Informacje

09.09.2013 20:58 zadłużenie sięgało ponad 100 tys zł

Restauracja nie płaciła rachunków. Wyłączyli ciepłą wodę w całym bloku

SERWISY:

Jeden z bloków w centrum Warszawy przez kilka dni pozbawiony był ciepłej wody. Wyłączono ją, ponieważ rachunków nie płaciła znajdująca się na parterze restauracja.

Sytuację nagrał jeden z zdesperowanych mieszkańców. W sobotę swój film umieścił na jednym z popularnych portali społecznościowych.

Mężczyzna rozpoczyna swoje nagranie od pokazania chorej babci swojej dziewczyny. Starszej kobiety nie można umyć, ponieważ w kranach nie ma ciepłej wody. Potem autor kilkuminutowego filmiku odwiedza kolejnych sąsiadów, którzy mają analogiczny problem.

Na koniec wychodzi przed blok i pokazuje kartę z ogłoszeniem o odcięciu ciepłej wody z powodu nieuregulowania rachunków przez jeden z lokali mieszący się na parterze.

W poniedziałek nagranie zostało usunięte.

Odpowiedzialność zbiorowa

- Ta absurdalna odpowiedzialność zbiorowa wzięła się stąd, że zarówno restauracja, która mieści się na parterze budynku, jak i cała reszta mieszkańców wieżowca przy Al. Jerozolimskich, mają wspólny zawór ciepłej wody. Mimo że jest jeden dłużnik, to odpowiedzialność musieli wziąć na siebie wszyscy mieszkańcy - tłumaczy reporterka TVN 24 Ewa Paluszkiewicz.

Jak dodaje, dostawca ciepła, firma Dalkia, komentuje sprawę krótko: Jest jeden dłużnik. Wielomiesięczne zadłużenie sięgało już kwoty ponad 100 tysięcy złotych, dlatego musieliśmy odciąć dopływ ciepła.

Takie tłumaczenie nie przekonuje oburzonych mieszkańców. - Odkręcam ciepłą wodę i od piątku leci zimna. Pytaliśmy w administracji, czy możemy się od restauratora odłączyć, bo prawdopodobnie on ma to wykupione na własność - mówi jedna z mieszkanek.

- Prawdopodobnie sprawa trafi do sądu. Ten pan traktuje nas jak śmieci, a my też mamy prawa - dodaje inna.

Woda wróciła. Na długo?

Dopiero zainteresowanie mediów przyniosło oczekiwany skutek. Przed godz. 15 w kurkach pojawiła się ciepła woda. Ale nie musi to oznaczać definitywnego końca kłopotów mieszkańców.

- Restauracja uregulowała zadłużenie, w kwocie jednej czwartej dotychczasowego zadłużenia, a mowa o ok. 100 tysiącach złotych. Jeszcze spora suma została do zapłacenia, dlatego mieszkańcy nie mają pewności, czy sytuacja się nie powtórzy. Wiadomo też, że windykator skierował sprawę do sądu - podaje Ewa Paluszkiewicz.

su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ZMARZNIĘTA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2013 11:08 ~ZMARZNIĘTA

  Udało się!! Napisałam, poprosiłam o pomoc, powstał artykuł i jak za dotknięciem magiczną różdżką -tego samego dnia włączyli kaloryfery i puścili ciepłą wodę!! :-) To dla mnie tylko dowód na to, że miałam racje -MEDIA naprawdę mają siłę i mogą pomóc! Szkoda tylko że nie wpadłam na wcześniej na to, by nagłośnić ten temat... DZIĘKUJĘ WAM ZA POMOC !!!

 • ZMARZNIĘTA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2013 13:04 ~ZMARZNIĘTA

  Podobno jest wyznaczony termin rozprawy by prawnie nadać komuś władze w zarządzaniu pieniędzmi mieszkańców, ale na pewno wówczas ta druga strona się odwoła od wyroku, który dopiero po ostatecznej rozprawie będzie się jeszcze uprawomocniał 14 dni zanim ktoś ruszy palcem.
  Co się z nami dzieje!!!??? Dlaczego dajemy się traktować jak zwierzęta -bez względu na to, kto ma racje- nie możemy siedzieć bezczynnie wierząc że może jutro oddadzą nam "ciepło"!!! Kto pozwolił w ogóle na to, by ciepłą wodę nam zakręcić i zamrozić konto!!?? Dlaczego nikt nie walczył!? Przecież jako ludzie mamy swoje prawa i nie bójmy się WYMAGAĆ!! Czego WY się boicie?? Niech media nagłośnią to, w jaki sposób traktuje się ludzi, a może Prezydent Warszawy pokaże w końcu, że poparcie zdobywa się nie tylko poprzez nagłaśnianie zakończonych inwestycji, ale przede wszystkim reagując na potrzeby zwykłych ludzi!!
  Ja jestem zła, zmarznięta, zbuntowana i gotowa by coś z tym zrobić!!! Nie chcemy przecież niczego poza tym co nam się NALEŻY! Apeluje do mieszkańców bloku Przy Agorze- nie bójcie się! Nie dajcie się zastraszyć! W dzisiejszych czasach MEDIA mają siłę! ZACZNIJMY działać! proszę Was- zareagujcie! W grupie siła-zróbmy coś-COKOLWIEK...!

 • kiwi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2013 12:09 ~kiwi

  Zmarznieta:
  Ja też wynajmuję mieszkanie w bloku Przy Agorze, sytuacja staje się już nie do zniesienia.. w czwartek minie 5 tygodni bez wody.. Nagłośnienie sprawy jest już chyba jedynym sposobem, dlatego musimy działać! Nie zamierzam marznać tu dłużej.

 • ZMARZNIĘTA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2013 11:20 ~ZMARZNIĘTA

  Ja też mieszkam w tym bloku na Przy Agorze i zastanawiam się, dlaczego my mieszkańcy na to sobie pozwalamy...!!!???
  Przecież chyba mamy jakieś prawa! Odnoszę wrażenie, że każdy tylko narzeka na brak ciepłej wody i zimne kaloryfery (przyznam że ja również), ale Ludzie- dlaczego przyjmujemy to, co nam dają? Dlaczego nie zadzwonić do TVN czy są zainteresowani takim tematem? Przecież zbliża się termin referendum ws.odwołania H.Grnonkiewicz-Waltz (13.10). Dlaczego nie można wykorzystać tego wydarzenia?
  Ja wynajmuję tu mieszkanie, więc pozostaje mi marznąć, ale dlaczego mieszkańcy się nie zbuntują!!? Przecież media są doskonałym "przyśpieszaczem" spraw spornych. Odważcie się!!

 • adfasdfasdf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2013 23:23 ~adfasdfasdf

  To na co czekacie - jeśli macie indywudualne umowy, to natychmiast do dostawcy pismo, a potem do sądu o odszkodowanie.

  A jeśli umowa jest zbiorcza - to natychmiast do zarządu - który powinien niezwłocznie windykować restaurację.

  Narzekanie na forum nic nie pomoże. Na ulicy też takiej sprawy nie załatwisz.

 • rusałka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2013 19:58 ~rusałka

  ZIRYTOWANA ja też mieszkam w tym bloku co ty. Mam dość ,już prawie 4 tygodnie bez ciepłej wody i podobno jeszcze 4 ma jej nie być . DO jasnej cholery, co oni wyprawiaja . ILEZ to można .JUŻ nie wspominajac , że w mieszkaniu też zimno. CHYBA trzeba wyjść na ulicę.

 • najemca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2013 11:38 ~najemca

  zirytowana~zirytowana

  U mnie w bloku tez nie ma cieplej wody juz od pinad tygodnia i nikt nie wie kiedy będzie. Mieszkam na ulicy Przy Agorze.

  Nie będzie bo nie został zapłacony rachunek do Dalki, ostatnio usłyszałem że może na święta BN włączą, oby jak najdłużej ciepło było bo grzejniki też będą zimne

 • zirytowana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 19:49 ~zirytowana

  U mnie w bloku tez nie ma cieplej wody juz od pinad tygodnia i nikt nie wie kiedy będzie. Mieszkam na ulicy Przy Agorze.

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 17:25 ~warszawianka

  Mieszkańcy Aleii Jerozolimskich 111 myślę że pierwszym Waszym krokiem teraz jest wytoczenie z powództwa cywilnego sprawy dostawcy wody "Dalkija" - jakim prawem skoro macie podpisane umowy nie dostarczła Wam tyle czasu ciepłej wody!!!
  A co do Kredensu - mam nadzieję że ludzie zobaczą co to za lokal i sami pójdą po rozum do głowy i zaczną go omijać szerokum łukiem...

 • Roderyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 15:41 ~Roderyk

  Oto film, który usunieto: http://www.youtube.com/watch?&v=kONcSEKxHL0

  Zapewne to też usuną lub zablokują, ale i tak to się gdzieś pojawi w necie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »