Informacje

15.11.2016 18:16 "Stop reformie edukacji"

"Robert Lewandowski chodził do gimnazjum". Protest przed Sejmem

SERWISY:

Na transparentach: "Stop dla chaosu w szkole", "PiS - zgłoście nieprzygotowanie", "Robert Lewandowski chodził do gimnazjum". Przed Sejmem trwa manifestacja rodziców i nauczycieli przeciwko likwidacji gimnazjów. - To dopiero rozgrzewka przed wielkim protestem, który planowany jest na ulicach w Warszawy już w sobotę - informuje reporterka TVN24.

Na ulicy Wiejskiej zebrało się kilkadziesiąt osób. Miejsce nie jest przypadkowe. - W ostatnich dniach do Sejmu trafił projekt dotyczący zmian w oświacie, w tym m.in. likwidacji gimnazjów. Pikietujący chcą wpłynąć na posłów, by go nie przyjmowali, lecz przyjrzeli mu się jeszcze raz i wprowadzili zmiany - relacjonuje Katarzyna Drozd z TVN24.

Nos jak u Pinokia

Minister edukacji Anna Zalewska wielokrotnie zapewniała, że planowane zmiany omawiała z nauczycielami. - Zebrane tu osoby mówią, że to nieprawda. Na znak protestu mają na sobie specjalne nosy Pinokia - mówi reporterka.

- My jesteśmy wszędzie, gdzie tylko pani minister sobie zażyczy. I jeżeli według pani minister każda jedna konferencja Ministerstwa Edukacji to właśnie taka rozmowa czy dialog, to się bardzo myli. To jest monolog, a nie dialog - oburzała się jedna z protestujących.

- Nie zgadzamy się na proponowaną reformę, bo dzieci dużo na niej stracą - dodała kolejna uczestniczka manifestacji.

- Nie możemy przejść do porządku dziennego nad zapisami, które uczniów obecnych szóstych klas stawiają w katastrofalnej sytuacji, jeśli chodzi o ich przyszłość licealną - podkreślił obecny na proteście Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W sobotę wielka manifestacja

Pikietujący nie negują tego, że obecna oświata wymaga zmian. - Potrzebuje, lecz nie takich, jakie proponuje pani minister. Protestujący mówią m.in. o zatrudnieniu większej liczby pedagogów, psychologów czy więcej szkoleń dla nauczycieli - mówiła Katarzyna Drozd.

Nauczyciele i rodzice podkreślają też, że wtorkowa pikieta nie jest ich ostatnim słowem. Wielka manifestacja przeciwko likwidacji gimnazjów odbędzie się 19 listopada na pl. Piłsudskiego.

 

Zdjęcie na stronie głównej: Bartłomiej Zborowski / PAP

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tonick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 13:57 ~tonick

  Ciekawe, kto tych wszystkich "plujących" na nauczycieli nauczył pisać i czytać. Pewnie mama z tatą i księdzem (pochylali się nad dzieciątkiem od 5 do 8 godzin dziennie). A może na korepetycjach (tylko kto je prowadził?)- ulica i podwórko? ZAPOMNIAŁO SIĘ KOMU ZAWDZIĘCZA SIĘ PODSTAWY WYKSZTAŁCENIA.A może na manifestacji była nauczyciela, która musiała obcierać ci nos i sprzątać twoje wymiociny w klasie? ZAPOMNIAŁO SIĘ KOMU, CO SIĘ ZAWDZIĘCZA. Jaki by nie był ten nauczyciel, to dzięki niemu zdobyłeś podstawy, a co z tym zrobiłeś to sam wiesz.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.11.2016 08:50 ~nick

  Chodził i co z tego skoro jemu nie jest potrzebne porządne wykształcenie bo zajmuje się kopaniem piłki?

 • Doktore

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.11.2016 08:29 ~Doktore

  O ironio, pewnie protestują ci sami, którzy protestowali w 99r. Reforma z 1999 r. to jedna wielka katastrofa, poziom naszej edukacji spadł na łeb na szyję od tamtego czasu. Należy to odkręcić i przestać produkować debili, którzy tylko testy potrafią rozwiązywać.

 • Bielańczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.11.2016 08:27 ~Bielańczyk

  A tak swoją drogą to ogromny tłum tam był;)

 • Gorobe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.11.2016 08:21 ~Gorobe

  Kilka lat temu jak tworzyli gimnazja to ZNP i nauczyciele krzyczeli i protestowali że to zło, chaos i ogólna rozwałka systemu.

  Teraz jak likwidują gimnazja to ZNP i nauczyciele krzyczą i protestują że to zło, chaos i ogólna rozwałka systemu.

  Jak patrzę na sytuację ostatnich 25 lat, to u nas się chyba protestuje tylko żeby protestować nie mając nic konkretnego na celu.

 • mdk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.11.2016 08:06 ~mdk

  Poprzednia reforma była pomyłką. Trzeba to odkręcić, ale mam wątpliwości, czy robić to w zasadzie bez przygotowania, w równie beznadziejnym stylu, co poprzednio.

 • prawiedziadek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.11.2016 07:31 ~prawiedziadek

  Dziadek~Dziadek

  A co mnie interesuje gdzie chodzil Lewandowski Gierek czy Bronek.MNie interesuje to co teraz bedzie.Jestem za reforma edukacji.Gimnazuj to wielka wielka pomylka byla.Prosze sobie przypomniec co sie dziala jak je tworzono.


  Popieram.

 • Dziadek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2016 23:53 ~Dziadek

  A co mnie interesuje gdzie chodzil Lewandowski Gierek czy Bronek.MNie interesuje to co teraz bedzie.Jestem za reforma edukacji.Gimnazuj to wielka wielka pomylka byla.Prosze sobie przypomniec co sie dziala jak je tworzono.

 • gringo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2016 23:51 ~gringo

  Andrzej~Andrzej

  W momencie, kiedy zaczęto łączyć gimnazjum z podstawówką w zespół szkól oraz zgodzono się na elitarne gimnazja, pogrzebano sens poprzedniej reformy. Oczywiście Broniarza to nie interesuje, bo on od dawna nie uczy w szkole.

  W zespoły szkół to raczej się łączyło renomowane licea i gimnazja - w Warszawie Batorego czy Kopernika. Niby to nie było prospołeczne, ale się przynajmniej dało wykształcić pokolenie, które w Brukseli nie wymagało tłumacza. Układanka, której po 6-letniej państwowej podstawówce w pipidówie (ale na bardzo dobrym poziomie) mogłem wysłać dzieci do (odpłatnego) gimnazjum o poziomie dla ambitniejszych była lepszym interesem niż płacenie 8 lat za jakąś podstawkę -nie oszukujmy się, 6-latki mają albo nie talenty - może PiS to potrafi określić? Wykształcenie dzieci to biznes, jak każdy inny. Ale socjaliści o tym nie wiedzą. Skończymy z pokoleniem, które pracę w Biedrze będzie traktować jako awans społeczny.

 • qwe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2016 23:07 ~qwe

  gimnazja to dno i kropka

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »