

    Jak co roku zapraszam wszystkich na radosne uczczenie śmierci Pecha Katyńskiego i jak co roku fajerwerki i dla pełnoletnich darmowe piwo. Pamiętaj 10 kwietnia Krak.Przedm./Ossolińskich godz. 18 zabawa do 6 rano

    Brak mi słów! nie będę pisał tego co myślę bo nie wypada a w przeciwieństwie do AntyPiSuara myślę zanim coś napiszę. Ach Wszystko wina PiSu

  • paweł86

    zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2013 20:38 ~paweł86

    Idźcie się uczyć a nie świętować rocznicę wyimaginowanego zamachu :)

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »