Informacje

15.07.2017 20:06 i spotkania z szefem ABW

Reprywatyzacja. Posłowie PiS chcą wyjaśnień od służb specjalnych

SERWISY:

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości domagają się informacji od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o tym, jakie działania operacyjne przeprowadzała w związku z warszawską reprywatyzacją.

Poseł Jan Mosiński zapowiedział w piątek, że PiS złoży wniosek na piśmie do przewodniczącego komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego, aby ten zwrócił się "do szefów służb o dostarczenie informacji o działaniach operacyjnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego”. Polityków interesuje okres od 2011 do 2015 roku. - Od 2016 ten obszar reprywatyzacyjny w Warszawie jest już kontrolowany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - podkreślił Mosiński.

Chcą spotkania z szefem ABW

Zapowiedział też, że PiS złoży drugi wniosek do Jakiego, aby jedno z najbliższych posiedzeń niejawnych komisji weryfikacyjnej było przeznaczone na spotkanie z szefem ABW. - Aby wysłuchać informacji, zadać pytanie dotyczące działań operacyjnych - wyjaśniał Mosiński.

- Mam prawo domniemywać, że o wynikach prowadzonych działań operacyjnych nad dziką reprywatyzacją wiedział były premier Donald Tusk. Wiedziała również pani premier Ewa Kopacz. Dlaczego nie podjęto działań w roku 2011, 2012, 2013, tylko czekano, aż kilku cwaniaków okradnie, ograbi, obedrze ze skóry majątek warszawski wyrzucając na śmietnik biednych ludzi, którzy byli biedni wobec tego szerokiego bezprawia? - pytał poseł Mosiński.

Jego zdaniem, za reprywatyzacją "stoi zapewne" prezydent Warszawy. - Stoi cała Platforma Obywatelska. Do dziś, a są to już lata, nie znamy żadnego stanowiska władz krajowych PO. Ani Donalda Tuska, ani Grzegorza Schetyny, którzy ewentualnie potępiliby takie praktyki złodziejskie. Kryją tylko oni Hannę Gronkiewicz-Waltz - powiedział poseł PiS.

 

Apel do Grzegorza Schetyny

Posłowie PiS zaapelowali do szefa PO Grzegorza Schetyny. - Skoro jesteście tacy demokratyczni, przymuście demokratycznymi instrumentami Hannę Gronkiewicz-Waltz, aby stawiła się przed komisją weryfikacyjną i złożyła obszerne wyjaśnienia. Tych pytań jest już kilkadziesiąt od każdego z członków komisji weryfikacyjnej - oświadczył Mosiński.

Według niego, prezydent Warszawy miała instrumenty, aby nadzorować prace dyrektorów poszczególnych wydziałów w urzędzie. - Tego nie czyniła - ocenił Mosiński.

Inny poseł PiS zasiadający w komisji weryfikacyjnej Paweł Lisiecki powiedział, że m.in. z dokumentów wynika, iż ABW interesowała się sprawą reprywatyzacji w Warszawie. - Mimo zbierania pewnych dokumentów, ABW w pewnym momencie zaprzestała działań związanych z warszawską reprywatyzacją. Pozostaje pytanie, dlaczego tak się stało. Dlaczego ABW, która interesowała się reprywatyzacją, zaprzestała interesowania się tym tematem – mówił poseł na piątkowej konferencji.

- Bardzo ważnym pytaniem jest, na czyje polecenie ABW zajmowała się tą sprawą i na czyje polecenie przestałą się tą sprawą interesować - zaznaczył Lisiecki.

Komisja o Chmielnej

W czwartek komisja weryfikacyjna zajmowała się sprawą działki o dawnym adresie Chmielna 70 (obecnie jest to teren przy Pałacu Kultury i Nauki), od której w 2016 r. zaczęła się afera reprywatyzacyjna w stolicy. Prezydent stolicy po raz kolejny nie stawiła się przed komisją, za co została ukarana grzywną.

PAP/kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ncik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2017 09:28 ~ncik

  Ale chcemy rozliczenia afery reprywatyzacyjnej.

  adam~adam

  nikt akurat pisu nie chce ludzie widza do jakiej ruiny doprowadzono ten kraj, mamy misiewiczów i innych cudaków. Nikt tego już nie chce.

 • adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2017 14:05 ~adam

  nikt akurat pisu nie chce ludzie widza do jakiej ruiny doprowadzono ten kraj, mamy misiewiczów i innych cudaków. Nikt tego już nie chce.

 • luke

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2017 13:38 ~luke

  w warszawie nie maja szans, nie po aferach z trybunałem oraz po aferach z żołnieżami wykletymi

 • pol11

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2017 08:00 ~pol11

  Ustawa z dnia 18 marca 1921 r. o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników. Ta ustawa powinna zostac wprowadzona w życie w trybie natychmiastowym i zaraz by chodzili jak w zegarku

 • Hanna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2017 14:32 ~Hanna

  Jeżeli Gronkiewicz-Waltz chce pomagać i włączać się w różne akcje charytatywne, humanitarne, które rząd realizuje, to powinna „przyłączyć się do tego typu inicjatyw chociażby za pośrednictwem różnorodnych organizacji społecznych”.

 • Krzysztof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2017 12:52 ~Krzysztof

  Wicedyrektor Jakub R. kazał napisać pozytywną decyzję reprywatyzacyjną w sprawie działki przy Chmielnej 70.

 • andre_valenducq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2017 09:47 andre_valenducq

  Brawo PIS jestescie wielcy !!!!!!!!!!!!!!!!

 • kabanos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2017 09:32 ~kabanos

  kiedy pis zacznie rozbierać metro w warszawie na podziemne pomniki zimnego piwas

 • podobno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2017 09:28 ~podobno

  a może tak o SKOKI zapytają? Nie było by AMBER GOLD bez kasyi wzorców ze skoków

 • kure

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2017 08:32 ~kure

  Ten caly nasz kraj to jeden wielki przekret nie tylko budynki ale wszystko kazdy ale kazdy cos dla siebie znalazl do robienia interesu,nie jest tajemnica dziennie cos nowego,kazdy ma cos za uszami obojetnie jaka partia czy ugrupowanie tak to leci juz od 27 lat.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »