Informacje

25.04.2017 21:13 MIAŁA ZACZĄĆ SIE WE WTOREK

Rewolucja na razie odwołana. Otworzą Marsa, objazdy wstrzymane

SERWISY:


We wtorek o 22 otwarta zostanie nitka ulicy Marsa w kierunku Płowieckiej. Drogowcy odwołali jednak remont
na jezdni w kierunku Rembertowa. W związku z tym nie wprowadzi też szeregu objazdów, które zapowiadało.

"Wykonawca przebudowy ulic Żołnierskiej i Marsa otworzy dziś zamkniętą od dwóch tygodni nitkę ul. Marsa w kierunku ul. Płowieckiej. Przejezdne będą obydwa kierunki ruchu – w stronę ul. Płowieckiej i w kierunku ul. Cyrulików" - informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Zapowiadane na noc ze wtorku na środę zamknięcie jezdni ul. Marsa w stronę ul. Cyrulików na razie nie dojdą do skutku.

- We wtorek miały nastąpić kolejne zmiany na ulicy Marsa. Nie zostaną wprowadzone w związku z rozpoczynającym się weekendem majowym. O nowym terminie zmian poinformujemy w oddzielnym komunikacie - wyjaśnia zdawkowo Agata Choińska-Ostrowska, rzeczniczka ZMID.

Objazdy, zamknięte przystanki

Wcześniej Zarząd Transportu Miejskiego informował o zmianach w rozkładach jazdy niektórych autobusów. Wejdą w życie z chwilą wprowadzenia nowej organizacji ruchu w Rembertowie. Dlatego je przypominamy.

- Linie autobusowe 514 (kierunek METRO POLITECHNIKA) oraz nocna N21 (kierunek DW. CENTRALNY) zostaną skierowane na swoje trasy podstawowe przebiegające: Szosowa – Grzybowa – al. Komandosów – Ilskiego – Marsa.

- Line autobusowe 183 (kierunek ZIELONA), 514 (kierunek WOLA GRZYBOWSKA) oraz nocna N71 (tylko kierunek WOLA GRZYBOWSKA) zostaną skierowane na następujące trasy objazdowe:

Linia autobusowa 183 zostanie skierowana na trasę zmienioną przebiegającą następującym ciągiem ulic: Marsa – Rekrucka – Korkowa – Wspólna – zawrotka na rondzie na skrzyżowaniu ulic Wspólna/Brata Alberta – Wspólna – BRATA ALBERTA (przystanek 01; bez postoju) – Wspólna – Szosowa – Grzybowa – al. Komandosów – Ilskiego – Marsa – zawrotka przez pętlę PKP REMBERTÓW – Marsa i dalej swoją trasą podstawową w kierunku pętli WIATRACZNA.

Linia autobusowa 514 zostanie – od skrzyżowania ulic Marsa/Rekrucka/Żołnierska – skierowana na trasę zmienioną przebiegającą następującym ciągiem ulic: Rekrucka – Korkowa – Wspólna i dalej swoją trasą podstawową.

Nocna linia autobusowa N71 zostanie – od skrzyżowania ulic Marsa/Rekrucka/Żołnierska – skierowana na trasę zmienioną przebiegającą następującym ciągiem ulic: Żołnierska – Strażacka – al. Chruściela – Cyrulików – Marsa – Ilskiego i dalej swoją trasą podstawową.

Ponadto ZTM uruchomi linię zastępczą Z83 na trasie: ZIELONA – Brata Alberta – rondo na skrzyżowaniu ulic Wspólna/Brata Alberta – Wspólna – Szosowa – Grzybowa – al. Komandosów – Ilskiego – Marsa – PKP REMBERTÓW (postój na przystanku 03).

Dlatego pasażerowie od momentu wprowadzenia zmian pojadą z przystanków: PKP REMBERTÓW 01,  POCISK 01, MARSA-LAS 01. Z kolei zamknięte zostaną przystanki: REKRUCKA 52, MARSA-LAS 02, POCISK 02.

Za 155 milionów złotych

W ramach inwestycji prowadzonej przez czeski Metrostav powstaną między innymi dwa wiadukty w ciągu jezdni głównych Marsa nad torami linii kolejowej Warszawa-Dorohusk, prawie 600-metrowa estakada prowadząca ruch w stronę granicy miasta nad skrzyżowaniami Marsa z ulicami Chełmżyńską i Okularową oraz Żołnierską i Rekrucką.

Ponadto do użytkowania oddana będzie kładka dla pieszych i rowerzystów (z dwiema pochylniami) nad Żołnierską, łącząca tereny leśne z osiedlem Wygoda, dwa wiadukty w ciągu jezdni głównych Żołnierskiej nad torami linii kolejowej nr 2 Warszawa-Terespol, dwa wiadukty w ciągu Żołnierskiej na węźle z ulicą Strażacką, druga jezdnia Żołnierskiej od Strażackiej do granicy miasta. 

Projekt przewiduje także, że powstaną dwa wiadukty nad skrzyżowaniem z Czwartaków w ciągu Żołnierskiej, chodnik i droga rowerowa wzdłuż wschodniej jezdni Żołnierskiej.

Trwa przebudowa węzłów Marsa i Żołnierska:

kz/mś/md/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Boom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2017 11:13 ~Boom

  martaUK~martaUK

  wąsko i wysokie krawężniki - tylko w Polsce tacy kretyni projektują drogi. Zamiast namalowane oznaczenia i plastikowe słupki to krawężniki..


  Po krawężnikach nie przejadą szybcy i wściekli, a po namalowanych oznaczeniach już tak.

 • martaUK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2017 09:58 ~martaUK

  wąsko i wysokie krawężniki - tylko w Polsce tacy kretyni projektują drogi. Zamiast namalowane oznaczenia i plastikowe słupki to krawężniki..

 • Archipelag Wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2017 08:44 ~Archipelag Wawa

  Cycero~Cycero

  Wyspa Rembertów..... Przeniosłem się na Pragę i nie narzekam. Jednak komunikacja to podstawa.

  Cały archipelag wysp: Wesoła, Ząbki, Białołęka, Aleksandrów, Radość, Falenica.

 • Ona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2017 21:28 ~Ona

  Jasiek jak teraz nie mogłeś wyjechać z Rembertowa tak teraz nie wjedziesz przez Marsa :)

 • Cycero

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2017 14:17 ~Cycero

  Wyspa Rembertów..... Przeniosłem się na Pragę i nie narzekam. Jednak komunikacja to podstawa.

 • Jasiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2017 13:59 ~Jasiek

  Ale możecie napisać co dokładnie się zmienia na jezdniach/ulicach? Bo fajnie, że opisano zmiany tras i przystanków tylko nie wiemy dokładnie dlaczego i jaki to ma wpływ np. na tych co muszą się tamtędy przebijać autami...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »