Informacje

05.08.2013 13:53 najlepsza ścieżka rowerowa w mieście

Reszta POW czeka na otwarcie. Na razie służy rowerzystom

SERWISY:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podtrzymuje, że do końca wakacji zostanie oddany do użytku kolejny fragment Południowej Obwodnicy Warszawy. Na razie odcinek od al. Krakowskiej do Lotniska Chopina służy... cyklistom. – To najlepsza ścieżka rowerowa w mieście – napisał na warszawa@tvn.pl internauta Karol.

Nasz internauta odwiedził w niedzielne popołudnie zamknięty odcinek obwodnicy. Na razie próżno tu szukać kierowców, za to nie brakuje rowerzystów, którzy "testują" jezdnię. Trudno się dziwić, trasa jest prosta, szeroka i równa.

Całość we wrześniu

Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKiA zapewnia, że fragment Południowej Obwodnicy Warszawy od al. Krakowskiej do Lotniska Chopina ma być otwarty do końca sierpnia. - Będzie to kolejny około 5-kilometrowy odcinek, który mieszkańcom Warszawy zapewni połączenie z węzłem Marynarska oraz bezproblemowy dojazd na lotnisko od strony Poznania – precyzuje rzeczniczka.

Jak dodała, na drodze trwają ostatnie prace. – Trzeba ustawić urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego czy oznakowanie poziome oraz pionowe – precyzuje Tarnowska.

Z kolei we wrześniu, planowane jest otwarcie ostatniego około 2-kilometrowego fragmentu POW od Lotniska Chopina do ul. Puławskiej.

Pierwszy odcinek przejezdny

31 lipca drogowcom udało się otworzyć pierwszy fragment obwodnicy pomiędzy węzłem Konotopa a al. Krakowską.

Otwarty fragment łączy autostradę A2 i trasę S8 z aleją Krakowską czyli wylotówką na Kraków i Katowice. Na razie można na niego wjechać tylko w dwóch miejscach: na skrzyżowaniu z al. Krakowską i na węźle Konotopa.

Kierowcy jadący z zachodu (autostradą A2) lub z północnego-wschodu (trasą S8) na węźle Konotopa mogą teraz wjechać na trasę S2 i pojechać na wschód. Po drodze miną dwa węzły, które na razie są zamknięte - skrzyżowanie z Al. Jerozolimskimi z przyszłą trasą Salomea-Wolica (nową wylotówką na Kraków i Katowice).

Ograniczenie prędkości

Ze względu na budowę pozostałych węzłów, na trasie obowiązuje tymczasowe ograniczenie prędkości do 70 km/h lub nawet do 50 km/h.

bf/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Iksik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2013 13:33 ~Iksik

  Zamiast tych niewiele mówiących miejsc, przydałaby się dokładna mapa. Patrzę na zdjęcia, z których nic nie wynika, czytam artykuł, którego wartość jest również mało uyteczna i nadal nie wiem, jak dojechać od Konotopy na Ursynów. Dajcie mapę, sam sobie sprawdzę...

 • Hutniowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2013 16:05 ~Hutniowiec

  Wczoraj tamtędy jechałem i nie ma mowy żeby to oddali nawet w tym roku bo na odcinku pomiędzy al.Krakowską, ul.Na Skraju nie wybudowali(chyba nawet nie zaczeli) mostku nad niewielkim strumykiem. Jest wielka dziura i tyle!!!

 • Olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2013 13:31 ~Olek

  Nieprawdopodobne. Przez noc wybudowano tunel pod Ursynowem i nowy most?

 • Czytacz postów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2013 14:08 ~Czytacz postów


  Asdfg~Asdfg

  Właśnie! Tam niech robią masę kretyniczną, gdzie nie będą nikomu przeszkadzać. Zrobić kilka krzyży i wysłać tam pielgrzymki. Im to wszystko jedno gdzie się modlą, a przynajmniej ruchu nie zablokują.
  wawa2~wawa2

  popieram

  A może posłać tam tęczową homoparadę? Im to wszystko jedno, gdzie się liżą.

 • Artur Patelnia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2013 11:13 ~Artur Patelnia

  Jacyś chętni na POV od HGW?

 • zzzz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 20:55 ~zzzz

  oddany odcinek POW od Krakowskiej do Konotopy już się sypie są połatane dziury, przy dzisiejszej temperaturze asfalt się topił, od asfaaltu odpadają kamienie, pasy przy rondzie na Krakowskiej poodpadały, tydzień i gołym okiem widać lipę,

 • vpw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 17:03 ~vpw

  Adam~Adam

  Ciekawe jak ma służyć rowerzystom? Usiłuję właśnie tamtędy jeździć na rowerze do pracy. Zawsze znajdzie się ktoś kto mnie usiłuje stamtąd wygonić mimo, że kompletnie się tam nic nie dzieje.
  Wczoraj jakiś ochroniarz 4 razy mi zajeżdżał drogę samochodem. Grzeczne prośby nie pomagały, dopiero jak mu powiedziałem żeby się odpie...lił to sobie darował.


  No cóż. Wjechałeś na plac budowy. Nie da się ukryć, że gdybyś tak się władował do metra gdzie też się niewiele dzieje, to by Cię policja wyprowadziła. Tutaj ktoś Ci zwrócił uwagę, to go zbluzgałeś. Potwierdziłeś niestety moją opinię o większości rowerzystów. I przykro mi trochę, że i ja na dwóch kółkach czasami jeżdżę

 • Maciek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 16:46 ~Maciek

  Wreszcie można poszaleć na rowerku. Rozkręciłem się do 68 km/h, czyli zmieściłem się w limicie.

 • lol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 14:39 ~lol  krzychu~krzychu

  eee tam ja obwodnicą mińska jeździłem już 3 miesiące przed otwarciem :)
  nikt~nikt

  wow to ty jestes tym bogiem. mozesz wszystko. ale gosc az dech zapiera
  Paweł~Paweł  Nie napisałem trasa tylko tunel (N-S czyli Centrum-Piaseczno) bo to jest skrzyżowanie kolego... w kierunkach W-E już jest estakada. Wykonawca kiedyś przyznał że zbudowali na polecenie GDDiK tunel, który został zakopany bo jego wykończenie ma należeć do miasta.


  faktycznie wydziałem - takich idiotów nie brakuje

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 12:45 ~Paweł


  krzychu~krzychu

  eee tam ja obwodnicą mińska jeździłem już 3 miesiące przed otwarciem :)
  nikt~nikt

  wow to ty jestes tym bogiem. mozesz wszystko. ale gosc az dech zapiera  Nie napisałem trasa tylko tunel (N-S czyli Centrum-Piaseczno) bo to jest skrzyżowanie kolego... w kierunkach W-E już jest estakada. Wykonawca kiedyś przyznał że zbudowali na polecenie GDDiK tunel, który został zakopany bo jego wykończenie ma należeć do miasta.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »