Informacje

11.03.2012 08:23 Zobacz film internauty

"Robią na drodze co chcą"

SERWISY:

"Do ilu jeszcze wypadków musi dojść, aby poziom bezpieczeństwa i komfort jazdy na polskich drogach się poprawił?" - pyta Pietrus86 i publikuje na tvnwarszawa.pl film. Widać na nim, jak kierowca busa wpycha się z pasa do skrętu w lewo na pas do skrętu w prawo. "Ci ludzie robią co chcą: łamią przepisy, naginają prawo i narażają bezpieczeństwo innych osób – pisze.

Internauta przyznaje, że do napisania artykułu na tvnwarszawa.pl skłonił go sobotni wypadek na krajowej "8". - "Wypadek na szczęście nie był tragiczny. Nie zamierzam w żaden sposób przesądzać o czyjejś winie. Niemniej jednak styl jazdy kierowców busów poddaje ten osąd w wątpliwość" - tłumaczy Pietrus86.

"Robią co chcą"

Internauta przypomina, że po głośnym wypadku z listopada 2010 roku, w którym zginęło 18 osób, służby drogowe rozpoczęły masowe kontrole busów. "Obecnie nic się w tym temacie nie dzieje. A kierowcy busów nadal robią co chcą. Łamią przepisy, naginając prawo i narażają bezpieczeństwo innych osób. Sam osobiście widziałem kilkadziesiąt niebezpiecznych sytuacji z udziałem kierowców busów - twierdzi i na dowód przesyła nam film.

Widać na nim, jak kierowca busa jadącego lewym pasem - do skrętu w lewo - w ostatniej chwili postanawia skręcić w prawo, przekracza linię ciągłą oraz wymusza pierwszeństwo na kierowcy osóbówki.

"Mogę rzec, że ci ludzie w większości przypadków przyczyniają się do stwarzania niebezpiecznych sytuacji na drodze, których konsekwencją może być wypadek. Ciągły pośpiech i rutyna to codzienny widok na naszych niebezpiecznych drogach. Oczywiście busy to nie jedyny problem na naszych drogach, bo przecież są jeszcze auta osobowe czy ciężarowe i wiele innych pojazdów. Pytaniem pozostaje, nie kto następny, a do ilu jeszcze wypadków musi dojść, aby poziom bezpieczeństwa i komfort jazdy na polskich drogach się poprawił? pyta na koniec Pietrus86.

mjc/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rodowity

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 19:21 ~rodowity

  co za palant, kto go do stolicy wpuscil! tego z busa

 • Do jacusia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 09:26 ~Do jacusia

  Swego czasu były wywieszane apele do kierowców autobusów ,"by wcześniej obierać pas ruchu dla kierunku w którym autobus zamierza się poruszać",te apele były podpisane przez drogówkę.Po za tym są różne sytuacje ,których po prostu nie zrozumiesz póki nie prowadzisz autobusu.

 • jacuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 07:50 ~jacuś

  Od pewnego czasu obserwuję niezrozumiałe dla mnie zachowanie kierowców MZA. Zamiast poruszać się bus-pasem wjeżdżają na pas środkowy i jadą nim przez dłuższy odcinek. Takie zachowanie dodatkowo spowalnia ruch i denerwuje kierowców "osobówek". Rozumiem, że kierowcay autobusów w ten sposób "przygotowują sobie grunt " aby skręcić w lewo. Takie praktyki powinny być jednak karane przez policję. Z opisaną sytuacją spotykam się dość częstą na ul. Górczewskiej pomiędzy Płocką a Młynarską

 • xmen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2012 22:46 ~xmen

  Tak długo będzie chamstwo na drodze, jak długo będzie ono tolerowane przez innych. Jak widzicie debila to go nie wpuszczajcie. Może mi łatwo mówić bo mam stary samochód i nie mam problemów żeby naciągnąć frajera na stłuczkę, ale tylko tak można niektórych nauczyć. Szczególnie tych którzy z chamskiej jazdy uczynili źródło dochodów.

 • Vitalij

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2012 22:26 ~Vitalij

  Głupie kłutliwe polactwo czy wy nie macie innych problemów. Nic dziwnego że traktuja was jak psy na całym świcie skoro wy sami nie macie szacunku do siebie.

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2012 22:19 ~kierowca

  jak ja uwielbiam wszystkich świętych debili w osobówkach, jakie te wszystkie kierowcy czegoś wiekszego od ich złomów źli, jak kiepsko jeźdżą. Przeczytajcie święci debile kodeks i taryfikator to się może dowiecie ile razy dziennie wy łamiecie przepisy- popaprańcy. parkowanie, nie wpuszczanie, kierunkowskazy i dziesiatki innych

 • YKO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2012 22:08 ~YKO

  Cały kraj budował swoja stolice teraz cały kraj ma do niej prawo. Wy gówno byście sami zrobili. Kto wam stadion wybudował? Słokiki

 • Juliusz S

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2012 20:59 ~Juliusz S

  O Słoików słychać brzęk
  I kółek od walizek szum
  To słoików wraca tłum
  Wracają chmarami....samochodami....pociągami.......pociągami? O mój BOŻE byle nie po jednym torze!!

 • Bee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2012 20:20 ~Bee


  Bee~Bee

  @Karol

  Od kiedy z wjazd do Lublina, Zamościa, Chełma, Radiomia itp płacisz "opłate klimatyczną" lol?

  Twój pomysł jest dobry, pod warunkiem, że 1. Ktoś się nie rozlicza z podatków w Warszawie.
  2. Wszystkie rejestracje zaczynające się na "W" będą płaciły takie same opłaty za wjazd do każdego innego miasta w Polsce.
  emiLos~emiLos

  RADOMIA ciulu


  Literówkę wypomni, ale "ciul" zdania nie potrafi sklecić :)

 • a to ciekaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2012 18:22 ~a to ciekaw

  mim, człowieku, gdzie byłeś przez ostatnie 5 lat ?? Wszelkie badania pokazuja iż jazda na "zamek, zakładkę" zdecydowanie spowalnia ruch ! Najwięcej wypadków powstaje w takich sytuacjach. Jest to zdecydowanie zachowanie godne potępienia ! Nie wpuszczać takich !! Karać mandatami.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »