Informacje

06.09.2013 07:05 sprawdź jak dojechać

Reprezentacja gra na Narodowym. Komunikacyjny poradnik kibica

SERWISY:

W piątek, w związku z meczem Polska - Czarnogóra, zamknięte zostaną ulice wokół Stadionu Narodowego. Inaczej pojedzie komunikacja. Posiadacze biletów na mecz będą mogli tego dnia jeździć nią za darmo i bez opłat korzystać z parkingów Parkuj i Jedź.

Początek piątkowego meczu o godz. 20.45, zaś bramy stadionu zostaną otwarte o 17.45, ale już wcześniej zmieni się organizacja ruchu w okolicy.

Od godz. 17 w piątek, dla samochodów zamknięty zostanie rejon Saskiej Kępy (ograniczony al. Waszyngtona, Wałem Miedzeszyńskim i ulicami Zwycięzców i Saską). Będą mogli tam wjechać tylko posiadacze wydawanych przez urząd dzielnicy Praga-Południe identyfikatorów "SK", a także pojazdy ZTM, taksówki i jednoślady. Ponownie Saska Kępa zostanie otwarta ok. godz. 21.

Autobusy linii 117, 138 i 146 nie będą jeździć ul. Francuską (na odcinku od ronda Waszyngtona do ul. Zwycięzców) a objazdem - ulicami: Zwycięzców, Saską i Waszyngtona.

Około godz. 17, na trasie pomiędzy pl. Narutowicza i ul. Wiatraczną, zaczną jeździć tramwaje specjalnej linii 77.

 

Co po zakończeniu meczu?

Około godz. 22.30, wyłączony z ruchu może zostać most Poniatowskiego wraz z fragmentem Alej Jerozolimskich (na odcinku między rondem Waszyngtona a rondem de Gaulle’a). Jak informuje ratusz, stanie się tak, jeśli znaczna część kibiców będzie chciała wracać do centrum miasta pieszo.

Około godziny 22.45 zaczną kursować specjalne linie autobusowe 902 (Wybrzeże Szczecińskie - Dw. Centralny) i 903 (Rondo Waszyngtona - Bródno-Podgrodzie) oraz tramwajowa 73 (Rondo Waszyngtona - Gocławek).

Dodatkowo, mniej więcej do północy, na skróconych trasach będą kursowały linie: 509 (Rondo Waszyngtona – Gocław), N35 (Centrum - Ursus-Niedźwiadek), N38 (Centrum - P+R Al. Krakowska), N42 (Centrum - Os. Górczewska), N43 (Dw. Centralny - Chomiczówka) i N81 (Dw. Centralny - Branickiego).

Po meczu, kibice będą mogli wrócić do domu także pociągami. Ze stacji Warszawa Stadion będą one odjeżdżały co około 5 minut - zarówno w kierunku zachodnim, jak i wschodnim.

Po zamknięciu dla samochodów odcinka od ronda de Gaulle’a do ronda Waszyngtona oraz ruchu tramwajowego na odcinku pl. Starynkiewicza do ronda Waszyngtona linie tramwajowe 7, 8, 9, 22 i 24 oraz autobusowe 102, 111, 117, 141, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72 pojadą trasami objazdowymi.

Tramwaje linii 7, 8, 9, 22 i 24 - po stronie Śródmieścia - będą kończyć kurs na pl. Starynkiewicza. Po praskiej stronie tramwaje linii 7, 8 i 22 zakończą kurs na Wiatracznej, a 9 i 24 - w al. Zielenieckiej.

Komunikacja za darmo

Kibice posiadający bilet na mecz będą mogli bezpłatnie podróżować stołeczną komunikacją miejską (autobusy, tramwaje, metro, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej) w granicach pierwszej strefy biletowej. Będą także mogli bez opłat zostawić samochód na jednym z dwunastu parkingów "Parkuj i Jedź". Uprawnienia będą obowiązywały od godz. 6 w piątek do godz. 1 w sobotę.

Szczegóły dotyczące tras objazdowych są dostępne na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Zobacz przygotowany przez PZPN poradnik kibica.

PAP, bf/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • robtek

    zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2013 12:05 ~robtek

    Może ktoś wytłumaczyć z jakiej racji od godziny 7 rano zostaje zamknięty parking dla podróżnych przy dworcu pkp stadion i nie ma możliwości wjechania i zaparkowania auta dla osób udających się rano do pracy w miejscu wyznaczonym na parking dla podróżnych? Jest drugi parking przy Warszawie Wschodniej , który wygląda jak rozkopane pole kartofli i na którym i tak nie ma gdzie parkować a w takie dni jak dziś to już w ogóle nie ma możliwości gdzie zostawić auto. Czy przez takie absurdy miasto chce zachęcić kierowców do kierowania swoich aut do centrum które i tak pęka w szwach?

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »